Volvo FMX

Volvo FMX – mūsdienīga būvniecības kravas automašīna, kas bagātīgi aprīkota ar jauniem tehniskajiem risinājumiem un novatoriskām ierīcēm.

4×2, 4×4, 6×2, 6×4, 6×6, 8×2, 8×4, 8×6, 10×4 vai 10×6

D11 vai D13 (no 330 līdz 540 Zs)
Volvo FMX pneimobalstiekārta
Ja ceļš izskatās šādi, uzdod gāzi!

Līdz šim pneimobalstiekārta sava vājā klīrensa dēļ galvenokārt nodrošināja ērtības autovadītājiem, kuri brauc pa ceļu. Taču tad daži Volvo Trucks inženieri nolēma apgriezt jauno pneimobalstiekārtu otrādi, apvienojot atsperu balstiekārtas klīrensu ar pneimobalstiekārtas komfortu un efektivitāti.

Būvdarbu apstākļos atsperu iekārtas un gaisa spilveni, kas nokarājas zem tilta, atzinību negūst. Tie vienkārši traucē vērtīgajam klīrensam. „Tāpēc mēs šos elementus novietojām dzenošā tilta virspusē, kur tie ir labāk aizsargāti,” stāsta produktu plānotājs Bosse Fransons. „Tādējādi klīrenss ir vismaz 300 milimetri un balstiekārtu vairs neapdraud akmeņi.”

Pielaidīgi, taču stingri

Jaunajā pneimobalstiekārtā nozīmīga loma ir arī uzlabotajiem stabilizatoriem. Pavērsti augšup un novietoti vidū starp tiltiem, tie tagad novada spēkus no ceļa un piekabes stingrākajā rāmja daļā, lai uzlabotu pretapgāšanās stabilitāti.

„Pneimobalstiekārtai ir jaunākās paaudzes vadības sistēma, kas nodrošina, ka noslodzes sadalījums starp tiltiem ir pielāgots maksimālai stabilitātei izkraušanas laikā,” piebilst stratēģiskais plānotājs Peters Frleta. „Ja kāds vēl domā, ka visi pašizgāzēji ar pneimobalstiekārtu ir nestabili, lai gatavojas pārsteigumam.”

Akmeņi briesmas vairs nerada

Kam vajadzīgs komforts, lai piegādātu granti?

Pieredzējis veļas dēļa efektu, vadot transportlīdzekli pa grambainiem karjera ceļiem, Peters Frleta ir pārliecināts, ka tieši šādos apstākļos pneimobalstiekārta noder visvairāk: „Vibrācijas no šasijas pāriet kabīnē un autovadītājā. Sajūta ir tāda, it kā tevi raustītu gabalos,” viņš uz mirkli apklust. „Nav nekāds brīnums, ka autovadītāji, kuri izmēģināja jauno pneimobalstiekārtu, labprāt šos izmēģinājumus turpināja, – viņi vairs negribēja just nogurumu, ko rada parastā kravas automašīnas vadīšana.”

Arī kravas automašīna darbojas labāk, jo ir mazāk ar vibrācijām saistīto bojājumu, tā kopumā palielinot darbspējas laiku. Turklāt straujāks temps uzlabo produktivitāti. „Mēs novērojām ātruma pieaugumu par 5–10 km/h, un tikai lielāka komforta dēļ,” piebilst Peters Frleta.

Īsāka pārkare

Jaunajā pneimobalstiekārtas dizainā aiz aizmugurējā tilta nav nekā, kas varētu apgrūtināt izkraušanu. Viena no šāda dizaina priekšrocībām ir iespēja izkraut kravu tieši asfalta lējējā. „Izkraušanas tilts var atrasties ļoti tuvu aizmugurējam ritenim ar ļoti īsu pārkari. Tai ir ļoti daudz priekšrocību, taču šī ir pirmā pneimobalstiekārta, kas ir īpaši izstrādāta tieši būvdarbiem,” stāsta Bosse Fransons.

Plašs klāsts

Jaunā pneimatiskā balstiekārta tagad ir pieejama gandrīz visām tiltu konfigurācijām, tostarp kravas automašīnām ar priekšējo dzenošo tiltu (4×4, 6×6, 8×6 un 10×6). Maksimālā kravnesība ir liela – 26 tonnas ar tandēma dubulttiltu un 36 tonnas ar tridem – tādējādi kopējā kravnesība četru tiltu kravas automašīnai, piemēram, 8×4, var sasniegt 46 tonnas.

Peters Frleta

Labākais no labākajiem

Volvo FMX ar īpaši augstu būvdarbiem paredzētu šasiju var raksturot ar aizmugurējo pneimobalstiekārtu apvienojumā vai nu ar trumuļu bremzēm, vai arī ar disku bremzēm. Komplektā ar Tridem konfigurācijām Bosse Fransons to uzskata par apbrīnojamās vadāmības atslēgu. „Iespēja izvēlēties disku bremzes nozīmē, ka var izmantot arī Volvo dinamisko stūrēšanu. Ar labāko balstiekārtu, labākajām bremzēm un labāko stūrēšanu šī kravas automašīna iegūst pavisam jaunu raksturu.”

Peters Frleta atgādina arī par I-Shift. „Tādā gadījumā es savējā gribu arī labāko pārnesumkārbu.”

Uzziniet vairāk par aizmugurējo pneimobalstiekārtu būvniecības kravas automašīnām

7
Pneimobalstiekārta