Pažiūrėkite, kiek vairuotojų
telpa naujajame „Volvo FH“

Peteris Johanssonas yra vienas iš naujosios kabinos kūrėjų. Jis mums pasakoja apie uždavinį sukurti veiksmingą darbo aplinką, kurioje taip pat būtų galima atsipalaiduoti taip, kaip namuose. Svarbiausias uždavinys buvo padidinti kabinos erdvę.

„Dabar visose kabinose galima atsistoti visu ūgiu. Kadangi priekiniai statramsčiai yra statūs, atstumas nuo sėdinčio vairuotojo iki priekinio stiklo dar 10 centimetrų didesnis. Visa kabina yra šviesesnė ir erdvesnė,“ – sako Peteris Johanssonas, atsakingas už kabinos ergonomiką.

„Dabar visose kabinose galima atsistoti visu ūgiu.“

Kubinis metras galimybių

Bendras kabinos tūris padidintas 1 m3. Joje daugiau ir laisvos erdvės, ir vietos daiktams susidėti. „Sėdint kabinoje daiktadėžės yra lengvai pasiekiamos. Pavyzdžiui, naujosios lentynėlės virš durų: Jos idealiai tinka smulkmenoms, kurias dažnai reikia pasiimti įlipant į kabiną ir išlipant iš jos, susidėti,” – sako Peteris Johanssonas. „Daug dienos šviesos iš viršaus sklinda per didelį stoglangį, kuris kartu yra ir avarinis liukas,“ – sako Peteris Johanssonas.

Daiktadėžės patogesniam gyvenimui

Kabinos vidaus dizainas yra geriau pritaikytas jūsų gyvenimo kokybei užtikrinti. Viena iš daugelio naudingų idėjų yra daiktadėžės su slankiomis durelėmis, kurios neleidžia daiktams iškristi.“ „Pasirinkome slankias dureles, nes jos padeda sustiprinti aukštą interjero kokybės įspūdį – bet dar svarbiau tai, kad jas galima visiškai atitraukti ir jos neužima gyvenamosios erdvės kabinoje,“ – aiškina Peteris Johanssonas.

Daiktadėžės patogesniam gyvenimui Viršutinės priekinės daiktadėžės yra didesnės, su atskiromis išimamomis lentynomis. Todėl galima lengviau tvarkyti ir susidėti daiktus. Viršutinės daiktadėžės, esančios kabinos gale, yra įvairaus aukščio, todėl galima optimaliai naudoti erdvę ir tada, kai yra antras gultas, ir tada, kai jo nėra.

„Šios daiktadėžės yra su į šoną nuslenkamomis uždaromomis durelėmis – visai nepanašios į namuose turimas drabužių spintas, o atitraukus dureles automatiškai įsijungia apšvietimas,“ – sako Peteris Johanssonas. Yra net sulankstoma džiovykla drėgniems drabužiams, jei vairuotojas patektų į lietų.

Virš arba po

Galite pasirinkti šaldytuvą lentynoje virš gulto, kitaip jis bus po gultu, apatinių daiktadėžių eilėje. „Šaldytuvo tūris padidėjo nuo 22 iki 33 litrų talpos ir jame yra taip pat ir šaldiklis. Todėl galite laikyti daugiau maisto, o kartoninę pieno tarą ir butelius pastatyti stačius. Užtenka vietos net 1,5 litro plastikiniams buteliams, todėl galima gerti šaltus gėrimus,“ – priduria Peteris Johanssonas. Kita sumani detalė yra paslėptas stalčiukas prietaisų skydo šone, kuriame yra tvirtas puodelio laikiklis bei slaptas skyrelis asmeniniams daiktams.

5
Erdvumas