„Volvo FMX“

Šiuolaikiškos konstrukcijos sunkvežimis „Volvo FMX“ suprojektuotas taikant naujoviškus sprendimus ir novatoriškas ypatybes.

4×2, 4×4, 6×2, 6×4, 6×6, 8×2, 8×4, 8×6, 10×4 arba 10×6

D11 arba D13 (330–540 AG)
Puikus vaizdas yra dizaino dalis

Per seminarus klientams vairuotojai ir vežėjai atkreipė dėmesį į tai, kokiu būdu efektyvumas vaidina dar svarbesnį vaidmenį. Kalba iš karto užeina apie naują vairaratį, priekinį skydą ir prietaisų skydelį.

Pirmasis įspūdis kabinoje – komfortas ir funkcionalumas. Kelios pastabos apie nedidelius vairuotojo sėdynės patobulinimus, tuo tarpu pagerintas daiktadėžes pastebi visi.

Svarbu viduje palaikyti ramią aplinką

Planavimas iki pat galo

Louise Karlsson ir Malina Gabre yra gaminių planuotojos. Atrodo, kad čia, dienos šviesos užlietame kambaryje, labai tinka su jomis diskutuoti apie naujosios kabinos interjero dizainą. Esame pastate, kuriame kadaise buvo gaminami pirmieji „Volvo“.

„Svarbiausia, kad vairuotojams būtina gerai matyti ir patogiai sėdėti, kad jie galėtų gerai dirbti“, – pradeda Malina Gabre. „Todėl mes itin daug dėmesio skiriame matomumui ir pasiekiamumui: visą laiką naudojami valdikliai turi būti lengvai pasiekiami visiems – ir žemo, ir aukšto ūgio vairuotojams,“ – pratęsia kolegė. Kadangi „Volvo FMX“ kabina sumontuota žemai ant važiuoklės, santykinai nesunku įlipti į sunkvežimį ir iš jo išlipti.

Matykite tai, ką reikia matyti

Prietaisų skydelyje svarbi informacija pateikiama taip, kad vairuotojas ją galėtų matyti vos žvilgtelėjęs, o rečiau naudojami valdikliai išdėstyti toliau. Antrinės informacijos ekranas dabar integruotas į prietaisų skydą (anksčiau buvo iškylantysis). Louise Karlsson aiškina, kodėl reikalingas grynas ir aiškus dizainas. „Svarbu išlaikyti ramią kabinos vidinę aplinką, kad vairuotojas galėtų sutelkti dėmesį į tai, kas vyksta lauke. Naująjį sunkvežimį vairavę vairuotojai patvirtino, kad dabar matomumas dar geresnis“.

Išdėstykite populiariausius mygtukus geriausiose vietose

Nemažai techninių patobulinimų perimta iš neseniai pristatyto „Volvo FH“. Pavyzdžiui, perkeliami jungikliai, leidžiantys vairuotojui pasirinkti, kurios funkcijos turėtų būti arčiausiai vairaračio. „Jei turite ypatingą darbo metodą, kurio negalime numatyti, galite išdėstyti mygtukus savaip“, – sako Malina Gabre.

„Volvo FMX“ darbo vieta

Išvien su vairu

Keletas mygtukų iš valdymo svirčių buvo perkelti į valdiklius, įtaisytus vairaratyje. Čia jie logiškai sugrupuoti pagal funkcijas ir juos lengva rasti pirštais. Anot Louise Karlsson, naujas dizainas parankus ir pavargusioms rankoms: „Naujas vairas turi daug įvairių laikymo būdų, todėl vairuotojas visada ras sau patogų. Tai tikrai pagerina vairuotojo darbo vietos ergonomiką, ypač kartu su „Volvo Dynamic Steering“, sumažinančiu įtampą vairuojant“.

Louise Karlsson

Geresnė darbo vieta

„Laba daug galvojome apie kabiną kaip apie darbo vietą. Tai vieta, kur vairuotojai praleidžia didžiumą laiko ir kur saugo visus savo daiktus. Todėl įrengėme naują daiktadėžę šalia vairuotojo sėdynės dokumentams ir daug geresnį skyrelį durų šone. Jis erdvus, tačiau įlipant į sunkvežimį ir išlipant iš jo nekliudo“, – sako Malina Gabre.

Naujoje kabinoje yra nesuskaičiuojama daugybė gyvenimą palengvinančių detalių. Pavyzdžiui, didesnis lovelis prietaisų skyde su rašiklio laikikliu, vieta telefonui laikyti ir nišoje įtaisytas USB lizdas. „Turime net atlenkiamą butelių laikiklį, kuriame telpa 2 litrų PET butelis – jei vairuotojas ištrokštų“, – priduria Malina Gabre.

„Volvo FMX“ oro pūstuvas

Atsisveikinkite su smėliu ir nuolaužomis

Kita nauja ypatybė – oro pūstuvas, kuriam suslėgtasis oras tiekiamas iš po sėdynės. Louise Karlsson paaiškina, kodėl tai naudinga. „Tai paprastas būdas išlaikyti valdiklius ir prietaisų skydą švarius aplinkoje, kurioje dažnai labai daug dulkių. Tarpduryje nėra jokių slenksčių ir briaunų, todėl nešvarumus galite paprasčiausiai išpūsti“.

„Volvo FMX“ interjero spalvų gama tamsesnė negu FM brolio. Taip užtikrinamas mažesnis teplumas ir atsparumas dėmėms. Dominuoja juodai ruda spalva, vadinama „Raven“.

Išstudijuokite kabinos vidų

6
Darbo vieta