Volvo FM

Daudzfunkcionālā, profesionālā automašīna ar izcilu vadāmību un zemām ekspluatācijas izmaksām.

4×2, 6×2, 6×4, 8×2, 8×4 vai 10×4

D11 vai D13 (no 330 līdz 500 Zs)

Volvo FM drošības sistēmas

Papildu sistēmas autovadītājam -
sekošanai līdzi situācijai uz ceļa

Jauno Volvo FM ir iespējams aprīkot ar visprogresīvākajām aktīvās drošības sistēmām, kuras efektīvi samazina iespēju iekļūt ceļu satiksmes negadījumā:

  • Iztaisnošanas bremze;
  • Autovadītāja brīdināšanas sistēma 
  • Adaptīvā kruīza kontroles sistēma;
  • Joslas maiņas sistēma;
  • Ārkārtas bremžu gaismas;
  • Elektroniskā stabilitātes programma.

Iztaisnošanas bremze

Noteiktās situācijās, piemēram, braucot pagriezienā vai lejup pa slidenu ceļu, iespējama piekabes izslīdēšana, kas var izraisīt kravas automašīnas sastāva bīstamu „salocīšanos”. Stretch Brake ir jauna Volvo funkcija, lai novērstu minēto iespējamību. Impulsveidīgi piebremzējot piekabi, transportlīdzekļa sastāvs iztaisnojas un situācijas bīstamība samazinās. Bīstamās situācijās sistēmu var aktivizēt automātiski, ja ātrums nepārsniedz 50 km/h.  Stretch Brake tagad ir pieejama vilcējiem, kā arī kravas automašīnām.

Autovadītāja brīdināšanas sistēma.

Autovadītāja brīdināšanas sistēma ir vieda sistēma, kura seko līdzi autovadītāja darbībām. Ja autovadīšana kļūst neparasta un liecina par nogurumu, vadītājs saņem brīdinājumu ar skaņas signālu un paziņojumu uz displeja, aicinot ieplānot pārtraukumu.

Adaptīvā kruīza kontroles sistēma ar frontālās sadursmes brīdinājuma sistēmu

Ļauj bez piepūles iekļauties satiksmes plūsmā. Ar radaru aprīkotā adaptīvā kruīza kontroles (ACC) sistēma nodrošina drošu distanci līdz priekšā braucošajam transportlīdzeklim, mainot degvielas padevi un izmantojot visas pieejamās bremzes. Ja tiek fiksēti sadursmes draudi, uz vējstikla tiek projicēti gaismas brīdinājuma signāli.

Joslas maiņas sistēma

Aklajā zonā pasažiera pusē var atrasties nepamanīti citi satiksmes dalībnieki. Joslas maiņas sistēma ir aprīkota ar radaru, ar kura palīdzību šī zona tiek pārbaudīta, līdzko autovadītājs ieslēdz virzienrādītājus. Ja aklajā zonā tiek fiksēts kāds objekts, autovadītājs tiek brīdināts ar skaņas signālu un mirgojošu ikonu blakus spogulim.

Ārkārtas bremžu gaismas

Strauji nospiežot bremžu pedāli, bremžu signāllukturi sāk strauji mirgot, tā brīdinot aizmugurē braucošo transportlīdzekļu vadītājus. Ļoti vienkārša metode, lai novērstu avāriju ar aizmugurē braucošiem transportlīdzekļiem, kas var būt letāla un radīt smagas traumas.

Elektroniskā stabilitātes programma

Volvo Elektroniskā stabilitātes programma (ESP) ievērojami samazina izslīdēšanas un apgāšanās iespējamību. Bīstamās situācijās tā acumirklī ieslēdzas, lai samazinātu dzinēja jaudu un piebremzētu kravas automašīnu un piekabi. Katrs kravas automašīnas ritenis tiek piebremzēts atsevišķi. Tagad ESP ir pieejama lielākajai daļai kravas automašīnu specifikāciju – gan vilcējiem, gan kravas automašīnām.

Aktīvās drošības pakete

ACC ar sadursmes brīdinājuma sistēmu virzienā uz priekšu ar ārkārtas bremzēšanu
Joslas maiņas sistēma
Autovadītāja brīdināšanas sistēma