„Volvo FMX“

Šiuolaikiškos konstrukcijos sunkvežimis „Volvo FMX“ suprojektuotas taikant naujoviškus sprendimus ir novatoriškas ypatybes.

4×2, 4×4, 6×2, 6×4, 6×6, 8×2, 8×4, 8×6, 10×4 arba 10×6

D11 arba D13 (330–540 AG)
„Volvo FMX“ priekiniai žibintai
Tebūnie šviesa! Puiku, jei ji bus biksenoninė

Naujieji priekiniai žibintai, visiškai perkurti šiam sunkvežimiui, šviečia taip pat ryškiai, kaip ir neseniai tolimųjų gabenimų sunkvežimiui „Volvo FH“ sukurti žibintai. Tačiau jie turi ir porą unikalių ypatybių.

Matomumo specialistė Hanna Degerman pasiryžusi išgarsinti „Volvo FMX“, kaip turintį geriausius priekinius žibintus.

Su jais galima važiuoti amžinai

Stipresni, ilgesni, platesni

„Nusprendėme tapti pirmuoju numeriu matomumo srityje,“ – visai ne pagyrūniškai sako Hanna Degerman.  „Tai svarbu žmonėms, kurie vairuoja „Volvo FMX“, nes jie turi važiuoti prastais žvyro karjerų, kasyklų ir miškų keliais, esant prastam apšvietimui – dažnai visą naktį“. Būtent todėl standartinis apšvietimas dabar stipresnis ir toliau bei plačiau aprėpiantis. Ir anot Stigo Elofssono, apšvietimo sistemų inžinieriaus, tai radikalus patobulinimas.

„Naujų priekinių žibintų skleidžiamos šviesos intensyvumą iškart pastebėsite. Taip vairavimas tamsoje tampa mažiau varginantis vairuotojui, padidinamas visų saugumas“.

Be to, ir galinga išvaizda

Naujieji priekiniai žibintai įtaisyti aukščiau ir pasižymi kompaktišku dizainu, primenančiu šerno akis. Tačiau taip padaryta ne tik dėl išvaizdos. Padidintas ir tvirtumas bei patikimumas. Naujieji halogeniniai žibintai gali atlaikyti vibraciją, susidarančią važiuojant labiausiai kaulus kratančiu reljefu, kaip buvo Brazilijos džiunglėse.

„Važiuojant sunkiomis sąlygomis geri priekiniai žibintai padeda išvengti sunkvežimio apgadinimo. O viskas, kas priverčia sustabdyti sunkvežimį, mažina našumą“, – sako Hanna Degerman.

„Volvo FMX“ priekiniai žibintai

Dienos šviesa tamsoje

Kaip papildoma įranga pasirenkami biksenoniniai priekiniai žibintai išsiskiria itin dideliu ryškumu ir yra ypač parankūs vyresniems vairuotojams, kurių akys pavargusios – tokiems kaip Stigui Elofssonui. „Šių žibintų šviesos intensyvumas du kartus viršija halogeno, o jų spalvinė temperatūra visiškai kitokia – atrodo, tarsi vairuotum dienos šviesoje“, – sako Stigas Elofssonas. „Su jais galėtum vairuoti amžinai“ – jo veidas nušvinta. Dar daugiau, naujieji biksenoniniai moduliai tapo daug atsparesni vibracijai.

Kabinos vibracijos testas

Važiavimui provėžomis, keteromis ir duobėmis imituoti „Volvo“ sukūrė savo vibracijos modelį. Atliekant kabinos vibracijos testą, ši priekinių žibintų pragaro programa išbandoma su naujais žibintais 300 ciklų. Iš tiesų biksenoniniai žibintai su Stigo Elofssono palaiminimu išlaikė šį testą. „Komponentai atlaikė bandymą ir po jo atrodė visai kaip nauji“, – sušunka jis.

Protingas šviesos diodų naudojimas

Didžiąja dalimi abu variantai identiški – biksenoninis modulis paprasčiausiai pakeičia apatinį iš dviejų halogeninių žibintų. Biksenoninis modulis veikia artimuosiuose ir tolimuosiuose žibintuose, o tolimuosiuose žibintuose jį dar papildo viršuje esantis halogeninis modulis.

Specialieji dienos žibintai turi būdingą V formos šviesos diodų juostą. kurios apatinė dalis veikia dar ir kaip geltonas posūkio signalas. Veikiant posūkio signalui, likusi šviesos diodų juostos dalis pritemdoma, kad signalas būtų geriau pastebimas. Toks unikalumas nėra labai svarbus Hannai Degerman, kuri čia mato praktinę naudą: klientui reikės keisti dviem lemputėmis mažiau.

Žibintus saugo grotelės

Apsauginės priekinių žibintų grotelės uždedamos gamykloje, tačiau jas galima pakeisti. Tai reiškia, kad vairuotojui paprasta kaitalioti bekelės ir plento versijas. Dėl plieninio sustiprinimo grotelės atrodo solidžiai. Smulkus bekelės versijos tinklelis neleidžia nedideliems akmenims atsitrenkti į stiklą. Tačiau ar jis tikrai stiprus – ar jis padeda, atsitrenkus į ką nors didesnį?

Hanna Degerman

„Partrenkus kengūrą, gal ir ne, – atsako Stigas Elofssonas, – tačiau mes parduosime daug mažiau keičiamųjų dalių klientams, naudojantiems tokius žibintus brūzgynuose“.

Matomumo efektas

Išlieka klausimas, ar naujųjų žibintų ryškumas bus pakankamas, kad būtų pasiektas bendrovės matomumo tikslas? Hanna Degerman mano, kad taip, nes FMX apšvietimo sistema yra tokia pat gera arba geresnė už bet kurio kito sunkvežimio.

Čia išstudijuokite naujus ir patobulintus priekinius žibintus

10
Priekiniai žibintai