Volvo FM

Daudzfunkcionālā, profesionālā automašīna ar izcilu vadāmību un zemām ekspluatācijas izmaksām.

4×2, 6×2, 6×4, 8×2, 8×4 vai 10×4

D11 vai D13 (no 330 līdz 500 Zs)

Būvēts virsbūvju ražotājiem

Vilcējs, kravas automašīna, cisternvedējs, ugunsdzēsēju mašīna, celtnis vai arī jaunākais automašīnu transportēšanas treileris SUV pārvadāšanai uz augšējās platformas. Jaunais Volvo FM ir konstruēts, uzbūvēts un sagatavots īpašiem apstākļiem. Jaunais Volvo FM ir vairāk pielāgots un paredzēts īpašu risinājumu vienkāršošanai un virsbūves montāžas procesam. Tas klientam aiztaupa liekus izdevumus un paātrina galīgo piegādi, ļaujot ātrāk sākt pelnīt naudu.

Volvo FM ugunsdzēsības automašīna

„Nav tipiska Volvo FM,” iesaucas produktu plānotājs Jūhans Eknanders (Johan Eknander). „Un tā ir viena no mūsu priekšrocībām – mēs spējam ražot ārkārtīgi daudzveidīgas automašīnas un jau rūpnīcā apmierināt dažādas īpašas vajadzības. Lai saprastu konfigurācijas iespēju daudzveidību, iedomājieties visus dažādos tiltu variantus, šasiju augstumus, balstiekārtu augstumus, kabīņu izmērus un tamlīdzīgas iespējas. Jaunajā Volvo FM mēs varam uzstādīt lielāko daļu no tām.” Tagad šis piedāvājums ir paplašināts vēl vairāk, tostarp ar jauno piecu tiltu konstrukciju 10×4.

Volvo FM pacēlājs

Rūpnīca nozīmē garantiju

Kravas automašīna ir unikāla jau no brīža, kad to pasūta. Tas jau no paša sākuma ļauj rūpnīcai izmainīt transportlīdzekli atbilstoši tā specifikācijām. Atsevišķos gadījumos automašīnu tiltu var speciāli izgatavot rūpnīcā. Johans Eknanders izceļ Volvo unikālās īpašības. „Šīs iespējas nozīmē, ka kvalitāte ir arvien labāka un piegādes laiks ir īsāks, turklāt klients saņem pilnu garantiju – pilnu Volvo paketi. Neviens cits to nevar piedāvāt.”

Daudzveidīgas konfigurācijas iespējas

Populārs virsbūvju veidotāju vidū

„Viena no lietām, par ko virsbūvju ražotāji novērtē Volvo, ir taisnās rāmja sijas, kas sākas tieši aiz kabīnes, jo būvēšana uz izliektām sijām būtu īsts murgs,” stāsta Johans Eknanders.

Volvo FM ISO piekabe

Dažas lietas vienkārši ir loģiskas, lai gan nozarē vēl netiek plaši izmantotas: „Mēs cenšamies izvietot savas detaļas tālāk no zonas, kurā jāstrādā virsbūvju izgatavotājiem. Un mēs visā šasijas garumā nodrošinām pienācīgus savienojuma punktus, paredzot vietu to izmantošanai.” Viņš turpina: „Mēs varam arī saīsināt piegādes termiņu, agrīnā posmā nodrošinot precīzus unikālās kravas automašīnas rasējumus. Tas virsbūvju ražotājam ļauj sākt virsbūves izgatavošanu, vēl pirms viņi ir redzējuši pašu kravas automašīnu.”

Volvo FM atkritumu savācējs ar iekraušanu aizmugurē

Tieši cik elastīgs? „Mēs varam novietot degvielas tvertnes jebkurā pusē, izmainīt aprīkojuma, degvielas tvertņu un Ad Blue tvertņu atrašanās vietas. Aizmugurējā rāmja garumu var palielināt par 50 milimetriem, un mums ir daudz plašāks riteņu garenbāzu klāsts. To visu daudz pilnvērtīgāk var uzstādīt rūpnieciski,” atbild Johans Eknanders.

Celtņa nostiprināšana.

Kravas automašīnām ar celtni bieži vien tieši aiz kabīnes ir vajadzīga brīva vieta. Ņemot to vērā, ir veikta sagatavošanās, lai smagākās detaļas, ko parasti novieto šeit, tagad atrastos tālāk aizmugurē. „Citādi virsbūvju ražotājam vajadzētu strādāt vairākas dienas, lai to pārbūvētu, turklāt tas ne tikai izmaksātu dārgāk, bet arī apdraudētu klienta garantijas un atbilstību normatīvo aktu prasībām,” piebilst Johans Eknanders.

Volvo FM automašīna saldētu preču pārvadāšanai

Vadojums labākai pārvaldībai

Virsbūves uzstādīšanā liela nozīme ir elektroniskajām ierīcēm. Tādēļ jaunajam Volvo FM ir īpaši virsbūves ražotājiem paredzēta saskarne. Saskarne ne tikai nodrošina papildaprīkojuma barošanu, bet arī ļauj autovadītājam kontrolēt papildaprīkojumu no paneļa, tālvadības pults vai no abām ierīcēm.

Johans Eknanders

„Teiksim, Jums ir dzesētājs, un temperatūra ir pārāk augsta. Šajā gadījumā vadītājam uz paneli varētu tikt nosūtīts brīdinājums ar piedāvājumu samazināt temperatūru.” Tālvadības pultij ir līdz pieciem ievades kanāliem, kas paredzēti dažādām funkcijām un nolasījumiem. „Ja Jums ir celtnis, pacelšanas laikā Jums uz displeja vajadzētu redzēt precīzu tā augstumu,” paskaidro Johans Eknanders.

Domājiet citādi

Johans Eknanders uzskata, ka daudzveidība ir atkarīga no domāšanas veida – tā ir pieeja problēmu risināšanai. „Piemēram, klīrenss aiz aizmugurējiem riteņiem, kas ļauj piebraukt atpakaļgaitā tuvāk iekraušanas platformām un iekārtām: tas kļuva iespējams, kad šeit kāds iedomājās par šķērsstabilizatora uzstādīšanu atpakaļgaitai. Vai arī balstiekārta, kas pielāgota, lai ātri iekrautu un izkrautu pat viszemākos nomaināmos kravas konteinerus.”

Varbūt viņš teiktu, ka nav arī tipiska zviedra. Ja tāds tomēr ir, tas varētu būt Johans Eknanders – cilvēks ar mierīgu runas veidu, bet asu prātu. 

Uzziniet visu informāciju par virsbūvju veidošanas saskarni

5
Pielāgojamība