„Volvo FMX“

Šiuolaikiškos konstrukcijos sunkvežimis „Volvo FMX“ suprojektuotas taikant naujoviškus sprendimus ir novatoriškas ypatybes.

4×2, 4×4, 6×2, 6×4, 6×6, 8×2, 8×4, 8×6, 10×4 arba 10×6

D11 arba D13 (330–540 AG)
Nesijaudinkite – kablys gali išlaikyti dar 20 tonų

Naujasis „Volvo FMX“ sukurtas susidurti su agresyvia statybų sektoriaus aplinka. Jis pakankamai stiprus, kad vilkimo kabliu išlaikytų iki 32 tonų. Įvažiavęs į skaldos krūvą ar net į betono sieną, sunkvežimis turi gebėti ir toliau dirbti, tarsi nieko neįvyko.

Naują priekinę dalį sukūręs žmogus yra ramaus būdo, greito mąstymo ir turbūt neatrodytų ne savo vietoje pakliuvęs į ledo ritulio aikštelę. Hansas Bergqvistas pasakoja, kas buvo padaryta. „Dėmesį skyrėme tvirtumo ir priežiūros ypatybėms. Pridėjome daug plieninių dalių, tačiau svoris padidėjo minimaliai – gal penkiais ar šešiais kilogramais. Tuo tarpu patvarumas išaugo daug kartų”.

Sugeria energiją tarsi milžiniška spyruoklė

Kvadratinis – ne be priežasties

„Naujas vilkties elementas, naujas rėmas, nauja apsauginė plokštė – viskas prijungta prie priekinės apsauginės sijos didžiulėmis gembėmis. Taip susidaro dėžę primenanti konstrukcija. Priekinė dalis tampa nepaprastai tvirta, nes ji yra važiuoklės pratęsimas. Todėl ji tarsi milžiniška spyruoklė sugeria susidūrimo važiuojant mažu greičiu energiją. Ir ji beveik visiškai kompensuoja savitąjį dažnį – tuo pačiu ir kabinos kratymą, kurį jis sukelia”, – sako Hansas Bergqvistas.

Vilkties elementas yra pagamintas taip, kad galėtumėte ant jo užsilipti ir pasiekti priekinį stiklą.
„Volvo FMX“ vilkties elementas

Atšoka susigrąžindamas formą

Per vieną iš bandymų, kuriuo siekiama įvertinti konstrukcijos patvarumą, priekinė dalis veikiama iki 3 tonų slėgiu naudojant plieno stulpą. Kvadratinė konstrukcija veikia kaip spyruoklė, beveik visiškai atgaunanti savo formą.

Per kitą bandymą naudojamas sunkus betono blokas. Sunkvežimis įvažiuoja į jį maždaug 5 km/h greičiu, generuodamas didžiulį kiekį energijos. Plieninė priekinė dalis šiek tiek įlinksta, tačiau didžiąja dalimi atgauna formą. Neprilygstamas sunkvežimio priekinės dalies tvirtumas ir elastiškas buferio polipropilenas sudaro ypač sėkmingą derinį.

Vilkties elementas

Daugiau plieno reiškia ilgesnį eksploatacinės parengties laikotarpį

„Sunkvežimio kampams kliūna daugiausia, todėl buferio kampai pagaminti iš trijų milimetrų storio aukštos kategorijos plieno,” – sako Hansas Bergqvistas. Nauji priekiniai žibintai įtaisyti daug aukščiau virš buferio, kur jie mažiau pažeidžiami. Kėbulo elementai perskirti, o ne persidengiantys, taip užtikrinant, kad kosmetinis pažeidimas paveiktų tik atskirą elementą.

Hansas Bergqvistas

„O jei jums vis tik pavyktų smarkiai apgadinti priekinę dalį, greičiausiai galėtumėte patys pakeisti dalį, nes visi varžtai yra matomi ir lengvai pasiekiami. Praktiškai esame tikri, kad klientai pamėgs šią ypatybę – ji gelbsti juos ir padidina eksploatacinės parengties trukmę”.

Stumti ir traukti 32 tonas

Vilkties elementas pagamintas iš vientisos lietos geležies. „Jei stovite ant ašių ir ratai sukasi, ekskavatorius ar kitas „Volvo FMX“ gali akimoju jus užsikabinti ir vilkti. O faktas, kad vilkties elementas yra matomas, reiškia, kad juo galite pasinaudoti kaip laipteliu, norėdami užlipti ant priekinės dalies. Visos dalys, ant kurių galima pasilypėti, yra tvirtos – tikrai niekas nesulūš ir neįtrūks,“ – sako Hansas Bergqvistas. Rankena atsidaro taip, kad prireikus būtų galima prieiti prie vilkties kaiščio.

Žr. informaciją apie priekį ir vilkimo įtaisą

3
Tvirtumas