„Volvo FMX“

Šiuolaikiškos konstrukcijos sunkvežimis „Volvo FMX“ suprojektuotas taikant naujoviškus sprendimus ir novatoriškas ypatybes.

4×2, 4×4, 6×2, 6×4, 6×6, 8×2, 8×4, 8×6, 10×4 arba 10×6

D11 arba D13 (330–540 AG)
Sukiokite vairą mažuoju pirštu – „Volvo Dynamic Steering“

„Volvo Dynamic Steering“ – didžiausia sektoriaus naujovė nuo vairo stiprintuvo išradimo. Naujajame „Volvo FMX“ ši sistema susidoroja su sunkiausiais paviršiais – važiuojant ir keliu, ir bekele, užtikrindama mažesnį vairuotojo nuovargį. Dabar ją galima pasirinkti ir sunkvežimiams su dviem priekinėmis ašimis, todėl jos privalumai tapo prieinami daugeliui statybinių sunkvežimių.

„Tai kaip tik tai, ko reikia statybose – išmani technologija, skirianti vairuotoją nuo kelio duobių,“ – sako vyresnysis važiuoklių tobulinimo inžinierius Janas-Inge Svenssonas.

Didžiausia problema – nedidelės kelio duobės

Vairuokite vienu pirštu

Pagalba yra progresyvi, todėl „Volvo Dynamic Steering“ gali pasiūlyti daug galimybių važiuojant mažu greičiu. Tai ypač aktualu, kai reikia daug sukiotis vežant sunkius krovinius, nes toks darbas reikalauja labai daug pastangų. „Dažnai galima pamatyti, kaip vairuotojai kiek palinksta į priekį – taip viršutinei kūno daliai tenka daugiau svorio,“ – aiškina gaminių tobulinimo inžinierius Kristofferis Tagessonas. „Tačiau ši naujovė leidžia vairuoti visiškai pakrautą sunkvežimį vienu pirštu. Ir visada naudojant tokią pačią jėgą, vairas kiekvienąkart sukasi taip pat – nepaisant kelio trikdžių. Todėl vairavimas tampa nuspėjamesnis.“

Dabar galima rinktis ir sunkvežimiams su dviem priekinėmis ašimis

Dabar „Volvo“ dinaminio vairavimo sistema gali būti montuojama ir sunkvežimiuose, turinčiuose dvi priekines ašis. Daugelyje šalių standartinio savivarčio konfigūracija yra 8×4 su dviem priekinėmis ašimis, todėl tai puiki naujiena daugeliui sunkvežimių vairuotojų. Tai itin svarbu, nes tokie sunkvežimiai dažnai veža sunkų krovinį, o vairuoti dvi ašis paprastai yra sunkiau nei vieną.

Nejauskite kelio duobių ir daugiau nudirbkite

Palyginus su lengvojo automobilio vairo stiprintuvu, „Volvo Dynamic Steering“ pasižymi daugeliu ištobulintų funkcijų. Pavyzdžiui, kaip aiškina Janas-Inge Svenssonas, ši sistema gali panaikinti kelio trukdžius.

„Dėl kelio duobių paprastai jaučiami smūgiai per vairą, tačiau ši sistema juos pašalina anksčiau nei jie atkeliauja. Daugiausiai problemų sukelia mažos duobės, nes dėl jų žvyrkelis tampa lyg skalbiamoji lenta, o jums tenka sumažinti greitį. Taigi dėl vairavimo jūsų našumas gali arba išaugti, arba sumažėti.“

 

Naudojant „Volvo Dynamic Steering“, sunkvežimio svoris „nukrinta“ nuo vairuotojo pečių.
Pečiai

Skausmą sukeliantis nuovargis

Važiuodami apledėjusiu degutbetoniu ar statybos aikštele, vairuotojai jaučia visu kūnu einančią vibraciją. „Panaikindami trikdžius, galime padaryti, kad vairavimas būtų ne toks varginantis. O kai vairuotojas mažiau pavargsta, jis važiuoja saugiau ir nudirba daugiau,“ – sako Janas-Inge Svenssonas.

Važiavimas atbuline eiga – beveik be rankų

„Kai sunkvežimio priekinei ašiai tenka devynios arba dešimt tonų, o ratai visiškai susukti, judėti atbuline eiga nepaprastai sunku,“ – sako Kristofferis Tagessonas. „Naudodami „Volvo Dynamic Steering“, galite įjungti atbulinės eigos pavarą ir netrukus beveik be pastangų vairuoti. Paskui galite paleisti vairą ir stebėti, kaip jis tolygiai grįš į vietą ir ištiesins sunkvežimio padėtį.“ Sistema turi vairo grąžinimo funkciją, todėl vairui grįžus į neutralią padėtį, pagalbinė funkcija išsijungia.

Tikralaikis tikslumas

„Volvo Dynamic Steering“ sudaro hidraulinis vairo stiprintuvas su elektriniu varikliu, kompensuojantis iki 85 procentų reikiamų vairavimo pastangų važiuojant mažu greičiu. Variklis valdomas elektroniškai, 2 000 kartų per sekundę, ir kiekvieną akimirką suteikia idealią pagalbą. „Galite įsivaizduoti, koks yra tikslumas,“ – sako Janas-Inge Svenssonas.

„Technologija buvo sukurta naudojant „Torque Overlay“ platformą, todėl turėsime galimybę ją dar labiau ateityje patobulinti. Manau, kad kaip „I-Shift“ pakeitė supratimą apie pavarų dėžes, taip ši naujovė paveiks vairavimo sistemą. Tai bus labai populiari sistema iš papildomos įrangos sąrašo.“

Jan-Inge Svenssonas

Greitai važiuojant maži dalykai įgauna daugiau svarbos

Nauja vairavimo sistema taip pat gali kompensuoti skirtingų ratų trinties svyravimus, atsirandančius stabdant nelygiame paviršiuje. Kita funkcija kompensuoja vairo nuokrypį, kurį sukelia nuolat piktinantis greitkelių ypatumas – kelio pokrypis. Abi šios funkcijos padeda užtikrinti didesnį kryptinį stabilumą ir tolygią vairavimo galią. „Kuo nelygesniu keliu rieda ratai, tuo labiau vertinate šią sistemą,“ – sako Kristofferis Tagessonas. „Nors sunkvežimis turi kelias ašis, dėl „Volvo Dynamic Steering“ jaučiatės taip, tarsi vairuotumėte įprastą sunkvežimį įprastu keliu.”

Mažiau profesinių ligų

Net ir jauniems vairuotojams dabar atsiranda kaklo ir pečių juostos problemų. Tuo labiau dirbant statybose. „Tokiais atvejais „Volvo Dynamic Steering“ skirta ne tik komfortui,“ – sako Janas-Inge Svenssonas. „Ji skirta vairuotojų nuovargiui sumažinti ir našumui padidinti. Vairuotojui ji leis ilgiau aktyviai dirbti ir nepatirti pečių juostos problemų. O kai šiais laikais trūksta gerų vairuotojų, mažiau nedarbingumo ir didesnis našumas tampa didesnėmis vertybėmis nei kada nors anksčiau“.

Žvelgiant į abu inžinierius, galima pastebėti aiškų pasitenkinimo jausmą. „Taip,“ – sako Kristofferis Tagessonas. „Pavyko net labiau, nei tikėjomės“.

Patyrinėkite „Volvo Dynamic Steering“ privalumus statybos vietoje

2
Vairavimas