Volvo FMX

Volvo FMX – mūsdienīga būvniecības kravas automašīna, kas bagātīgi aprīkota ar jauniem tehniskajiem risinājumiem un novatoriskām ierīcēm.

4×2, 4×4, 6×2, 6×4, 6×6, 8×2, 8×4, 8×6, 10×4 vai 10×6

D11 vai D13 (no 330 līdz 540 Zs)
Stūrējiet ar mazo pirkstiņu – Volvo dinamiskā stūrēšana

Volvo dinamiskā stūrēšana ir lielākais jaunums savā nozarē kopš servomehānisma izgudrošanas. Jaunajā Volvo FMX tā ļauj pārvarēt visneērtākos ceļa vai bezceļa segumus un mazina autovadītāja nogurumu. Tagad tā ir pieejama arī dubultajiem priekšējiem tiltiem, sniedzot daudz priekšrocību vispārējos pielietojumos būvdarbos.

„Tas ir tieši tas, kas būvniecībā ir vajadzīgs: jaunākās paaudzes tehnoloģijas starp vadītāju un bedrēm ceļa segumā,” stāsta vecākais šasijas inženieris Jans Inge Svensons (Jan-Inge Svensson).

Tieši mazās bedres ir lielākā problēma

Stūrējiet ar vienu pirkstu

Atbalsts ir pieaugošs, tāpēc Volvo dinamiskā stūrēšana var sniegt būtisku palīdzību, braucot nelielā ātrumā. Tieši šādos apstākļos bieži pagriezieni ar smagu kravu var prasīt lielus pūliņus. „Bieži var redzēt, ka autovadītājs noliecas uz priekšu, lai pilnīgāk izmantotu ķermeņa augšdaļas spēku,” skaidro attīstības inženieris Kristofers Tagesons (Kristoffer Tagesson). „Taču šis risinājums ļauj ar vienu pirkstu vadīt pilnībā piekrautu automašīnu. Tā kā ik mirkli ir nodrošināts precīzs vajadzīgais spēks, riteņi katru reizi griežas vienādi: neatkarīgi no ceļa apstākļiem. Tas stūrēšanu padara daudz paredzamāku.”

Tagad arī dubultajiem priekšējiem tiltiem

Volvo dinamiskā stūrēšana tagad ir pieejama kravas automašīnām ar diviem priekšējiem tiltiem. 8×4 konstrukcija ar dubultajiem priekšējiem tiltiem daudzās valstīs ir standarta pašizgāzēju izvēle, tāpēc šie jaunumi iepriecinās daudzus autovadītājus. Vēl jo vairāk tāpēc, ka šīs kravas automašīnas pārvadā smagas kravas un parasti divu tiltu stūrēšanai ir nepieciešams lielāks spēks nekā viena tilta stūrēšanai.

Aizmirstiet par bedrēm un paveiciet vairāk

Salīdzinājumā ar servomehānismu vieglajās automašīnās Volvo dinamiskajai stūrēšanai ir daudzas īpašas funkcijas. Jans Inge Svensons skaidro, ka tā var, piemēram, novērst ceļa apstākļu ietekmi uz braukšanu.

„Bedres parasti rada triecienu stūres ratam, taču Volvo dinamiskā stūrēšana novērš traucēkļu ietekmi, pirms tā kļūst jūtama. Tieši mazās bedres ir lielākā problēma, jo grantētu ceļu tās var padarīt līdzīgu veļas mazgāšanas dēlim, liekot samazināt ātrumu. Tāpēc stūrēšana var vai nu samazināt, vai arī palielināt produktivitāti.”

 

Volvo dinamiskā stūrēšana noņem slodzi no autovadītāja pleciem.
Pleci

Nogurums ir sāpīgs

Kad uz asfaltbetona vai būvlaukumā veidojas ledus, autovadītājs var just vibrācijas visā ķermenī. „Novēršot traucēkļu ietekmi, mēs varam padarīt autovadīšanu mazāk nogurdinošu. Jans Inge Svensons skaidro, ka mazāks nogurums uzlabo autovadītāja drošību, un viņš labāk veic savu darbu.”

Atpakaļgaitā bez rokām

„Kad kravas automašīnas priekšējo tiltu noslogo deviņas vai desmit tonnas kravas un riteņi ir pilnībā izgriezti, piebraukšana atpakaļgaitā nav viegls uzdevums,” stāsta Kristofers Tagesons. „Izmantojot Volvo dinamiskās stūrēšanas sistēmu, var ieslēgt atpakaļgaitas pārnesumu un stūrēt gandrīz bez piepūles. Tad stūri var atlaist un vērot, kā tā lēnām griežas atpakaļ, līdz kravas automašīna ir novietota taisni.” Stūres rata atgriešanas funkcija ļauj izmantot atbalstu, kad stūres rats atgriežas neitrālā stāvoklī.

Reāllaika precizitāte

Volvo dinamiskā stūrēšana apvieno hidraulisko stūres pastiprinātāju un elektrisko dzinēju, nodrošinot līdz 85 procentiem nepieciešamā spēka stūrēšanai nelielā ātrumā. Lai nodrošinātu nevainojamu atbalstu jebkurā brīdī, motors tiek elektroniski pārvaldīts 2000 reizes sekundē. „Tas rada priekšstatu par tās precizitāti,” stāsta Jans Inge Svensons.

„Tehnoloģija ir balstīta maināmā griezes momenta platformā, kas nozīmē, ka mums ir ļoti plašas iespējas nākotnē paplašināt tās darbību. Es uzskatu, ka šis jauninājums mainīs stūrēšanu līdzīgi kā I-Shift mainīja pārnesumkārbu darbību. Tā būs ļoti populāra papildu aprīkojuma daļa.”

Jans Inge Svensons

Ātrums padara sīkumus nozīmīgākus

Jaunais stūrēšanas mehānisms var arī kompensēt dažādu riteņu berzes atšķirības, kas nereti rodas, bremzējot uz nelīdzena ceļa. Cita funkcija kompensē sānsveri, ko izraisa ceļu virāžas, – tās vienmēr rada sarežģījumus uz lielceļiem. Abas minētās īpašības ļauj nodrošināt labāku virziena noturību un vienmērīgu piepūli stūrējot. „Jo skarbāki kļūst braukšanas apstākļi, jo vairāk to var novērtēt,” saka Kristofers Tagesons. „Pat ar vairākiem tiltiem Volvo dinamiskā stūrēšana liek justies kā parastā kravas automašīnā uz parasta ceļa.”

Mazāk darba traumu

Mūsdienās pat gados jauniem autovadītājiem rodas problēmas ar kaklu un pleciem. Jo īpaši būvniecībā. „Tāpēc Volvo dinamiskās stūrēšanas sistēma ir nozīmīga ne tikai komforta dēļ,” saka Jans Inge Svensons. „Tās galvenais mērķis ir samazināt autovadītāju pārslodzi un paaugstināt produktivitāti. Tā var pagarināt autovadītāja aktīvo darba mūžu, neizraisot plecu problēmas. Tā kā mūsdienās labu autovadītāju trūkst, mazāk atvaļinājumu slimības dēļ un lielāka produktivitāte ir vērtīgāka nekā jebkad iepriekš.”

Vērojot abus inženierus, nevar nepamanīt, cik viņi ir apmierināti. „Jā,” saka Kristofers Tagesons. „Viss izdevās vēl labāk, nekā mēs gaidījām.”

Izbaudiet Volvo dinamiskās stūrēšanas priekšrocības būvlaukumā

2
Stūrēšana