Volvo FM

Daudzfunkcionālā, profesionālā automašīna ar izcilu vadāmību un zemām ekspluatācijas izmaksām.

4×2, 6×2, 6×4, 8×2, 8×4 vai 10×4

D11 vai D13 (no 330 līdz 500 Zs)

Volvo FM degviela
Euro 6 un degvielas taupītāji

„Ņemot vērā, ka Eiropā tuvojas izšķirošais brīdis jautājumā par izmešiem, vairākums cilvēku zina, ka Euro 5 dzinēja pieskaņošana Euro 6 prasībām parasti nozīmē ievērojamu degvielas patēriņa pieaugumu. Ar gandarījumu jāatzīmē, ka Volvo ir atrisinājis šo jautājumu bez ievērojama pieauguma. Tajā pat laikā jaunais Volvo FM ir pieejams ar diviem jauniem degvielas taupītājiem, kas klientiem ļauj ievērot Euro 6 standartus un ietaupīt degvielu.

Astrīda Dreusena

Astrīda Dreusena ir spēka pārvada agregāta produkta menedžere, kura ir atbildīga par jaunajiem, Euro 6 standartam atbilstošajiem D11 un D13 dzinējiem. „Salīdzinot ar saviem Euro 5 priekšgājējiem, jauno spēka pārvadu degvielas patēriņa efektivitāte ir gandrīz tāda pati, bet veiktspēja un vadāmība ir identiska. Tas attiecas uz visiem modeļiem ar jaudu 330–500 zirgspēki.”

Saudzīgs un jaudīgs

Jaunais Volvo FM atbilst visstingrākajām vides prasībām: slāpekļa oksīdu izmešu apjoms ir samazināts par 80 procentiem, bet cieto daļiņu daudzums samazināts uz pusi. Tas paveikts, pateicoties uzlabotajai Selective Catalytic Reduction (selektīvā katalītiskā pārveidotāja) tehnoloģijai un efektīvākai Ad Blue dozēšanas sistēmai. Kopš 2013. gada 31. decembra visām jaunajām kravas automašīnām ir jāatbilst jaunajām izmešu līmeņa prasībām.

Euro 6 dzinējs skatā no augšas

Degvielas taupīšana no paša sākuma ar I-See 

Nesen ar jauno Volvo FH ieviestā degvielas taupīšanas tehnoloģija ir ļāvusi spert jaunu soli nākotnē. I-See tagad var ietaupīt līdz pieciem procentiem degvielas – no mirkļa, kad auto sāk braukt. Tas tiek paveikts, izmantojot informāciju par ceļa topogrāfiju, lai maksimāli taupītu degvielu, regulējot ātrumu un pārslēdzot pārnesumus. Tagad šos datus automātiski lejupielādē no I-See datubāzes.

Degvielas ekonomija ir gandrīz tāda pati, bet veiktspēja un vadāmība ir identiska.

„Tas precīzi zina, kā vislabāk pārvarēt kalnu vai ceļa slīpumu. Tajā ir informācija par ceļa kāpumiem un kritumiem, tas var norādīt dzinējam un I-Shift pārnesumkārbai, kā vislabāk izmantot kinētisko enerģiju. Šādi I-See imitē laba autovadītāja autovadīšanas stilu,” paskaidro I-See izveidotājs Anderss Ēriksons (Anders Eriksson).

Piekļuve datu bankai, kas palīdzēs taupīt

I-See spēj reģistrēt un augšupielādēt informāciju par ceļa kāpuma un krituma slīpumu. Tas nozīmē, ka, nonākot uz ceļa, kas vēl nav datubāzē, tas automātiski apkopos un nosūtīs datus uz datubāzi. Tie būs pieejami nākamajā reizē, un tiem varēs piekļūt arī citi I-See lietotāji.

„Lielāko ceļu kartes varētu izveidot jau dažās nedēļās vai pat dienās pēc I-See ieviešanas. Lai katra ar I-See aprīkotā kravas automašīna varētu bez kavēšanās sākt degvielas taupīšanu,” saka Anderss Ēriksons.

Anderss ĒriksonsDegvielas informācija: taupiet nepārtraukti

Volvo autovadītāju apmācības programma visos līmeņos pilnveido autovadītāju degvielas taupīšanas metodes. Lai nodrošinātu pastāvīgus ietaupījumus, nekas nav labāks par nepārtrauktu uzraudzību un personīgā degvielas informācijas konsultanta padomu. Transporta risinājumu menedžeris Jarko Aine (Jarkko Aine) apraksta jauno degvielas informācijas pakalpojumu:

„Līdz šim personīgo palīgu degvielas patēriņa jautājumos ir izmantojuši tikai lielie pārvadātāji. Bet šeit tas darbojas kā abonements kravas automašīnai un tādēļ ir ekonomiski izdevīgs jebkuram kravas automašīnu skaitam. Pēc katras analīzes autovadītājam tiek novadīts ziņojums par veicamajām darbībām. Ja rodas jautājums, var sazināties ar degvielas informācijas konsultantu, kurš izveido ziņojumu.”

Degvielas informācija palīdz ietaupīt līdz pieciem procentiem degvielas, un to var izmantot, lai turpinātu samazināt degvielas izdevumus mēnesī.

Uzziniet vairāk par I-See priekšrocībām
Uzziniet vairāk par ekonomiskajiem Volvo dzinējiem
Uzziniet mūsu piedāvātās degvielas ietaupīšanas iespējas un aprēķiniet savu ietaupījumu

4
Degviela