„Volvo FM“ degalai
„Euro 6“ ir degalų taupymas

Šiuo metu, kai Europoje stengiamasi sumažinti emisijų kiekį, daugelis žino, kad „Euro 5“ variklio pritaikymas, kad jis atitiktų „Euro 6“, paprastai reiškia gerokai padidėjusias degalų sąnaudas. Žinia, kad „Volvo“ šį iššūkį pavyko įveikti stipriai nepadidinus sąnaudų, yra puiki. Todėl naujame „Volvo FM“ montuojami du nauji degalus taupantys varikliai, leidžiantys klientams turėti „Euro 6“ ir taupyti degalus.

Astrida Drewsen

Astrid Drewsen yra jėgos agregatų vadovė, atsakinga už naujus, „Euro 6“ standartą atitinkančius D11 ir D13 variklius. „Palyginti su ankstesniais „Euro 5“, naujųjų jėgos agregatų degalų panaudojimo efektyvumas yra beveik toks pats, tačiau galia ir dinaminės savybės yra identiški. Tai taikoma visai variklių gamai, kurių galia yra 330–500 AG.“

Taupus ir agresyvus

Naujasis „Volvo FM“ atitinka griežčiausius aplinkosaugos reikalavimus: azoto oksidų emisija sumažinta 80 proc., o kietųjų dalelių – per pusę. To pasiekti pavyko patobulinus atrankinės katalizės redukcijos technologiją ir sukūrus efektyvesnę „Ad Blue“ dozavimo sistemą. Nuo 2013 m. gruodžio 31 d. visi nauji sunkvežimiai privalo atitikti naujus emisijos reikalavimus.

„Euro 6“ variklis iš viršaus

Degalų taupymas nuo pat pradžių su „I-See“ 

Su naujuoju „Volvo FH“ neseniai pristatyta degalų taupymo technologija buvo dar šiek tiek patobulinta. Nuo pat to momento, kai pradedate važiuoti, „I-See“ gali sutaupyti iki 5 procentų degalų. Ji tai daro naudodama topografinius kelio duomenis, pagal kuriuos valdo greitį ir pavarų perjungimą, kad degalai būtų naudojami efektyviai. Dabar šie duomenys automatiškai atsiunčiami iš „I-See“ duomenų bazės.

Degalų naudojimo efektyvumas yra beveik toks pats, tačiau galia ir dinaminės savybės yra identiški

„Ji žino, labai tiksliai žino, kaip geriausiai įveikti įkalnę arba išnaudoti nuokalnę. Žinodama laukiančio kelio nuolydžius, ji gali nurodyti varikliui ir pavarų dėžei „I-Shift“, ką daryti, kad būtų išnaudota kinetinė energija. Tokiu būdu „I-See“ atkartoja gero vairuotojo vairavimo stilių“, – paaiškina „I-See“ kūrėjas Andersas Erikssonas.

Prieiga prie degalų santaupų bako

„I-See“ gali įrašyti ir nusiųsti nuolydžių duomenis. Tai reiškia, kad važiuojant keliu, kurio dar nėra duomenų bazėje, sistema automatiškai surenka ir nusiunčia duomenis į duomenų bazę. Todėl kitą kartą tuos duomenis turėsite, be to, jais galės naudotis kiti, turintys „I-See“.

„Pradėjus naudoti sistemą, pagrindinių kelių duomenys bus surinkti vos per kelias savaites ar net dienas. Todėl kiekvienas sunkvežimis su „I-See“ sistema galės nedelsdamas pradėti taupyti degalus“, – aiškina Anders Eriksson.

Andersas Erikssonas„Fuel Advice“: niekada nenustokite taupyti

„Volvo“ vairuotojų tobulinimo programa gerina tiek mažą, tiek didelę patirtį turinčių vairuotojų degalų taupymo įgūdžius. Tačiau, norint išlaikyti taupumo lygį ilgą laiką, niekas neprilygsta nuolatiniams atsiliepimams ir rekomendacijoms, kuriuos pateikia asmeninis konsultantas. Transporto sprendimų vadovas Jarkko Aine trumpai papasakoja apie naują paslaugą „Fuel Advice“:

„Iki šiol asmeninio degalų sąnaudų konsultanto teikiama nauda galėjo pasinaudoti tik didžiausi vežėjai. Tačiau ši sistema yra tarsi sunkvežimiui skirta prenumerata, todėl ji yra ekonomiškai perspektyvi turint bet kokį skaičių sunkvežimių. Kaskart atlikus analizę, vairuotojui perduodama ataskaita su patarimais, kokių veiksmų reikia imtis. O jei iškyla klausimų, galima susisiekti su ataskaitą sukūrusiu degalų sąnaudų konsultantu.“

„Fuel Advice“ padeda sutaupyti iki 5 procentų degalų, todėl ją naudojant galima toliau mažinti mėnesio išlaidas už degalus.

Sužinokite daugiau apie „I-See“ privalumus
Sužinokite daugiau apie degalus taupančius „Volvo“ variklius
Raskite mūsų degalų taupymo pasiūlymą ir apskaičiuokite, kiek galite sutaupyti

4
Degalai