Volvo FM

Daudzfunkcionālā, profesionālā automašīna ar izcilu vadāmību un zemām ekspluatācijas izmaksām.

4×2, 6×2, 6×4, 8×2, 8×4 vai 10×4

D11 vai D13 (no 330 līdz 500 Zs)

Plašs birojs ar plašu skatu

Jaunajam Volvo FM ir vairākas lomas. Viena no tām ir birojs uz riteņiem. Galu galā tā ir vieta, kur vadītājs veic savu ikdienas darbu. Lai sajustu jauno vadītājam paredzēto vidi, mēs runājam ar produktu plānotāju Luīzi Karlsoni un izmēģinājumu menedžeri Malinu Gabri (Malin Gabre).

Luīze Karlsone izskaidro savu uzskatu būtību. „Ikviena kabīnei veiktā uzlabojuma mērķis ir nodrošināt ērtības un tādējādi – lielāku produktivitāti.”

Autovadītājam ir ērtāk iekāpt un izkāpt

Volvo FM autovadītāja sēdeklis

Maksimāls un viegli pieejams komforts

„Vide ir izveidota tā, lai viss būtu aizsniedzams,” saka Malina Gabre. „Lai autovadītāji varētu pienācīgi veikt savu darbu, informācijai, vadības ierīcēm un svirām jābūt viegli sasniedzamām.” Koncepcija par prioritāšu noteikšanu ietver arī mērierīces un vadības ierīces. „Svarīgākā informācija ir redzama uzreiz,” paskaidro Malina Gabre. Spidometrs, tahometrs un citas galvenās mērierīces atrodas autovadītāja redzamības zonā. Lai samazinātu uzmanības novēršanu, retāk lietotā informācija atrodas tālāk.”

Vieta, kur pārvietoties

Autovadītāji mēdz būt dažādi. Dažiem vajag vairāk vietas kā citiem. „Jaunā Volvo FM kabīnes dizains atvieglo pārvietosanos tajā, lai arī kāds būtu vadītājs,” saka Luīze Karlsone. „Tādēļ mēs panelī esam iebūvējuši vairākas vadības ierīces un slēdžus, arī I-shift vadības ierīci, elektrisko stāvbremzi un USB pieslēgvietu. Veidojot dizainu, mēs esam arī ņēmuši vērā paneļa formu, tāpēc ierīces netraucē. Arī durvīs esošais glabāšanas nodalījums ir pārveidots, lai autovadītājam būtu ērtāk iekāpt kravas automašīnā un izkāpt no tās.”

Jaunajā kabīnē ir arī tāds jauninājums kā pārvietojamie slēdži, kas autovadītājam ļauj pārkārtot un sagrupēt funkcijas atbilstoši viņa vajadzībām neatkarīgi no to izmantošanas. „Tas papildina kabīnē valdošo komforta un pazīstamas vides sajūtu,” saka Luīze Karlsone.

Kabīne dodas uz pārbaudi pie klientiem

Lai pārliecinātos, ka kabīnes dizains ir izdevies, Volvo sarunājas ar lietpratējiem – autovadītājiem. „Mēs regulāri organizējam klientu seminārus, uz kuriem uzaicinām autovadītājus, lai viņi novērtētu mūsu domāšanas veidu. Tādā veidā mēs varam spriest, vai mūsu idejas ir pietiekami labas,” paskaidro Luīze Karlsone. „No šiem semināriem gūtie rezultāti bija izšķiroši, lai optimizētu autovadītāja vidi jaunajā Volvo FM.”

Volvo FM darbavieta

Sekundāri svarīga informācija

Ērtākai navigācijai instrumentu panelī ir iebūvēts sekundārais informācijas displejs (SID) ar jaunu ekrānu. Tas attēlo audiosistēmu, tālruni, Dynafleet saziņas sistēmu un līdz pat četrām kamerām. „Tas ir labāks risinājums nekā pašreizējais uznirstošais logs, jo netraucē autovadītāja skatam,” saka Malina Gabre.

Tā nebūtu Volvo kravas automašīna, ja tajā nebūtu ieviesta virkne modernu drošības funkciju. „Mēs pat dienas kabīnēs esam iekļāvuši frontālās sadursmes brīdināšanas sistēmu, adaptīvo kruīza kontroles sistēmu un joslas maiņas sistēmu.”

Viss pa rokai

Autovadītāji ņem līdzi kabīnē visdažādākās lietas, kas viņiem palīdz darbā. No pildspalvām, planšetdatoriem un tālruņiem līdz tasēm, krūzēm un personiskajām lietām. „Tādēļ mēs izveidojām vairāk vietas glabāšanai,” stāsta Malina Gabre. „Mēs nodrošinām arī vairākus piederumus, lai pastiprinātu sajūtu, ka tas ir birojs uz riteņiem, piemēram, datora turētāju un papīrgrozu. Mums pat ir atlokāms pudeles turētājs, kur pietiek vietas divlitru plastmasas pudelei,” piebilst Malina Gabre.

Malina Gabre

Jauns stūres rats

Autovadītāji lielāko darba dienas daļu pavada pie stūres, tāpēc dažādie rokturi ļauj atslābināt nogurušos plecus. „Jaunajai stūrei ir daudz alternatīvu, tādēļ autovadītājs vienmēr atradīs ērtāko. Turklāt mēs stūrei esam izveidojuši vairāk funkciju, kas ļauj autovadītājam bez pūlēm pārvaldīt galvenos instrumentus un sekundāro displeju,” stāsta Luīze Karlsone.

Ļaujiet bremzēm atpūsties

Volvo FM ir jauna elektroniskā stāvbremze, kas darbojas pati. „Tas ir lielisks risinājums autovadītājiem, kuriem maiņas laikā vairākas reizes jāapstājas,” paskaidro Luīze Karlsone. „Bremze tiek ieslēgta līdz ar Volvo FM gaisa pistoledzinēja izslēgšanu. Un Jums tā nav jāatlaiž. Tas tiek izdarīts automātiski, pieskaroties akseleratora pedālim.”

Netīrumi pazūd, tiklīdz uz tiem notēmē

Volvo FM var aprīkot ar gaisa pistoli, kuras darbību nodrošina saspiests gaiss no sēdekļa. Luīze Karlsone paskaidro: „Tas ir vienkāršs veids, kā uzturēt tīras vadības ierīces un paneli. Pie durvīm nav palodžu vai apmaļu, tādēļ netīrumus var vienkārši izpūst ārā!”

Aplūkojiet jauno Volvo FM kabīni 360 panorāmas skatījumā.

8
Darbavieta