Matykite tai, ką norite matyti

Naujojo „Volvo FH“ prietaisų skydą projektavę konstruktoriai vadovavosi principu, jog kuo mažiau vairuotojas bus priverstas atitraukti akis nuo kelio, tuo mažesnė bus avarijų tikimybė. Konstruktorių pastangų rezultatas – dar lankstesnis prietaisų skydas ir dar mažiau dėmesį blaškančių detalių.

Dėl lygių paviršių ir aptakių formų vairuotojo darbo aplinkoje atsirado dar daugiau harmonijos. Geras pavyzdys – antrinis ekranas (SID), kuris buvo integruotas į prietaisų skydą ir kuris nesumažina jūsų regėjimo lauko.

Kitas svarbus siekis buvo ekranus patobulinti taip, kad juose pateikiamas vaizdas būtų geresnės kokybės.

„Naujieji ekranai pasižymi geresniu kontrastu, ryškumu ir geriau perteikia spalvas. Be to, dabar lengviau naršyti meniu ir rasti tai, ko ieškote,“ – sako Nina Theodorsson, viena iš prietaisų skydo konstruktorių. Dėl to lengviau rasti informaciją. Sunkvežimiui valdyti skirti mygtukai ir rankenėlės taip pat turi būti aiškiai matomi ir įtaisyti patogioje vietoje. Štai kodėl nuo šiol norint atskirti mygtukus užtenka juos paliesti pirštais, juos perjungus taip pat galima pajusti spragtelėjimą.

„Paslaptis slypi vairaratyje – „Volvo FH“ yra pirmasis sunkvežimis su atlenkiamuoju vairaračiu.“

Išdėstykite mygtukus savaip

„Vairuotojas arba vežėjas gali tiesiog perkelti kai kuriuos mygtukus į norimą vietą, kad dažniausiai naudojamų funkcijų mygtukus būtų lengviau pasiekti,“ – sako Nina Theodorsson. Fiksuotieji mygtukai daugiausia įtaisyti šalia zonų, kurioms valdyti jie yra skirti. Durelėse sumontuoti langų ir šoninių veidrodžių valdymo mygtukai, lubose įtaisyti geltono mirksinčio žibinto, mikrofono mygtukai ir t. t. „Jie yra ten, kur jų pirmiausia ieškotumėte,“ – sako Nina Theodorsson. „Visi šie patobulinimai užtikrina saugesnę vairuotojo darbo vietą ir padeda išvengti sunkvežimio sugadinimo. Nuo šiol vairuotojai gali visą dėmesį skirti tam, kas svarbiausia – keliui.“

Pritaikyta visiems vairuotojams

Kiekvienas vairuotojas – aukštas ar žemas, liesas ar apkūnus – galės atsisėsti į patogią darbinę padėtį. Naujoji vairuotojo sėdynė yra su patobulintomis pagalvėlėmis bei universalesnė. Paslaptis slypi vairaratyje. Atlenkiamąjį vairaratį – tai funkcija, kuri asocijuojasi su prabanga – galima ne tik pakelti aukščiau arba nuleisti, kaip būdavo anksčiau, bet ir atlenkti. „Laikant rankas kiek žemiau, yra lengviau vairuoti,“ – sako „Volvo“ projektavimo inžinierius Peteris Johanssonas. Be vairo pakėlimo ir nuleidimo funkcijų, jį taip pat galima atlenkti iki 40 laipsnių kampu – 10 iš jų dėl atlenkiamojo vairaračio funkcijos. Kadangi vairas įrengtas vertikaliau, „Volvo FH“ vairavimas labiau primena automobilio vairavimą.

„Volvo FH“ darbo vieta

Platesnis sėdynės reguliavimo diapazonas

Platesnis vairuotojo sėdynės reguliavimo diapazonas ypač patiks aukšto ūgio vairuotojams. Naujajame „Volvo FH“ sėdynę galima atstumti atgal 4 cm toliau. Iš viso sėdynę galima pastumti iki 24 cm pirmyn arba atgal (tai didžiausias diapazonas šioje klasėje). Naująją sėdynę galima pakelti arba nuleisti 10 cm.

Sėdynės forma taip pat yra nauja. Be kita ko, patobulintos šoninės atramos ir pailginta apatinė sėdynės dalis. Tačiau tai padaryti sudėtinga: per trumpa sėdynė nuvargintų kojas, tačiau ir per ilga nėra gerai, nes tada vairuotojui yra sunkiau atsisėsti ant sėdynės ir pakilti nuo jos. „Naujoji sėdynė yra išties įspūdinga tuo, kad tinka beveik kiekvienam – bet kokio ūgio ir bet kokio svorio vairuotojui,“ – sako Peteris Johanssonas.

4
Darbo vieta