Volvo FM

Daudzfunkcionālā, profesionālā automašīna ar izcilu vadāmību un zemām ekspluatācijas izmaksām.

4×2, 6×2, 6×4, 8×2, 8×4 vai 10×4

D11 vai D13 (no 330 līdz 500 Zs)

Volvo FM tilta noslodze
Smagsvara čempions

Kravnesības pieaugums ir dažāds, taču tagad daudzi tilti var uzņemt vienu papildu tonnu vai vēl vairāk. Tas paver iespēju uzņemties grūtākus uzdevumus un nodrošina lielāku iekraušanas efektivitāti.

Apvienojumā ar zemāku šasiju stiprāki tilti pārvadātājam ļauj vest lielākas, apjomīgākas un smagākas kravas. Turklāt tādējādi ir vieglāk pakļauties likuma ierobežojumiem.

Pazemināta šasija un tik liela kravnesība kā nevienai citai kravas automašīnai

Tiltu ekonomiskie risinājumi

Johans Eknanders ir inženieris, kurš ar aizrautību domā par tiltu konfigurācijām. Runājot par tām, viņu nodod dzirksts acīs: „Tiltu konfigurācija klientam dod iespēju atrast optimālo risinājumu. Tas ļauj uzņemties uzdevumus, kuri nav pa spēkam viņa konkurentiem, un efektīvāk veikt jau esošos. Ar šiem jaunajiem tiltiem pareizā konfigurācija varētu nozīmēt pāreju no dubulta priekšējā tilta uz vienu, tādējādi ietaupot līdzekļus, degvielu un pakalpojumu izmaksas.”

SUV pārvadātājs

Zilonis uz Volvo FMVolvo ir plaši pazīstams savas zemās šasijas dēļ, bet ar paaugstinātu tiltu jaudu kravas automašīna ir kļuvusi arī elastīgāka. Izcils piemērs ir jaunais treileris vieglo automašīnu pārvadāšanai. Tajā ļoti zema šasija apvienota ar lielāku kravnesību priekšpusē. Pateicoties zemajai kabīnei, tā elastīgumu var pilnībā izmantot, ja SUV jāuzkrauj uz augstākās platformas.

„Tas pats princips attiecas uz kravas automašīnām ar celtni, kam vajadzīga zema virsbūve ar zemu platformu, lai uz tā varētu augstu uzkraut, piemēram, laivu,” piebilst Volvo būvniecības segmenta vadītājs Jonass Odermalms (Jonas Odermalm).

Mazāk veltīgu braucienu.

Jonass Odermalms turpina aprakstīt stiprāku tiltu praktiskās priekšrocības. „Dažreiz, saņemot konteineru, nākas secināt, ka krava ir tā novietota, ka to nevar pārvadāt, nepārsniedzot priekšējam tiltam paredzēto kravnesību. Tad nākas atgriezties bez kravas. Tagad, kad priekšējā atsperu balstiekārta var izturēt 10 tonnas, tas notiks retāk.”

Jonass Odermalms

Slodzes mazināšana

Stiprāki tilti palīdz risināt arī slodzes samazināšanas problēmu. Vienmērīgi izvietota pilna slodze kravas automašīnai nerada problēmas. Kad krava no aizmugures tiek izņemta, iespējams, piegādājot to dažādās vietās, kabīnei tuvāk esošo kravu vairs nekas nelīdzsvaro. Šajā brīdī var viegli pārslogot kravas automašīnas priekšējo tiltu vai vilcēja dzenošo tiltu.

„Stiprāks priekšējais tilts autovadītājam sniedz lielākas iespējas iekraut un izkraut kravu, veltot tam iespējami maz laika. Arī tas uzlabo produktivitāti,” piebilst Johans Eknanders.

Piezemētāks un spēcīgāks

Johanam Eknanderam nav zināma neviena cita kravas automašīna, kas varētu līdzināties jaunajam Volvo FM ar zemāku šasiju un lielāku kravnesību. Un neizskatās, ka viņš uztrauktos par augošo konkurenci. „Tas ir prasījis daudz darba: pastiprinātas ass rumbas, izturīgākas atsperes un jauni dizaina kritēriji, lai izturētu ikdienas smago slodzi. Turklāt mēs esam strādājuši ar piegādātājiem, lai izveidotu riepas un riteņu apmales, kas izturētu lielāku slodzi ar zemāku profilu.”

Kādi pārvadātāji gūs labumu no šiem uzlabojumiem? „Visdažādākie – kur vien kravas automašīna maksimāli jāpiekrauj, tur priekšrocības būs Volvo FM,” viņš secina.

Skatiet visu šasiju specifikācijas

6
tilta noslodze