Jūsų asmeninis vairavimo asistentas

Leiskite mums pristatyti ACC (Adaptive Cruise Control), vieną iš pažangiausių mūsų naujųjų borto kompiuterinių sistemų, sukonstruotą taip, kad sumažintų streso veiksnius ir padidintų jūsų, kaip vairuotojo, komfortą panaudojant naująją intelektualiąją elektronikos sistemą.

ACC - tai sistema su jutikliais, aptinkančiais, kai jūsų sunkvežimis per arti priartėja prie kliūties priekyje. Transporto priemonės greitis yra reguliuojamas atsižvelgiant į eismą priekyje mažinant degalų tiekimą, panaudojant lėtintuvą ir variklio stabdymą. Jei stabdymo lėtintuvo ir variklio stabdžių nepakanka tam, kad sunkvežimis nepriartėtų per arti prie priekyje esančios transporto priemonės, vairuotojui pateikiamas įspėjamasis signalas ir vairuotojas žino, kad reikia stabdyti pačiam. Dėl šios priežasties sumažėja tam tikrų avarijų rizika.

Šioje sistemoje dar yra pagalbos mygtukas startuojant įkalnėje, kuris leidžia palaikyti stabdžių slėgį, kai vairuotojas nukelia koją nuo stabdžių pedalo ir perkelia ją ant akceleratoriaus pedalo, kai pradeda važiuoti įkalnėje. Ši funkcija ne tik suteikia patogumo ir leidžia atsipalaiduoti, bet ir padidina saugumą.

ACC sistema ypač pasiteisino ilguose reisuose, kurių metu daug tenka vairuoti magistralėmis bei autostradomis ir patirti daug streso. Taip pat ACC yra pirmasis žingsnis link koncepcijos, kurią "Volvo Trucks" specialistai vadina "Saugaus atstumo išlaikymu". Šiuo metu jau yra imtasi kitų veiksmų.