Hybrid

Tylus galingiausio hibridinio sunkvežimio startas

Pirmasis dyzelinu ir elektros energija varomas sunkiasvoris hibridinis šiukšliavežis mieste sunaudoja iki 30 % mažiau degalų ir išmeta mažiau CO2. Tai dar ne viskas: pajudant iš vietos ir važiuojant mažu greičiu vietoje dyzelinio variklio dirba elektros motoras. Taip sunkvežimis tolygiau greitėja, taip palengvindamas vairuotojo darbą ir skleidžia mažiau triukšmo.

JAU GALIMA ĮSIGYTI KAI KURIOSE RINKOSE
Nuo 2008 m. bandymai vyksta Prancūzijoje, Jungtinėje Karalystėje ir Nyderlanduose. 100 pirmųjų pagamintų sunkiasvorių hibridų numatoma pristatyti į Švediją, Norvegijoje, Suomiją, Daniją, Jungtinę Karalystę, Prancūziją, Vokietiją, Austriją, Šveicariją, Italiją, Nyderlandus, Belgiją ir Liuksemburgą.

26 TONŲ SVORIS – BEVEIK BE TRIUKŠMO
Šis sprendimas yra naudingiausias regioninio krovinių gabenimo užduotims atlikti ir surenkant atliekas miestuose. Kai reikia dažnai sustoti ir pajudėti iš vietos mažu greičiu, elektros technologija padeda sutaupyti daugiausia degalų. Net oro aptakai mažina degalų sąnaudas. Bendras autotraukinio svoris – iki 26 tonų, todėl sutaupyti galima išties daug.
“„Mūsų bandymuose dalyvavusių vairuotojų atsiliepimai patvirtina, kad hibridinė technologija yra tinkamiausia miestuose. „Volvo FE Hybrid“ naudoja kur kas mažiau degalų ir išmeta mažiau CO2, be to, miestuose juda greitai ir tyliai.“
„Volvo Trucks“ aplinkosaugos skyriaus direktorius Lars Mårtensson:

every drop counts
Hybrid engine 
„Motor Drive System“: starteris, elektros variklis ir generatorius.
SUMANI TECHNOLOGIJA
Elektros variklis, arba „Motor Drive System“ yra sumontuotas tarp 7 l darbo tūrio dyzelinio variklio ir automatizuotos „I-Shift“ pavarų dėžės. Išvysčius pakankamą greitį naudojantis vien elektros varikliu su dideliu sukimo momentu, sklandžiai pajungiamas dyzelinis variklis. Toliau abu varikliai veikia kartu. Generatorius sukauptą stabdymo metu energiją atiduoda elektros varikliui ir įkrauna ličio jonų baterijas, todėl jų nereikia įkrauti papildomai.

MAŽIAU CO2, DEGALŲ IR TRIUKŠMO MIESTUOSE
Lyginant su įprastu dyzeliniu sunkvežimiu, gabenant krovinius trumpais atstumais galima sutaupyti net iki 20 % degalų. Šiukšliavežio degalų sąnaudas galima sumažinti 20 %, o jei vietoj paties sunkvežimio jėgos agregatų naudojamas elektra valdomas šiukšlių presas – net iki 30 %. Todėl CO2 emisija taip pat gali būti iki 30 % mažesnė. Pajudėjęs iš vietos ir greitėdamas sunkvežimis gali veikti du kartus tyliau.