Tinkamai parinkus ir pripūtus padangas, galima sutaupyti labai daug

„Volvo“ apskaičiavo, kiek degalų galima sutaupyti naudojant tinkamas ir gerai pripūstas padangas, teisingai nustačius ratų suvedimą ar ašių geometriją. Visa tai kartu gali net 14 % sumažinti sunkvežimio su pakrauta priekaba degalų sąnaudas. Be to, atrodo, kad tai yra naudinga daugumai vežėjų – tyrimų duomenimis, net dviejų iš trijų Europos sunkvežimių ašys ir ratai yra netinkamai sureguliuoti.

every drop counts

NUVAŽIAVOME 1 000 KILOMETRŲ, NORĖDAMI PRANEŠTI JUMS FAKTUS 
Du vienodi „Volvo FH“ 4x2 vilkikai su 500 AG 13 l darbo tūrio, „Euro 5“ varikliais ir triašėmis priekabomis (bendra autotraukinio masė – 40 t) buvo dvi savaites vairuojami bandymų trasoje Švedijoje. Tinkamai sureguliuoto kontrolinio autotraukinio rezultatai buvo lyginami su kito autotraukinio rezultatais, gautais keičiant padangų modelius, slėgį ir ašių geometriją. Jų tūkstančio kilometrų kelią stebėjome pažangiomis technologijomis, todėl pagaliau turime reikiamus duomenis.

Parinkus tinkamas padangas, degalų sąnaudas galima sumažinti net 11 %. Tinkamai sureguliavus ašis ir ratus, galima sutaupyti dar 2,5 %. O teisingas padangų slėgis sąnaudas sumažina dar 1 %, taigi iš viso galima sutaupyti 6 % degalų. Šie faktai nestebina, jei žinote, kad trečdalis sunkvežimio degalų sąnaudų priklauso nuo jo padangų.
every drop counts

MAŽIAU DEGALŲ – MAŽESNIS POVEIKIS APLINKAI
Kiekvienas sutaupytas procentas degalų, naudojant optimaliai parinktas padangas, reiškia, kad išmetama 1 % mažiau anglies dvideginio. Todėl optimaliai parinktos padangos mažina vežėjo išlaidas degalams ir anglies dvideginio pėdsaką aplinkoje.

TINKAMAS RATŲ SUVEDIMAS IR PADANGOS TAUPO DEGALUS
Siekiant kuo geriau panaudoti šias naujas žinias, daugiau kaip tūkstantis „Volvo“ serviso centrų visame pasaulyje rengiasi padėti vežėjams. Taigi kalbėsimės su klientais apie tai, kaip galima geriau parinkti sunkvežimių padangas, ypač jei pamatysime požymių, kad ratų suvedimas netinkamas, pavyzdžiui, nevienodą padangų protektoriaus dėvėjimąsi. Tik taip galėsime padėti jums kasdien sutaupyti kuo daugiau degalų.

„Mes neapsiribojame tik efektyviai degalus naudojančių variklių kūrimu, mes ieškome būdų, kaip sumažinti degalų sąnaudas viso sunkvežimio eksploatavimo laikotarpiu - siekiame pratęsti bendradarbiavimą su klientu ir po to, kai jam buvo pristatytas naujas sunkvežimis.
Šis bandymas pateikia akivaizdžių įrodymų apie tai, kiek daug dyzelino galima sutaupyti, o dalindamiesi šiomis žiniomis galime padėti savo klientams sunkvežimius eksploatuoti mažiausiomis sąnaudomis."
Arne-Helge Andreassen, Popardaviminė priežiūra ir mažmeninė prekyba, Volvo Trucks