Volvo FM

Daudzfunkcionālā, profesionālā automašīna ar izcilu vadāmību un zemām ekspluatācijas izmaksām.

4×2, 6×2, 6×4, 8×2, 8×4 vai 10×4

D11 vai D13 (no 330 līdz 500 Zs)

Volvo FM

Iepazīstiet jauno Volvo FM

Volvo FM ir visefektīvākais risinājums neskaitāmiem pārvadāšanas uzdevumiem. Turpmāk katrā Volvo FM tiks izmantota pasaulē jauna tehnoloģija, kas ļauj paveikt darbu ātrāk un vienkāršāk.

Tajā izmantoti arī jaunākie komunikāciju rīki, lai taupītu degvielu un turpinātu ceļu ierastajā režīmā, kad tas ir nepieciešams. Viedsistēmas ļaus vienkāršot un paātrināt arī iekraušanu un izkraušanu.

Turklāt jaunā revolucionārā stūrēšanas sistēma mainīs arī transportlīdzekļa vadīšanas pieredzi ikdienā.

Stūrēšanas un vadāmības jaunumi pasaulē

Volvo dinamiskā stūrēšana, kas, iespējams, ir lielākais jauninājums stūrēšanā kopš servomehānisma ieviešanas 20. gs. sešdesmitajos gados, ievērojami uzlabo kravas automobiļa vadīšanu. Tas ir servomehānisma atbalstīts stūrēšanas veids, kura pamatā ir ātrums un kurš atvieglo kravas automobiļa vadīšanu nelielā ātrumā. Tas arī samazina nelīdzenu ceļu negatīvo ietekmi – pat novēršot riteņos jūtamo triecienu, kad ceļš ir bedrains.

Praksē jaunā stūrēšana iespējama pat tikai ar vienu pirkstu, kas ļauj nodrošināt vienmērīgu un precīzu stūrēšanu ar pirkstu galiem. Braucot lielā ātrumā, paaugstinās virziena noturība, taču lielākie ieguvumi ir mazā ātrumā, kad stūrēšanas atbalsts ir vislielākais. Tas ir labi jūtams, apgriežoties vai braucot atpakaļgaitā ar pilnībā piekrautu automobili. Jaunā stūrēšanas sistēma nodrošina lielākas ērtības un mazāk noslogo transportlīdzekļa vadītāju, tā samazinot pārslodzes izraisīto traumu risku.

Stūrēšanas un vadāmības jaunumi pasaulē

Pilnīgi jauna balstiekārta

Jaunā Volvo FM vadāmību būtiski uzlabo tā jaunā balstiekārta. Tā ietver jaunus amortizatorus, spēcīgākas balstiekārtas atsperes un daudz jaunu ģeometrisko risinājumu. Piemēram, stabilizators tagad ir tuvāk seglierīcei, tā novadot vērpes spēkus no piekabes tieši zemē. Tas uzlabo kravas automobiļa un piekabes sistēmas pamatstabilitāti, kā arī autovadītāja stūrēšanas izjūtu.
Braucot pa brīvu ceļu, jaunais kravas automobilis rada pārsteidzoši sportiskas vadīšanas iespaidu. Šo izjūtu pastiprina arī Volvo dinamiskās stūrēšanas nodrošinātās ērtības un precizitāte. Tas viss kopumā radikāli maina gan stūrēšanu, gan vadāmību.

Volvo FM

Atbilst Euro 6 standartiem

Euro 5 spēka pārvads jaunajā Volvo FM nodrošina izcilus rezultātus un vadāmību. Uzlabotā Selective Catalytic Reduction tehnoloģija un daudzi citi tehnoloģiski jauninājumi ļauj saglabāt šīs īpašības arī Euro 6 spēka pārvadā. Gan D11, gan D13 spēka pārvadi jaunajā Volvo FM atbilst Euro 6 standartiem.

Jaunais Volvo FM ir arī kļuvis vieglāks. Tas ir saistīts ar to, ka, uzlabojot materiālus, ražošanas metodes un dizaina kritērijus, kravas automobiļi ir labāk pielāgoti to lietojumam. Volvo FM 4×2 Euro 6 vilcēja svars tagad ir līdz 75 kg mazāks.

Ietaupiet līdz 5 % degvielas, izmantojot I-See

Izmantojot I-see ietaupiet līdz 5 % degvielas

Uzlabojot degvielas ekonomijas reputāciju, jaunajā Volvo FM ir pieejama jaunākā degvielas taupīšanas tehnoloģija – I-See. Ciešā sadarbībā ar I-Shift, kas pārvalda ātruma un pārnesuma maiņu, šī funkcija izmanto informāciju par ceļa slīpumu, lai nodrošinātu maksimālu degvielas ietaupījumu. Ja nepieciešamās informācijas nav atmiņā, tehnoloģija automātiski lejupielādēs to no I-See datu bāzes.

Vēl labāks ietaupījums ar pakalpojumu Degvielas informācija

Šis jaunais pakalpojums ļauj pastāvīgi nodrošināt degvielas taupību jaunajā Volvo FM. Izmantojot personīgo palīgu degvielas patēriņa jautājumos, Degvielas informācija autovadītājiem pastāvīgi sniedz informāciju un ieteikumus par to, kā taupīt degvielu. Jūs varat izmēģināt šo pakalpojumu kaut vai tikai vienā kravas automobilī un pārliecināties, ka mazāki mēneša izdevumi par degvielu ir ieguldījuma vērti. Degvielas informācija ļauj ietaupīt līdz 5 procentiem degvielas.


Ietaupiet līdz 5 % degvielas, izmantojot I-See

100 % darbspējas laika garantija

Jaunā Volvo FM telemātikas risinājumi (Telematics Gateway) sniedz iespēju izmantot jauno Volvo Zelta līgumu, kas nodrošina 100% darbspējas laiku. Tas nozīmē, ka darbu remontdarbnīcās iespējams plānot daudz labāk, jo kravas automobiļa svarīgāko detaļu stāvokli iespējams pārraudzīt attālināti, pielāgojot uzturēšanas plānu reālajai situācijai un jūsu darbībai.

Vēl viena funkcija, kas ļauj nodrošināt maksimālu darbspējas laiku, ir Volvo Action Service On Call. Ja plīsusi riepa vai noticis kāds cits negadījums, autovadītājam ir tikai jānospiež poga, lai tieši sazinātos ar palīdzības dienestu. Integrētais pieslēgums ļauj nekavējoties sniegt vajadzīgo palīdzību attiecīgajā atrašanās vietā, un kravas automobilis jau drīz var turpināt ceļu.

Turklāt, ja esat noslēdzis Jauno Volvo Zelta līgumu un solītajā laikā kravas automobili izmantot nav iespējams, Volvo Jums to atlīdzinās.

Ietaupiet līdz 5 % degvielas, izmantojot I-See

Spēcīgāks un vēl daudz elastīgāks

Jaunais Volvo FM ir kļuvis spēcīgāks attiecībā uz katru no tā tiltiem. Kravnesības pieaugums ir dažāds, taču daudziem tiltiem tas sasniedz vienu tonnu vai vairāk. Smagsvara pārvadājumos tas ļauj paveikt vairāk vai efektīvāk veikt tos pašus uzdevumus. Turklāt papildu kravnesība katram atsevišķajam tiltam labāk ļauj novērst kravas automobiļa pārslodzi. Arī autovadītājam ir lielākas iespējas iekraut un izkraut kravu droši un neveltot tam pārāk daudz laika.

Papildus šai elastībai jaunajam kravas automobilim ir augstāka kravnesība un zemāks šasijas augstums. Tā kā kravai paredzētais augstums ir lielāks, uz būvniecības transportlīdzekļiem var uzstādīt lielākus ceļamkrānus, kas ļauj pārcilāt kravu, lieki neuztraucoties par svara sadalījumu. Guļamkabīnes zemais jumts arī nodrošina iespēju izmantot treilera augšējo klāju SUV pārvadāšanai.

Daudzās konfigurācijas iespējas jaunajā Volvo FM ļauj to izmantot vēl daudzveidīgākās situācijās nekā iepriekšējo modeli. Lai taupītu Jūsu laiku un izdevumus, tas ir arī labāk sagatavots virsbūvju ražotājiem, kas transportlīdzekli pielāgos Jūsu vajadzībām.
Spēcīgāks un vēl daudz elastīgāks

Ērtāka darba vieta katru dienu

Jaunais kravas automobilis daudzās jomās ir veidots tā, lai palīdzētu autovadītājiem efektīvāk veikt savu darbu. Piemēram, tālvadības pults ļauj taupīt laiku kravas iekraušanā, kā arī saglabā atmiņā līdz 5 atšķirīgām iekraušanas platformām. Vai My Truck – pasaulē pirmā lietotne viedtālruņiem, kas ļauj autovadītājiem regulēt vēlamo kabīnes temperatūru vai pārbaudīt informāciju mērierīču panelī.

Arī pati kabīne ir kļuvusi daudz pievilcīgāka. Tajā ir pilnīgi jauns mērierīču panelis un jauna stūre, elektroniska stāvbremze un iespēja izmantot panelī iestrādātās funkcijas I-Shift sistēmā, kas kabīnē ļauj darboties ērtāk. Tajā ir labākas glabāšanas telpas, kas ļauj sakārtot dokumentāciju un personīgās lietas. Arī autovadītāja jaunais sēdeklis sniedz lielāku komfortu un vairāk vietas kājām.

Tas viss un vēl daudz kas cits padara jauno Volvo FM par daudz patīkamāku vietu, kurā pavadīt savu laiku. Taču, iespējams, tas ir skaidrs, jau ieraugot tā jauno tēlu?

Jauno Volvo FM ir iespējams piegādāt tālāk norādītajās komplektācijās

Kabīnes Dzinēji Pārnesumkārbas Aizmugurējie tilti
Volvo FM kabīnes Volvo FM dzinēji Volvo FM pārnesumkārbas Volvo FM aizmugurējie tilti
Dienas kabīne
Guļamkabīne
Zemā guļamkabīne
Globetrotter kabīne
Globetrotter LXL kabīne:
D11K (330, 370, 410 vai 450 ZS)

D13K (420, 460, 500 ZS)
I-Shift
Manuālā pārnesumkārba
Tilti ar galveno pārvadu
(maks. pilnā masa: 44–70 tonnas)

Tilti ar galveno pārvadu un riteņu reduktoriem
(maks. pilnā masa: 70–120 tonnu)