„Volvo FMX“

Šiuolaikiškos konstrukcijos sunkvežimis „Volvo FMX“ suprojektuotas taikant naujoviškus sprendimus ir novatoriškas ypatybes.

4×2, 4×4, 6×2, 6×4, 6×6, 8×2, 8×4, 8×6, 10×4 arba 10×6

D11 arba D13 (330–540 AG)
„Volvo FMX“ pneumatinė pakaba
Kai kelias atrodo šitaip – spauskite akceleratorių

Iki šiol pneumatinės pakabos patogumu daugiausiai galėjo džiaugtis asfaltuotais keliais važiuojantys vairuotojai. Priežastis - nedidelė tokios pakabos prošvaisa. Tačiau keli „Volvo Trucks“ inžinieriai nusprendė apversti naująją pneumatinę pakabą ir tokiu būdu suderino lingių pakabos prošvaisą ir pneumatinės pakabos patogumą ir našumą.

Statybų aplinkoje nėra pageidaujamos žemiau ašies kyšančios traukės ir oro pagalvės. Tokie elementai paprasčiausiai mažina taip reikalingą prošvaisą. „Taigi šiuos elementus patalpinome virš varančiosios ašies, kur jie mažiau pažeidžiami, – sako gaminių planuotojas Bosse Franzonas. – Taip gaunama mažiausiai 300 milimetrų prošvaisa ir pakaba jau nebėra akmenų ir uolų ugnies linijoje“.

Atlaidi, bet kieta

Naujoje pneumatinėje pakaboje svarbų vaidmenį vaidina ir patobulinti stabilizatoriai. Pakreipti į viršų ir įtaisyti centre tarp ašių, dabar jie perduoda kelio ir priekabos lemiamas jėgas į standžiausią rėmo dalį ir padidina šoninį stabilumą.

„Pneumatinė pakaba turi intelektualią valdymo sistemą, kuri užtikrina optimalų apkrovos paskirstymą tarp ašių tam, kad būtų pasiektas maksimalus stabilumas sunkvežimiui pasvirus, – priduria strateginis planuotojas Peteris Frleta.  Visi, kas mano, kad savivarčiai su pneumatinėmis pakabomis linkę įklimpti, tikrai nustebs“.

Jau nebe akmenų ir uolų ugnies linijoje

Kam reikalingas komfortas vežant žvyrą?

Pats patyręs skalbiamosios lentos efektą vairuodamas duobėtais karjerų keliais, Peteris Frleta įsitikinęs, kad būtent čia labiausiai pasiteisina pneumatinė pakaba: „Vibracija perduodama iš važiuoklės į kabiną ir į vairuotoją. Jautiesi taip, tarsi subyrėsi į gabalus, – jis trumpam nutyla.  – Nieko nuostabaus, kad naują pneumatinę pakabą išbandę vairuotojai mielai tęsė bandymą – jie nebenorėjo vėl patirti nuovargio, kuris atsiranda vairuojant įprastą sunkvežimį“.

Sunkvežimiui tai irgi į sveikatą, nes vibracija padaro mažiau žalos ir taip padidėja darbinės būsenos trukmė. Be to, didesnis tempas gerina našumą. „Pastebėjome nuo 5 iki 10 km/h padidėjimą – ir tai tik komforto pasekmė“, – priduria Peteris Frleta.

Trumpesnė iškyša

Naujos pakabos dizainas toks, kad už galinės ašies nebėra nieko, kas galėtų trukdyti išverčiant krovinį. Vienas iš tokio dizaino privalumų – galimybė išversti tiesiai į asfalto klotuvą. „Dėl itin trumpos iškyšos išvertimo ašis labai priartėja prie galinio rato. Tai turi labai daug privalumų, tačiau juk tai pirmoji specialiai sukonstruota pneumatinė pakaba, skirta statybų sektoriui“, – sako Bosse Franzonas.

Gama

Nuo šiol naująją pneumatinę pakabą galima pasirinkti sunkvežimiams, turintiems beveik bet kokią konfigūraciją, įskaitant turinčius priekinę varančiąją ašį (4×4, 6×6, 8×6 ir 10×6). Dviašio vežimėlio didžiausias krovumas yra 26 tonos, o triašio – 36 tonos, todėl keturašio sunkvežimio, pvz., 8×4, bendrasis krovumas yra 46 tonos.

Peteris Frleta

Geriausias iš geriausių

Statybų sektoriui skirtą „Volvo FMX“ su itin aukšta važiuokle galima pasirinkti su galine pneumatine pakaba, derinama arba su būgniniais, arba su diskiniais stabdžiais. Jei įdiegiama dar ir „Tridem“ sistema, Bosse Franzono nuomone, toks sunkvežimis tampa fantastiškai manevringas. „Faktas, kad galite pasirinkti diskinius stabdžius, reiškia, kad galite turėti ir „Volvo Dynamic Steering“. O sunkvežimis su geriausia pakaba, geriausiais stabdžiais ir geriausia valdymo sistema įgyja visiškai naują charakterį“.

Peteris Frleta primena jam ir apie „I-Shift“. „Tokiu atveju aš noriu, kad ir maniškis turėtų geriausią pavarų dėžę“.

Skaitykite daugiau apie galinę pneumatinę pakabą, skirtą statybiniams sunkvežimiams

7
Pneumatinė pakaba