„Volvo FMX“

Šiuolaikiškos konstrukcijos sunkvežimis „Volvo FMX“ suprojektuotas taikant naujoviškus sprendimus ir novatoriškas ypatybes.

4×2, 4×4, 6×2, 6×4, 6×6, 8×2, 8×4, 8×6, 10×4 arba 10×6

D11 arba D13 (330–540 AG)

Sunkioms sąlygoms sukonstruota pakaba.

Naujasis „Volvo FMX“ sukurtas turint vieną tikslą – pagaminti patį geriausią statybinį sunkvežimį. Todėl suprojektavome važiuoklę, kuri daugelį metų atlaikytų sudėtingiausias vairavimo sąlygas ir sunkiausius krovinius.

Tačiau statybiniams sunkvežimiams svarbu ne tik sunkūs kroviniai ir itin prastos važiavimo sąlygos. Todėl „Volvo FMX“ gali būti montuojami keli išmanieji važiuoklės komponentai, pvz., triašis vežimėlis, „Automatic Traction Control“ ir pneumatinė pakaba, kurie užtikrina mažas degalų sąnaudas ir patogiausią vairavimą.

Apytikriai važiuoklių aukščiai

  • Vid.: 900 mm
  • Aukšta: 1 000 mm
  • Labai aukšta: 1 200 mm
  • Itin aukšta: 1 240 mm

Ratų bazės

  • Vilkikas: nuo 3 000 iki 4 100 mm
  • Kėbulinis sunkvežimis: nuo 3 200 iki 6 700 mm

Išsamūs važiuoklių duomenys„Volvo FMX“ galinė pneumatinė pakaba

Galinė pneumatinė pakaba. Nuo šiol skirta ir AWD.

Dauguma statybinių sunkvežimių bent pusę laiko važiuoja be krovinio. Paprastai važiuojama nelygiu keliu, todėl per važiuoklę sklinda stipri vibracija. Tačiau su pneumatine pakaba taip nėra. Ji užtikrina tolygų ir patogų važiavimą – sunkvežimis ir krovinys apsaugomi nuo bereikalingo dėvėjimosi, o vairuotojas išvengia didesnio nuovargio. Mūsų pneumatinė pakaba specialiai sukurta statybiniams sunkvežimiams, o nuo šiol ją galima pasirinkti ir su ašių konfigūracija 4×4, 6×6, 8×6 arba 10×6. 

Sužinokite daugiau apie pneumatinę pakabą, skirtą statybiniams sunkvežimiams.

Skaitykite pasakojimą apie naują pneumatinę pakabą

„Volvo FMX“ nauja varomoji priekinė ašis

Priekinė varančioji ašis. Tačiau tik tada, kai jos tikrai reikia.

Jei važinėjate itin prastomis važiavimo sąlygomis, jums tikriausiai reikia sunkvežimio su priekine varančiąja ašimi arba visų ratų pavara. „Automatic Traction Control“ (ATC) – tai esminė naujovė, kuri automatiškai įjungia priekinę ašį, tačiau tik tada, kai jos prireikia. Po ranka visada yra visa reikiama trauka, todėl nereikia bijoti, kad įklimpsite. Tačiau svarbiausia yra tai, kad kai ašis išjungta, sutaupoma iki 2 proc. degalų, palyginti su pastoviai įjungta priekine ašimi. ATC įtraukta į standartinę 4×4, 6×6, 8×6 ir 10×6 konfigūracijos sunkvežimių įrangą.

Sužinokite daugiau apie „Automatic Traction Control“.

Skaitykite pasakojimą apie naują varančiąją priekinę ašį

Sudvejintos ašies pakėlimas

Pakelta varančioji ašis – mažesnės degalų sąnaudos.
Pristatome sudvejintos ašies pakėlimo funkciją.

Paverskite savo 8×4 į 6×2. Arba savo 6×4 į 4×2. Nuo šiol „Volvo FMX“ galima įsigyti su visiškai nauja, perversmą sukėlusia sudvejintos ašies pakėlimo funkcija, kuri leidžia išjungti ir pakelti galinę varančiąją ašį, kai sunkvežimis nepakrautas. Kaip ir papildoma velkamoji ašis, pakelta ši ašis gerokai sumažina apsisukimo spindulį ir degalų sąnaudas (iki 4 proc. važiuojant be krovinio).

Sužinokite daugiau apie sudvejintos ašies pakėlimą

Didesnė priekinės ašies apkrova

Viena ar dvi papildomos tonos priekinėms ašims. Kiekvienam reisui.

Jei norite dirbti našiai, mažai parametrų, kurie būtų svarbesni už krovumą, nes kiekviena papildomai nugabenta tona reiškia didesnę pelno maržą. Ypač jei dirbate uždaroje vietoje, kurioje sunkvežimį leidžiama pakrauti tiek, kiek leidžia jo techniniai apribojimai. Sunkvežimiuose su dviem priekinėmis ašimis priekinės pakabos krovumą padidinome nuo 18 iki 20 tonų. O priekinė varančioji ašis nuo šiol gali išlaikyti iki 10 tonų apkrovą.

„Volvo FMX“ kelios vairuojamosios ašys

Triašis vežimėlis.
Mažesnis apsisukimo spindulys ir degalų sąnaudos.

Palyginti su dvi priekines ašis turinčiais sunkvežimiais – tokias dažniausiai turi statybiniai sunkvežimiai, triašį vežimėlį turinčių sunkvežimių apsisukimo spindulys yra daug mažesnis. Pasirinkite papildomą velkamąją arba stumiamąją ašį (arba abi – 8×2). Abi ašys hidrauliškai valdomos, o važiuojant be krovinio, jas galima pakelti, kad būtų taupomi degalai ir išvengiama bereikalingo dėvėjimosi. Triašis vežimėlis patvirtintas iki 36 tonų apkrovai, todėl didžiausias bendrasis 10×4 konfigūracijos sunkvežimio svoris gali būti 56 tonos.

Sužinokite daugiau apie triašio vežimėlio privalumus

Gaminių skyriaus vadovas Peteris Frleta apie laiko ir pinigų taupymą naudojant „Tridem“ ašį

Penkiaašis „Volvo FMX“

Penkios ašys, įrengtos gamykloje.
Nereikia ieškoti, kas įrengtų papildomai.

Nuo šiol galime pasiūlyti sunkvežimius, kurių gamyklinėje konfigūracijoje yra penkios ašys. Kitaip nei įrengdami atskirai, gaunate daug privalumų. Gaunate sunkvežimį su transporto priemonės tipo patvirtinimo liudijimu. Sunkvežimis pristatomas greičiau, o jūs išvengiate brangių rekonstravimo darbų. Be to, gaunate visapusę garantiją ir „Volvo“ pagalbą po pardavimo, todėl ilgainiui eksploatacinės išlaidos būna mažesnės. Pasirinkite 10×4 arba 10×6 (su priekine varančiąja ašimi).

Sužinokite daugiau apie penkiaašius sunkvežimius

EBS būgniniams stabdžiams

EBS. Nuo šiol veikia ir su būgniniais stabdžiais.

Su naujausiu mūsų stabdžių programos papildymu, būgniniai stabdžiai nebėra kompromisinis variantas. Elektroniškai valdomi stabdžiai (EBS) pasižymi keliais svarbiais privalumais, palyginti su įprasta sistema: sparčiau pradeda stabdyti, stabdo veiksmingiau ir suteikia malonesnį stabdymo potyrį. Be to, galima naudoti įvairias naudingas funkcijas, pvz., stabdžių derinimo (kai pagalbiniai stabdžiai padeda darbiniams), pajudėjimo iš vietos įkalnėje ir paleidimo valdymo (kai stabdžiai veikia kartu su „I-Shift“) funkcijas. EBS gali būti įrengta tam tikroms ašių konfigūracijoms ir tam tikro aukščio važiuoklėms.

Lanksti važiuoklės konfigūracija

„Volvo FMX“ vilkiko važiuoklės išdėstymas

Akumuliatorių baterijų dėžė (BBOX-L)
Dabar ji perkelta 300 mm į priekį. Dėl to vilkikų degalų bakų talpa padidėjo 100–120 l.

Akumuliatorių baterijų dėžė (BBOX-EF)
Vilkikams galima rinktis gale tarp važiuoklės rėmo profilių montuojamą akumuliatorių baterijų dėžę.

„AdBlue“ bakas
Vilkikuose 50 litrų „AdBlue“ bakas gali būti montuojamas ant rėmo viršaus, už kabinos, todėl galima rinktis didesnį degalų baką (ADTP-BC).

APM
Pneumatinės sistemos moduliatorius (APM) vilkikuose montuojamas tarp važiuoklės rėmo profilių tam, kad liktų daugiau vietos ant važiuoklės montuojamai įrangai, pvz., degalų bakams.


„Volvo FMX“ tvirtos važiuoklės išdėstymas

Laisva vieta rėmo šonuose
Važiuoklės įrangą galima perkelti atgal, kad tilptų krano atramos ar kita įranga. (FAA10; apie 500 mm), (FAA20; apie 600 mm).

Antstatui montuoti skirta kiaurymių eilė
Viršutinė kiaurymių eilė skirta antstatui montuoti. Visi kronšteinai viršutinėje kiaurymių eilėje yra pakreipti ir yra su 8 mm poveržle. Viršutinėje kiaurymių eilėje kniedės nėra naudojamos.

Krano montavimo paruošimas
Gamykloje ant važiuoklės gali būti sumontuotos krano plokštės.

Galinė pneumatinė pakaba ir trumpesnė galinė iškyša
Dėl priekyje montuojamo naujos konstrukcijos stabilizatoriaus sutrumpėja galinė iškyša. Tai praverčia atliekant statybos darbus ir yra patogu, kai naudojama asfalto liejimo mašina ar keičiami kėbulai.