„Volvo FMX“

Šiuolaikiškos konstrukcijos sunkvežimis „Volvo FMX“ suprojektuotas taikant naujoviškus sprendimus ir novatoriškas ypatybes.

4×2, 4×4, 6×2, 6×4, 6×6, 8×2, 8×4, 8×6, 10×4 arba 10×6

D11 arba D13 (330–540 AG)

Kelias priešakyje tiesus. Net jei toks nėra.

Perversmą padariusi „Volvo“ dinaminio vairavimo sistema iš esmės sumažina pastangas, kurių reikia vairui sukinėti, todėl dirba lengviau ir saugiau, o raumenys patiria mažesnę įtampą. Ji puikiai tinka statybiniams sunkvežimiams, kuriems važinėjimas nelygiu paviršiumi, sunkių krovinių gabenimas ir sudėtingi manevrai mažu greičiu yra neatskiriama darbo dalis. Nuo šiol „Volvo“ dinaminio vairavimo sistema taip pat gali būti montuojama sunkvežimiuose, turinčiuose dvi priekines ašis (8×2, 8×4 ir 10×4).

Išbandykite patys

Suraskite artimiausią „Volvo“ prekybos atstovą ir užsiregistruokite naujojo „Volvo FMX“ bandomajam važiavimui.

Apsilankykite prekybos atstovų paieškoje


„Išlygina“ kelią važiuojant dideliu greičiu

Esant dideliam greičiui pašalina trikdžius ir kompensuoja kelio duobes.

Žiūrėkite, kaip žiurkėnas vairuoja naująjį „Volvo FMX“ iš karjero

Daugiau galios esant mažam greičiui

Važiuodami mažu greičiu gaunate daugiau valdymo galios – iki 85 % papildomos valdymo jėgos. Ir vairaratis automatiškai grįžta į neutralią padėtį.

Lengviau važiuoti atbuline eiga

Važiuoti atbuline eiga lengviau, nes vairaratis grįžta į neutralią padėtį, lieka šioje padėtyje ir išlaiko tiesią atbulinę trajektoriją.

Mažesnis jautrumas šoniniams vėjams

„Volvo“ dinaminio vairavimo sistema sumažina šoninio vėjo sukeliamus trukdžius ir užtikrina patogesnį vairavimą.

Stabilumas važiuojant vingiuotais keliais

„Volvo“ dinaminio vairavimo sistema pagerina kurso stabilumą, važiuojant vingiuotais keliais.

Puikiai tinka darbui žvyro karjere

Naujoji vairavimo sistema itin tinka sunkvežimiams su keliomis galinėmis ašimis.

Kaip tai veikia


Sumontavome elektros variklį ant vairo pavaros. Variklis valdomas elektroniškai, 2 000 kartų per sekundę, naudojant sunkvežimio elektroninius valdiklius ir siekiant užtikrinti sukimo momento persidengimą. Sukimo momentas yra palaipsnis, o prireikus užtikrina didesnę galią – nepaisant apkrovos ir padangų, išgaunamas iš anksto nustatytas jautrus vairavimas. Tai padeda užtikrinti visiškai skirtingą vairavimo patirtį – neabejotinai nuspėjamą.

Štai kaip pagerinome valdomumo ir vairavimo patogumą.

„Volvo Dynamic Steering“ – tikriausiai didžiausia naujovė nuo vairo stiprintuvo laikų. Tačiau nepamirškite visų kitų pakabos patobulinimų, dėl kurių „Volvo FMX“ galima valdyti panašiai kaip automobilį.

Patogi kabinos pakaba

Užtikrinamas patogumas.

Kabinos pakaba yra stabilesnė, o variklio pakaba yra pakoreguota siekiant sumažinti triukšmą ir virpesius. Vairavimo patogumas buvo geras – o dabar dar geresnis.

Padeda išvengti važiuoklės sukimo jėgų

Ji veikia tolygiai.

Nauji ir kitoje vietoje ant galinės pakabos įtaisyti stabilizatoriai užtikrina mažesnį statinį riedėjimą ir neleidžia važiuoklei judėti perkeliant ant kabinos. Vairuoti yra ne tik patogiau, bet ir išvengiama važiuoklės sukimo jėgų.

Sunkvežimis, važiuojantis pagal kursą

Ji „seka“ jus tarsi ištikimas šuo.

Priekinės linginės ir pneumatinės pakabos pagerinta geometrija ir nauja vairo pavaros vieta užtikrina, kad sunkvežimis itin laikysis kurso.