Degalų sąnaudos

Degalų sąnaudos

Kaip taupiausiai naudoti degalus
Norint, kad bendrovė būtų pelninga, būtina mažinti degalų sąnaudas. Tai dar svarbiau aplinkos gerovei. "Volvo" tiki švaresnių technologijų teikiama nauda. Į šią misiją žvelgiame rimtai. Lyginant su sunkvežimiu, atlikdavusiu analogiškas gabenimo užduotis 1980-aisiais metais, degalų sąnaudos dyzeliniuose varikliuose sumažėjo apie 30 proc.

Tačiau krovininio transporto degalų sąnaudos priklauso ne tik nuo pačios transporto priemonės ir variklio konstrukcijos, bet ir nuo įvairių kitų veiksnių, pvz., krovinio, vairuotojo, įrangos ir oro sąlygų.

Vairuotojas ir vežėjas
Nors degalų sąnaudoms turi poveikį oro pasipriešinimas ir jėgos agregatai, tačiau iki šiol svarbiausias veiksnys, sukuriantis didžiausią nuokrypį 1 t/1 km, yra apkrova. Transporto bendrovei, siekiančiai mažinti degalų sąnaudas, svarbiausia tinkamai planuoti maršrutus ir atkreipti dėmesį į apkrovą.
 
Specifikacija ir įranga
Tinkamiausias konkrečioms užduotims sunkvežimio modelis nustatomas atsižvelgiant į vilkiko svorį ir kelio sąlygas. Galingesni varikliai ir sunkesni vilkikai naudoja daugiau degalų. Tačiau degalų sąnaudos, apskaičiuojamos 1 t/1km, mažėja didėjant vilkiko svoriui. Skirtinga naudojama įranga ir konstrukcijos turi poveikį oro pasipriešinimui, taigi ir degalų sąnaudoms. Iš karto pasirinkus teisingą sunkvežimio modelį, degalų sąnaudas galima sumažinti daugiau nei 10 proc.

Daugiau žinių apie degalų sąnaudas:

  • Jei tenka nuolat važiuoti įkalnėmis ir nuokalnėmis ar dažnai sustoti miesto gatvėse, degalų sąnaudos gali padidėti daugiau nei 50 proc.
  • Pučiant smarkiam vėjui, 10 m/s didesnis vėjo greitis gali padidinti degalų sąnaudas 18 proc.
  • Jei kelio danga šlapia arba apsnigta, padidėja pasipriešinimas riedėjimui, ir degalų sąnaudos gali padidėti 10-20 proc.
  • 90 km/h greitį sumažinus iki 80 km/h, degalų sąnaudos sumažėja 6 proc.
  • Kiekvienas papildomas sustojimas kas 10 km degalų sąnaudas padidina maždaug 35 proc. Jei sustojama ir vėl įsibėgėjama 10 kartų kas 10 km, degalų sąnaudos padidėja 130 proc.
  • Jei neatliekamas reguliarus sunkvežimio aptarnavimas arba sunkvežimyje naudojamos nepatvirtintos dalys, degalų sąnaudos gali padidėti iki 10 proc.