Volvo FMX

Volvo FMX – mūsdienīga būvniecības kravas automašīna, kas bagātīgi aprīkota ar jauniem tehniskajiem risinājumiem un novatoriskām ierīcēm.

4×2, 4×4, 6×2, 6×4, 6×6, 8×2, 8×4, 8×6, 10×4 vai 10×6

D11 vai D13 (no 330 līdz 540 Zs)
Visas svarīgākās detaļas ir drošībā

Jaunais Volvo FMX paceļ klīrensa latiņu. Nokrituši zari un lidojoši akmeņi tagad apdraud daudz mazāk.

Cilvēki, kuri ir izmēģinājuši jauno kravas automašīnu ar pneimobalstiekārtu, atzīst to par neaizstājamu gan Krievijas mežos, gan Dienvidāfrikas karjeros, kā arī jebkurā citā būvlaukumā, kurā gadās to izmantot.

Zemāk ir tikai riteņi

300 milimetru virs zemes

Iepriekš pneimobalstiekārta bija pazīstama ar to, ka tās klīrenss nebija pietiekams plašai izmantošanai būvdarbos. Taču līdz ar jauno aizmugurējo pneimobalstiekārtu viss būs citādi. Tās jaunajā dizainā neaizsargātākās daļas, piemēram, atsperu iekārtas un gaisa spilveni, atrodas augstāk: virs dzenošajiem tiltiem, kur tās ir lielākā drošībā.

„Tāpēc klīrenss ir vismaz 300 milimetru augstu un balstiekārtu vairs neapdraud akmeņi,” stāsta produktu plānotājs Bosse Fransons. „Disku bremzes tagad aizsargā drošības korpuss, taču pat tas atrodas 340 milimetru virs zemes. Zemāk tagad ir vairs tikai riteņi.”

Izskats var būt maldinošs

Jonass Odermalms (Jonas Odermalm) ir viens no tiem, kas ir atbildīgs par jauno šasiju. Viņš norāda, ka ar klīrensu viss ne vienmēr ir tā, kā izskatās: „Reizēm kravas automašīnas priekšdaļa izskatās augsta, taču dzinēja detaļas paliek atklātas tieši zem bufera. Dažreiz tās aizsargā plastmasas pārsegs, taču tikpat labi tā varētu arī nebūt. Savukārt Volvo FMX ir ļoti stingra aizsargplāksne, kas aizsargā radiatoru un citas būtiski svarīgas detaļas.”

Apakšlīnija

Klīrensā liela nozīme ir arī pilnīgi jaunam priekšējam velkošajam tiltam. Tas tagad ir pavirzīts par 100 milimetriem uz priekšu, lai uzlabotu pārkares leņķi. Tā zemākā daļa, paralēlais stienis, atrodas drošībā aiz priekšējā tilta korpusa.

Klīrenss

„Starp tiltiem, protams, ir visas šasijas detaļas, taču Volvo transportlīdzekļos tās vienmēr ir bijušas augstāk,” skaidro Bosse Fransons. „Lūkojoties uz profilu no kravas automašīnas aizmugures, var redzēt, ka apakšlīnija ir plūdena: tas ļauj novērst aizķeršanos uz nelīdzeniem segumiem.”

Zari un akmeņi

Eļļas rezervuāra aizsargs, kas pasargā priekšējās daļas apakšpusi, nav nekas jauns, taču kravas automašīnu nozarē tas ir unikāls. „Tā ir īsta aizsargplāksne, kas veidota, lai izturētu četras līdz piecas tonnas spēcīgu triecienu, ko rada priekšmets dūres lielumā,” stāsta Jonass Odermalms. Tā rada gludu virsmu no bufera līdz tiltam un aizsargā radiatoru un dzinēja detaļas no zariem un akmeņiem. „Arī tad, ja gadās iebraukt smilšu krāvumā un braukt ārā atpakaļgaitā, smiltis tajā nesabirs kā caur siera nazi,” nosmīn Bosse Fransons.

Uzziniet vairāk par aizmugurējo pneimobalstiekārtu būvniecības kravas automašīnām

5
Klīrenss