„Volvo FMX“

Šiuolaikiškos konstrukcijos sunkvežimis „Volvo FMX“ suprojektuotas taikant naujoviškus sprendimus ir novatoriškas ypatybes.

4×2, 4×4, 6×2, 6×4, 6×6, 8×2, 8×4, 8×6, 10×4 arba 10×6

D11 arba D13 (330–540 AG)
Visos svarbios dalys apsaugotos

Naujas „Volvo FMX“ kelia kartelę prošvaisai. Besimėtančios šakos ir akmenys jau nebekelia tokio pavojaus, kaip anksčiau.

Naująjį sunkvežimį su pneumatine pakaba išbandę žmonės sako, kad jis bus nepakeičiamas – Rusijos miškuose, Pietų Afrikos karjeruose ir visose įmanomose statybų aikštelėse.

Vienintelis žemai po sunkvežimiu esantis
dalykas – tai ratai

300 milimetrų virš žemės paviršiaus

Anksčiau buvo žinoma, kad pneumatinė pakaba turi per mažą prošvaisą, todėl nėra plačiai naudojama statybose. Tačiau nauja galinė pneumatinė pakaba pakeis šią situaciją. Dėl naujo dizaino tokios pažeidžiamos dalys, kaip spyruoklių elementai ir pneumatinės kameros, pakyla į viršų virš varančiųjų ašių – ten, kur jos mažiau atsikišusios.

„Taip gaunama mažiausiai 300 milimetrų prošvaisa ir pakaba jau nebėra akmenų ir uolų ugnies linijoje,“ – sako gaminių planuotojas Bosse Franzonas.  „Dabar diskinius stabdžius saugo apsauginiai karkasai, tačiau net jie yra 340 milimetrų virš žemės. Dabar vienintelis žemai po sunkvežimiu esantis dalykas – tai ratai,“ – tęsia jis.

Sunkvežimio išvaizda gali būti apgaulinga

Vienas iš žmonių, atsakingų už naują važiuoklę, yra Jonas Odermalmas. Jis pažymi, kad kalbant apie prošvaisą, tai, ką matote, ne visuomet yra tai, ką gaunate. „Kartais sunkvežimio priekinė dalis gali atrodyti aukšta, tačiau dėl to tiesiai už buferio esantys variklio komponentai lieka neapsaugoti. Kai kuriuose variantuose gali būti apsauginis plastikinis gaubtas, tačiau tai neturi prasmės. Tuo tarpu „Volvo FMX“ turi labai stiprią apsauginę plokštę, saugančią radiatorių ir kitas svarbias dalis“.

Apatinė linija

Visiškai nauja priekinė varančioji ašis taip pat svarbi užtikrinant didelę prošvaisą. Ji buvo perkelta 100 milimetrų į priekį, siekiant pagerinti priartėjimo kampą. O jos žemiausia dalis, lygiagrečioji trauklė, dabar apsaugota už priekinės ašies karterio.

Prošvaisa

„Žinoma, tarp ašių yra visi važiuoklės komponentai, tačiau „Volvo“ sunkvežimiuose jie visada buvo aukščiau, – sako Bosse Franzonas. „Jei pažiūrėtumėte į sunkvežimio profilį iš galo, pamatytumėte, kad apatinė linija yra aptaki – tai padeda neįstrigti važiuojant nelygiu paviršiumi,“ – tęsia jis.

Šakos ir akmenys

Priekinės dalies apačią sauganti alyvos dugninės apsauga nėra naujovė, tačiau sunkvežimių pramonėje ji yra unikali. „Tai tikra apsauginė plokštė, sukurta atlaikyti iki keturių su puse tonos smūgį jūsų kumščio dydžio daiktu“, – sako Jonas Odermalmas. Ji sudaro lygų paviršių nuo buferio iki ašies ir saugo radiatorių bei variklio komponentus nuo šakų ir akmenų. „Be to, jei įvažiuosite į smėlio krūvą ir iš jos išvažiuosite atbuli, po ja neprisirinks smėlio kaip švediškoje sūrio pjaustyklėje“, – sako Bosse Franzonas šypsodamasis.

Skaitykite daugiau apie galinę pneumatinę pakabą, skirtą statybiniams sunkvežimiams

5
Prošvaisa