„Volvo FH“ sunkvežimio saugos sistemos

Vairuotojui skirtos pagalbinės sistemos. Dar viena akis stebi kelią.

„Volvo FH“ galima įdiegti kelias pažangiausias saugos sistemas, kurios veiksmingai sumažina avarijų pavojų:

  • „Stretch Brake“ (naujas)
  • Adaptyvioji pastovaus važiavimo greičio palaikymo sistema ir Įspėjimo apie susidūrimą sistema su avariniu stabdymu
  • Pagalbinė nukrypimo nuo važiuojamosios juostos įspėjimo sistema
  • Pagalbinė vairuotojo budrumo kontrolės sistema
  • Pagalbinė važiuojamosios kelio juostos keitimo sistema
  • Avarinio stabdymo signalas (naujas)
  • Elektroninė stabilumo programa

„Stretch Brake“ stabdys.

Tam tikrose situacijose, pavyzdžiui, slidžiuose posūkiuose arba leidžiantis slidžia nuokalne, sunkvežimis gali pavojingai susiskersuoti. Naujosios „Volvo“ funkcijos „Stretch Brake“ paskirtis – užkirsti tam kelią. Autotraukinys ištiesinamas priekabą stabdant pulsuojančiu būdu, todėl sumažėja susiskersavimo pavojus. Sistema gali būti automatiškai įjungiama iškilus pavojui, kai greitis nesiekia 50 km/val.  Nuo šiol „Stretch Brake“ galima pasirinkti tiek kėbuliniams sunkvežimiams, tiek vilkikams.

Adaptyvioji pastovaus greičio palaikymo sistema ir Įspėjimo apie susidūrimą sistema su avariniu stabdymu

Be vargo prisitaikysite prie eismo ritmo. Radaro principu veikianti Adaptyvioji pastovaus važiavimo greičio palaikymo sistema (ACC) valdo akceleratorių ir visus sunkvežimio stabdžius ir taip užtikrina saugų atstumą iki priekyje važiuojančios transporto priemonės. Jei kyla susidūrimo grėsmė, priekiniame stikle įsižiebia perspėjamosios lemputės.

Dėl Įspėjimo apie susidūrimą sistema su avariniu stabdymu dar tobulesnė. Jis automatiškai įsijungia avarinio stabdymo atveju, kai smūgio nebegalima išvengti, ir žymiai sumažina rimtų sužalojimų pavojų.

Pagalbinė nukrypimo nuo važiuojamosios kelio juostos įspėjimo sistema.

Nukrypimas nuo važiuojamosios eismo juostos yra dažna daugelio rimtų avarijų priežastis. Mes manome, kad tokios avarijos yra per daug dažnos. Pagalbinės nukrypimo nuo važiuojamosios juostos įspėjimo sistemos vaizdo kamera fiksuoja kelio linijas ir jus įspėja, jei netyčia jas kertate.

Pagalbinė vairuotojo budrumo kontrolės sistema.

Pažangioji vairuotojo budrumo kontrolės sistema stebi, kaip jūs vairuojate. Jei dėl nuovargio pradedate vairuoti neįprastai, pateikiamas pavojaus signalas ir ekrane atsiranda pranešimas, jog jums rekomenduojama pailsėti.

Pagalbinė važiuojamosios kelio juostos keitimo sistema.

Keleivio pusėje esančioje aklojoje zonoje gali būtų kitų kelių eismo dalyvių. Pagalbinė važiuojamosios kelio juostos keitimo sistema su radaru tą zoną patikrina jums įjungus posūkio signalą. Jei šioje zonoje yra kliūčių, pasigirs garsinis signalas ir veidrodėlyje ims mirksėti piktograma.

Elektroninė stabilumo programa.

„Volvo“ elektroninė stabilumo programa (ESP) veiksmingai sumažina slydimo ir apsivertimo pavojų. Iškilus pavojui ji akimirksniu pradeda veikti, sumažina variklio galią ir ima stabdyti sunkvežimį ir priekabą. Kiekvienas sunkvežimio ratas stabdomas atskirai. ESP nuo šiol galima užsisakyti beveik visų konfigūracijų sunkvežimiams (vilkikams ir kėbuliniams sunkvežimiams).

Avarinio stabdymo signalas.

Staigiai stabdant avarinio stabdymo žibintas ima dažnai mirksėti ir įspėja už jūsų esančių transporto priemonių vairuotojus. Tai yra paprastas būdas išvengti atsitrenkimų į ta pačia kryptimi važiuojančią transporto priemonę. Tokios avarijos gali baigtis mirtimi ir į jas vienu metu gali patekti daug automobilių.

Aktyvios saugos paketas


ACC su įspėjimo apie priekinį susidūrimą sistema ir avarinio stabdymo funkcija
Pagalbinė važiuojamosios kelio juostos keitimo sistema
Pagalbinė vairuotojo budrumo stebėjimo sistema