Kabinos saugumas

Kabinos saugumas

Dūžtamumo bandymais patikrintos kabinos
Dažniausiai pasitaikantis avarijos scenarijus - sunkvežimis susiduria su priekyje jo važiuojančia transporto priemone arba apvirsta. Vykstant šioms ir kitokioms avarijoms, jeigu į kabiną trenkiasi išorinis objektas, jos svarbiausia funkcija yra perduoti smūgio energiją atgal (priešinga kryptimi) per kabiną, kad kabinos viduje liktų pakankamai vietos, reikalingos vairuotojui ir keleiviams išgyventi.

"Volvo Trucks" visapusiškai išbando kabinas, įskaitant priekinės švytuoklės bandymą. Visos kabinos atitinka griežčiausius pasaulyje Švedijos kabinų atsparumo standartus.

Smūgio energijos sugėrimas
Avarijos metu veikia didžiulės jėgos. Susidūrimo momentu jūsų kūną veikianti jėga veikiausiai bent du kartus viršytų jūsų kūno svorį. Būtent todėl kabinos vidus turi sugerti energiją, kad būtų sumažinamas atsitrenkiančio žmogaus kūno daromas poveikis.

 

Visose mūsų kabinose vairas bei prietaisų skydas, kaip ir kelių aukštyje esantys apdailos elementai, yra sugeriantys energiją. Visų apmušalų medžiaga yra nedegi.

Be to, kabinos viduje laikomų reikmenų, pvz., mikrobangų krosnelės ir kavos aparato, konstrukcija yra tokia, kad juos būtų galima patikimai pritvirtinti kabinoje. Tai užtikrina, kad susidūrimo ar avarinio stabdymo atveju jie liks savo vietoje.