Volvo FMX

Volvo FMX – mūsdienīga būvniecības kravas automašīna, kas bagātīgi aprīkota ar jauniem tehniskajiem risinājumiem un novatoriskām ierīcēm.

4×2, 4×4, 6×2, 6×4, 6×6, 8×2, 8×4, 8×6, 10×4 vai 10×6

D11 vai D13 (no 330 līdz 540 Zs)
Kontrolējiet vilcējspēku. Automātiski!

Kad ceļu ir aprijuši dubļi vai smiltis, vienīgais veids, kā neiekļūt ķezā, ir neapstāties. Tieši šajā ziņā Volvo FMX priekšējais dzenošais tilts ir grūti pārspējams. Un tagad to pārspēt ir vēl grūtāk, jo tas ir aprīkots ar jauno automātisko saķeres kontroles funkciju (ATC); tā ir vieda funkcija, kas automātiski pieslēdz priekšējo tiltu, kad tas ir nepieciešams.

Ir grūti noticēt, ka būvniecības nozares vadītājs savā tīrajā, baltajā kreklā ir tikko atgriezies no dubļu pirts Brazīlijā. Līdz brīdim, kad viņš sāk runāt par jaunās automātiskās pilnpiedziņas priekšrocībām.

To parasti dēvē par panikas pogu

„Mūsu priekšējais dzenošais tilts vienmēr ir bijis konstruēts tā, lai to nepieciešamības gadījumā būtu viegli izvēlēties un pieslēgt. Tomēr mēs vēlējāmies to vēl vairāk pilnveidot, lai automašīnas vadītajam būtu mazāk stresa. Izmantojot automātisko saķeres kontroli, vadītāji vienmēr var būt droši, ka būs pieejama vajadzīgā saķere, bet tā būs pieejama tikai tad, kad nepieciešams,” stāsta Jūnass Odermalms (Jonas Odermalm).

Zemāks degvielas patēriņš

Lai arī pastāvīgā pilnpiedziņa ir parastais risinājums būvdarbiem paredzētajos transportlīdzekļos, Volvo izvēlas citu pieeju. Jūnass Odermalms atceras tuksnesī veikto pētījumu: „Faktiski tā ir nepieciešama tikai divos līdz piecos procentos laika. Tas nozīmē, ka 95 procentos gadījumu priekšējais dzenošais tilts tikai lieki patērē degvielu – ja vien tā nav automašīna FMX, kas aprīkota ar automātisko saķeres kontroli.”

Brīvskrējiens

Kad apstākļi to ļauj, sistēma automātiski atslēdz priekšējo tiltu. Tas nozīmē tiešu savienojumu starp dzinēju un aizmugurējo dzenošo tiltu, ļaujot pārējiem riteņiem ripot brīvi un patērēt mazāk degvielas. Līdz ar to uzlabojas kravas automašīnas manevrētspēja, jo priekšējo riepu saķeri var pilnībā veltīt stūrēšanai. Turklāt priekšējais tilts nolietojas mazāk.

Kad sāk iet karsti

Pirmais, kas ir nepieciešams sešriteņu piedziņas transportlīdzekļos, ir starptiltu diferenciāļa bloķētājs, kas pa diagonāli bloķē divus no aizmugurējiem dzenošajiem dubulttilta riteņiem. Jonass Odermalms uzskata, ka daudzās situācijās ar to pietiek. „Ja apstākļi kļūst patiešām slideni, ir jāiesaista priekšējais velkošais tilts. Vairumā gadījumu tas problēmas atrisina, taču tagad pievērsīsimies ārkārtas situācijām.”

„Tādos gadījumos var izmantot tā dēvēto panikas pogu. To nospiežot, tiek bloķēts priekšējais diferenciālis, kas pamatīgi apgrūtina transportlīdzekļa stūrēšanu, toties ļauj atgriezties uz stabilas zemes.”

Jonass Odermalms

Uz ceļa un bezceļa apstākļos

Jautāts par šāda mobilitātes veida priekšrocībām, Jūnass Odermalms atbildi kabatā nemeklē. „ATC nodrošina visas izvēles priekšējā dzenošā tilta piedāvātās priekšrocības, bet ir tikpat uzticams kā pastāvīga sistēma. Manuprāt, to novērtē dažādu veidu kravas automašīnu vadītāji: 4×4 servisa automašīnās ceļu uzturēšanas darbos, 6×6 pašizgāzējos, strādājot pie naftas vadiem tuksnesī, 8×6 izkrāvējos karjeros un 10×6 celtņos smilšainos būvlaukumos.”

„Taču bez mūsu ilgtspējas un uzticamības reputācijas tas, protams, nebūtu tik vilinoši,” viņš piebilst.

Uzziniet vairāk par automātisko saķeres kontroli


Find Your Dealer

8
Mobilitāte