Volvo FMX

Volvo FMX – mūsdienīga būvniecības kravas automašīna, kas bagātīgi aprīkota ar jauniem tehniskajiem risinājumiem un novatoriskām ierīcēm.

4×2, 4×4, 6×2, 6×4, 6×6, 8×2, 8×4, 8×6, 10×4 vai 10×6

D11 vai D13 (no 330 līdz 540 Zs)
Neraizējieties, āķis spēj izturēt vēl 20 tonnas!

Jaunais Volvo FMX ir veidots tā, lai izturētu spēcīgo slodzi, kas rodas būvniecības nozarē. Tas ir pietiekami spēcīgs, lai ar savu vilkšanas āķi noturētu līdz 32 tonnām smagas kravas. Ja tas iebrauc akmeņu krāvumā vai pat betona sienā, tam jāspēj turpināt darbs tāpat kā iepriekš.

Cilvēks, kurš izstrādāja jauno priekšdaļu, ir mierīgs, apveltīts ar asu prātu un, iespējams, pavisam iederīgi izskatītos arī hokeja laukumā. Hanss Bergkvists (Hans Bergqvist) raksturo paveikto darbu. „Galveno uzmanību mēs pievērsām izturībai un uzturamībai. Ir pievienotas daudzas tērauda detaļas, taču svara pieaugums ir neliels – kādi pieci vai seši kilogrami. Toties izturība ir pieaugusi daudzkārt.”

Absorbē enerģiju kā milzu atspere

Stūrains ne bez iemesla

„Jaunais āķis, jaunais aizsargstienis, jaunais dzinēja aizsargs – tas viss ar lieliem balsteņiem ir piemontēts pie priekšējās drošības sijas. Rezultātā iegūstam kastei līdzīgu konstrukciju. Tā kā priekšpuse kļūst par šasijas pagarinājumu, tā ir neticami izturīga. Tādējādi tā līdzīgi kā milzīga atspere absorbē enerģiju, kas rodas maza ātruma ietekmē. Turklāt tā gandrīz pilnībā likvidē pašsvārstību frekvenci un tādējādi arī kabīnes šūpošanos,” stāsta Hanss Bergkvists.

Šķērssija ir tik stabila, ka uz tās var droši pakāpties, lai sasniegtu vējstiklu.
Volvo FMX šķērssija

Vienmēr atpakaļ formā

Vienā no pārbaudēm konstrukcijas izturības noteikšanai kravas automašīnas priekšpusi mēģina salauzt ar tērauda statni, radot līdz 3 tonnām smagu spiedienu. Kastei līdzīgā konstrukcija uz to reaģē kā atspere, gandrīz pilnībā atgūstot formu.

Cita pārbaude ir saistīta ar betona sienu. Kravas automašīna tajā ietriecas ar ātrumu vidēji 5 km/h, radot lielu daudzumu enerģijas. Tērauda priekšdaļa nedaudz ieliecas, taču lielā mērā atgūst formu. Kravas automašīnas priekšdaļas pamatnes spēks un polipropilēna gumijotā struktūra uz bufera ir neuzveicama kombinācija.

Aizmugurējā šķērssija

Jo vairāk tērauda, jo ilgāks darbspējas laiks

„Kravas automašīnas stūri ir ļoti atklāti, tāpēc bufera stūri ir veidoti no trīs milimetrus bieza augstas kvalitātes tērauda,” stāsta Hanss Bergkvists. Jaunie priekšējie lukturi tagad ir daudz augstāk virs bufera, kur tie ir labāk aizsargāti. Virsbūves paneļi ir nošķirti, bet ne savstarpēji nosedzoši, tāpēc visi kosmētiskie bojājumi neizplatās ārpus to rašanās vietas.

Hanss Bergkvists

„Pat ja priekšdaļā tomēr sanāk gūt spēcīgākus bojājumus, bojāto daļu, iespējams, būs pavisam vienkārši nomainīt pašam, jo visas skrūves ir redzamas un ērti pieejamas. Mēs esam diezgan pārliecināti, ka klienti to novērtēs, jo tas viņus glābj krīzes situācijās un palielina darbspējas laiku.”

Pastumt un pavilkt 32 tonnas

Šķērssiju veido viengabalains čuguns. „Ja transportlīdzeklis balstās uz tiltiem un riteņi griežas, ekskavators vai cits Volvo FMX to var nekavējoties pārvietot. Tā kā šķērssija ir atklāta, to var arī izmantot kā kāpnes, lai priekšpusē pakāptos augšup. Uzkāpjot uz tās, var pārliecināties, ka tā ir stingra, nekas nelūzīs un neplīsīs,” stāsta Hanss Bergkvists. Rokturis ir izbīdāms, lai pēc vajadzības varētu ērti piekļūt pie vilkšanas sakabes.

Apskatiet informāciju par priekšpusi un vilkšanas ierīci

3
Izturība