Volvo FMX

Volvo FMX – mūsdienīga būvniecības kravas automašīna, kas bagātīgi aprīkota ar jauniem tehniskajiem risinājumiem un novatoriskām ierīcēm.

4×2, 4×4, 6×2, 6×4, 6×6, 8×2, 8×4 vai 8×6

D11 vai D13 (no 330 līdz 540 Zs)
Volvo FMX ar I-Shift

Izgudrojums ceļgalu pasargāšanai

Vai Jūs braucat ar būvniecības kravas automašīnu ar manuālo pārnesumkārbu? Ja tā, saskaitiet, cik reizes dienā Jūs pārslēdzat ātrumus.

Saskaitījāt?

Tagad ļaujiet Jums pastāstīt par I-Shift ar automātisko pārnesumu pārslēgšanu.


I-Shift arī pilnpiedziņai

Mazāk jādomā un ļauj atpūtināt kreiso kāju

Ar I-Shift automobiļa vadīšana ir īsta bauda. Tā kā nav sajūga pedāļa, vairāk uzmanības iespējams veltīt pārējiem diviem pedāļiem. I-Shift izmanto tajā iestrādātos resursus, lai vienmēr ātri un automātiski izvēlētos visatbilstošāko pārnesumu. Vadības programma nodrošina tik precīzu pārslēgšanos, kādu nespēj panākt pat visprasmīgākais autovadītājs. Taču, ja jūs vēlaties aktīvāk iesaistīties autovadīšanā, tas ir iespējams. Vadības svirā iestrādātie taustiņi ļauj jums pārslēgt pārnesumus arī manuāli.

Tagad I-Shift pārnesumkārba ir pieejama arī pilnpiedziņas kravas automašīnām.

Izlasiet Astrīdas Dreusenas rakstu par paplašināto I-Shift pārnesumkārbu piedāvājumu

Ļaujiet I-Shift ietaupīt degvielu

Ļaujiet I-Shift ietaupīt degvielu, un samazināt  izdevumus

I-Shift ir izstrādāta, lai ietaupītu degvielu. Pirmkārt, tai ir mazi iekšējie enerģijas zudumi, – ievērojami mazāki nekā manuālajās pārnesumkārbās. Bet būtiskākās priekšrocības nodrošina elektronika.

Izvēloties ekonomisko darbības režīmu, pārnesumi tiek pārslēgti tā, lai nodrošinātu dzinēja darbību ar tādiem apgriezieniem, kad degmaisījums sadeg visefektīvāk. Un tad vēl ir arī I-Roll funkcija. Tā ir unikāla funkcija, kura tiek izmantota, braucot lejup pa ceļa nogāzi. Tad dzinējs automātiski tiek atvienots no transmisijas, un kustības nodrošināšanai tiek izmantota transportlīdzekļa inerce, nevis degviela. Rezultāts? Par līdz 2% mazāks degvielas patēriņš.

Augstāka darbspēja

Augstāka darbspēja

Visiem zināms, ka naudu var nopelnīt braucot, nevis stāvot uz vietas. Tāpēc esam ieviesuši dažas izmaiņas, kas palielinās kravas automašīnas darbspējas laiku. Mēs esam palielinājuši eļļas maiņas intervālu gan I-Shift, gan manuālajām pārnesumkārbām līdz 450 000 km. I-Shift pārnesumkārbai esam arī paildzinājuši sajūga mūžu un pilnveidojuši diagnostikas iespējas.

I-Shift darbības princips

Darbības princips

Tas var likties dīvaini. Mūsdienīgo pārnesumkārbu flagmaņa I-Shift kārbas korpusa iekšienē paslēpta vecmodīga mehāniskā pārnesumkārba bez sinhronizatoriem (tas nodrošina kompakto uzbūvi un mazu iekšējo zudumu). Protams, I-Shift ir daudz būtiskākas iezīmes par šo. Visas priekšrocības nodrošina augstvērtīgais elektroniskais vadības bloks. Tas ir atbildīgs par pneimosistēmas vadību, ar kuras starpniecību tiek darbināts sajūgs un pārslēgšanas mehānisms. Nepārtraukti saņemot informāciju par transportlīdzekļa ātrumu, paātrinājumu, svaru, ceļa kategoriju, nepieciešamo griezes momentu un citiem parametriem, tas ar izcilu precizitāti nosaka visatbilstošāko pārnesumu. Tā nepārtraukti sazinās ar dzinēja vadības bloku, kurš savukārt izmaina apgriezienus un dzinēja bremzes efektivitāti, lai nodrošinātu ātru un laidenu pārnesumu pārslēgšanu.

I-Shift klāsts

Tips Augstākais pārnesums Griezes moments Pilnā masa
AT2412E Tiešais 2400 Nm 44 t
AT2612E Tiešais 2600 Nm 60 t
ATO2612E Paaugstinātais 2600 Nm 60 t

Kāda I-Shift pārnesumkārba Jums ir nepieciešama?

Programmatūra ļauj pielāgot I-Shift kārbas darbību atbilstoši pārvadājumu apstākļiem.


I-Shift programmatūra – piegāde un būvniecība I-Shift programmatūra – tālie reisi un degvielas ekonomija

Piegāde un būvniecība
(TP-DICON)

Tālie reisi un degvielas ekonomija
(TP-FUEC)

Pielāgo pārnesumkārbas darbību piegādes un būvniecības operāciju īpatnībām. Tajā iekļautas funkcijas, kuras autovadītājam atvieglo kustības uzsākšanu un manevrēšanu ierobežotās platībās. Iekļautas atjautīgas funkcijas, kas samazina degvielas patēriņu. Tas šo programmas paketi padara īpaši piemērotu tālo pārvadājumu automobiļiem.

I-Shift programmatūra – tālie reisi un degvielas ekonomija ar I-See

I-Shift programmatūra – smagsvara pārvadājumi

Tālie reisi un degvielas ekonomija
ar I-See (TP-FUEC3)

Smagsvara pārvadājumi (TP-HD)

Paredz I-See un arī I-Cruise funkciju pievienošanu tālo reisu un degvielas ekonomijas paketei, tādā veidā vēl vairāk samazinot degvielas patēriņu. Optimizē I-Shift darbību smagsvara transportlīdzekļiem.

I-Shift programmu paketes

Funkcijas TP-BAS TP-DICON TP-FUEC TP-FUEC3 TP-HD*
Pamata pārslēgšanas stratēģija
Pilnveidotā pārslēgšana
Pamata pārnesumu izvēles koriģēšana
Pārnesumkārbas eļļas temperatūras uzraudzība
Pilnveidotā pārslēgšanas stratēģija
Launch Control
I-Roll
Viedā kruīza kontroles sistēma
I-See, iekļauta arī I-Cruise
Smagsvara transportlīdzekļa vadība
Papildu iespējas
Paplašinātās jaudas noņemšanas kārbas funkcijas
Pilnveidotā pārnesumu izvēles koriģēšana, ieskaitot pārnesuma samazināšanu
Palielināta jauda – sliktiem ceļiem
* Pieejams tikai AT2612E dzinējam.