„Volvo FMX“

Šiuolaikiškos konstrukcijos sunkvežimis „Volvo FMX“ suprojektuotas taikant naujoviškus sprendimus ir novatoriškas ypatybes.

4×2, 4×4, 6×2, 6×4, 6×6, 8×2, 8×4, 8×6, 10×4 arba 10×6

D11 arba D13 (330–540 AG)
„Volvo FMX“ su „I-Shift“

„I-Shift“. Pati išmaniausia tapo dar pranašesnė.

Didelių pastangų nereikalaujantis vairavimas, mažos degalų sąnaudos ir paprastesnis manevravimas – dėkoti reikia galybei išmaniosios pavarų perjungimo programinės įrangos funkcijų. Važiuoti su automatine transmisija „I-Shift“ tikras malonumas. Dabar ją galima rinktis važinėjant ir pačiose sudėtingiausiose vietovėse.


„I-Shift“ – taip pat skirta AWD

Išvaduoja jus nuo rūpesčių.
Be to, savo kairiajai pėdai galite leisti ilsėtis.

Vairuoti su „I-Shift“ yra tikras malonumas. Nereikia galvoti apie sankabos pedalą, todėl galite patogiai ir saugiai įsitaisyti sėdynėje ir dėmesį skirti tik dviem pedalams. Dėl integruotų intelektualiųjų funkcijų „I-Shift“ visada greitai ir automatiškai parenka tinkamą pavarą. Be to, jos programinė įranga pavaras perjungia taip sumaniai, kad net ir geriausiems vairuotojams sunku su ja lygintis. Tačiau ir jūs patys galite kontroliuoti pavarų perjungimo sistemos veikimą. Pavaras galite perjungti rankiniu būdu ant pavarų svirties įtaisytais mygtukais.

Dabar „I-Shift“ galima rinktis AWD sunkvežimiams.

Skaitykite pokalbio su Astrida Drewsen apie „I-Shift“ pasiūlymo išplėtimą, straipsnį

Leiskite „I-Shift“ taupyti degalus

Leiskite „I-Shift“ taupyti degalus.
Ir pinigai ims plaukti pas jus.

„I-Shift“ paskirtis – taupyti degalus. Pirmiausia ji pasižymi mažais vidiniais nuostoliais: iš tikrųjų jie yra mažesni nei mechaninėse pavarų dėžėse. Tačiau daugiausiai įtakos degalų sąnaudoms turi elektroninė sistema.

Įjungus „Economy“ režimą, pavaros kiekvieną kartą perjungiamos tiksliai tada, kada reikia, todėl variklis veikia pačių ekonomiškiausių sūkių diapazone. Ir galiausiai šioje pavarų dėžėje yra „I-Roll“. Tai yra unikali funkcija, kuri riedant nuo kalno automatiškai atjungia variklį ir vietoje degalų naudoja sunkvežimio inercijos jėgą. Rezultatas – iki 2 % mažesnės degalų sąnaudos.

„I-Shift“ skirta itin sunkiems darbams

Sutvirtinta „I-Shift“.
Skirta itin sunkiems darbams.

Jei važinėjate ypatingai sudėtingomis sąlygomis, jums patiks sutvirtinta „I-Shift“. Ji specialiai sukurta vietovėms, kuriose dažnai tenka važiuoti didesne nei 10 proc. įkalne ar nuokalne arba važinėti itin sunkiai išvažiuojamais keliais. Trumpai tariant, priežasčių rinktis mechaninę pavarų dėžę arba automatinę pavarų dėžę „Powertronic“ liko mažiau nei bet kada anksčiau.

Geresnė eksploatacinė parengtis

Geresnė eksploatacinė parengtis.

Gerai žinoma tiesa, kad vairuodami uždirbate pinigus. Todėl įdiegėme keletą pakeitimų, kurie pagerins jūsų sunkvežimio eksploatacinę parengtį. Ir „I-Shift“, ir mechaninėms pavaroms padidinome alyvos keitimo intervalą iki 450 000 km. „I-Shift“ atveju taip pat pagerinome sankabos patvarumą ir gedimų diagnostiką.

Kaip veikia „I-Shift“

Kaip tai veikia.

Gali atrodyti keista, Tačiau „I-Shift“, kuri tapo modernių pavarų dėžių etalonu, savyje slepia tradicinę nesinchronizuotą mechaninę pavarų dėžę (dėl to ji yra kompaktiška ir pasižymi mažais vidiniais nuostoliais). Be abejo, „I-Shift“ turi ir daug kitų privalumų. Paslaptis slypi intelektualiajame elektroniniame valdymo bloke. Jo paskirtis – valdyti pneumatinę sistemą, kuri savo ruožtu valdo sankabą ir perjungia pavaras. Šis valdymo blokas nuolat gauna informacijos apie sunkvežimio greitį, pagreitį, masę, kelio nuolydį, sukimo momento poreikį ir kitus parametrus, todėl labai tiksliai atlieka kiekvieną pavarų perjungimą. Be to, jo veikimas glaudžiai derinamas su variklio veikimu: variklio apsukų skaičius ir variklinio stabdžio galia parenkami taip, kad pavaros būtų perjungiamos greitai ir patogiai.

„I-Shift“ pavarų dėžių gama

Tipas Viršutinė pavara Variklio sukimo momentas Bendroji junginio masė
AT2412E Tiesioginė 2 400 Nm 44 t
AT2612E Tiesioginė 2 600 Nm 60 t
ATO2612E Greitinamoji 2 600 Nm 60 t

Kokios „I-Shift“ norėtumėte?

Dėl programinės įrangos „I-Shift“ galima pritaikyti jūsų vairavimo sąlygoms.


„I-Shift“ programinė įranga – „Distribution & Construction“ „I-Shift“ programinė įranga – „Long Haul“ ir „Fuel Economy“

„Distribution & Construction“ (TP-DICON)

„Long Haul & Fuel Economy“ (TP-FUEC)

Pavarų dėžės veikimą pritaiko distribucijos ir statybos darbams. Apima funkcijas, padedančias vairuotojui pajudėti iš vietos ir manevruoti mažoje erdvėje. Šiame pakete yra intelektualių funkcijų, kurios sumažina degalų sąnaudas, todėl jis ypač tinka krovinius gabenant tolimais atstumais.

„I-Shift“ programinė įranga – „Long Haul“ ir „Fuel Economy“ kartu su „I-See“

„I-Shift“ programinė įranga – „Heavy Duty Transport“

„Long Haul & Fuel Economy with
I-See“ (TP-FUEC3)

„Heavy Duty Transport“ (TP-HD)

Be visų „Long Haul & Fuel Economy“ funkcijų šiame pakete yra ir „I-See“ (įskaitant „I-Cruise“), todėl jį įdiegus galima sutaupyti dar daugiau degalų. „I-Shift“ sistemą optimaliai pritaiko didelės bendrosios masės autotraukiniams.
     

„Heavy Duty Transport“ su „I-See“

   

„Heavy Duty Transport“ su „I-See“

   
Be visų „Heavy Duty Transport“ funkcijų, šiame pakete yra ir „I-See“ (įskaitant „I-Cruise“), todėl jį įdiegus galima sutaupyti dar daugiau degalų.    

„I-Shift“ programinės įrangos paketai

Funkcijos TP-BAS TP-DICON TP-FUEC TP-FUEC3 TP-HD TP-HD3* 
„Basic Shift Strategy“ ● 
„Performance Shift“ ● 
„Basic Gear Selection Adjustment“ ● 
„Gearbox Oil Temperature Monitor“ ● 
„Enhanced Shift Strategy“ ● 
„Launch Control“ ● 
„I-Roll“ ● 
„Smart Cruise Control“ ● 
„I-See“, įskaitant „I-Cruise“ ● 
„Heavy Duty GCW Control“ ● 
 
 
Papildomos funkcijos  
„Enhanced PTO Functions“ ● 
„Enhanced Gear Selection Adjustment“, įskaitant „kick-down“ ● 
„Enhanced performance – Bad roads“ ● 
* Skirta tik AT2612E.