RSS

Buďte v obraze s RSS

Čo sú webové informačné kanály?
Webový informačný kanál alebo kanál RSS je webová služba, ktorá je automaticky aktualizovaná najnovším obsahom z jedného alebo niekoľkých webových stránok podľa vášho výberu. Významne prispieva k úspore času, pretože zefektívňuje sledovanie stále rozširujúceho sa internetu. 

Kanály RSS (skratka z anglického Really Simple Syndication) sú spravidla označené oranžovou ikonou. Rýchle sa stávajú štandarným internetovým formátom pre webové informačné kanály, ktoré sú v súčasnosti obľúbené na viacerých športových a spravodajských weboch. Prostredníctvom kanálu RSS môžete byť rýchle a jednoducho informovaní o novom obsahu bez toho, aby ste museli navštíviť spríslušnú webovú stránku. Kanál RSS umožňuje využiť pre prehľadávanie najnovšieho obsahu jednej alebo viacerých webových stránok jediné miesto, a to program pre čítanie kanálov. 

Ako je možné získať webový informačný kanál?

Jedinou podmienkou využitia tejto služby je to, aby v počítači bol nainštalovaný program pre čítanie kanálov RSS. K dispozícii je niekoľko takýchto programov. Niektoré z nich sú tvorené softwarovými programami, ktoré je treba stiahnuť do počítača, ale doporučujeme používať programy pre čítanie kanálov využívajúce prehliadač. Programy pre čítanie kanálov využívajúce prehliadač sú webové stránky, ktoré v osobným účtoch jednotlivých užívateľov ukladajú príslušné kanály a ich obsah. Využitie tejto možnosti je vhodné hlavne v prípadoch, keď k prehliadaniu internetu používate viac počítačov. 

Odkazy na pravej strane tejto stránky sú na webové prehliadače a programy umožňujúce čítanie RSS.

Získajte novinky z Volvo Trucks pomocou RSS
Pokiaľ už máte k dispozícii program pre čítanie kanálov RSS, nebude pre vás odber najnovších informácií venovaných nákladným vozidlám Volvo zložitý:

  1. Kliknite na nižšie uvedený odkaz
  2. Skopírujte adresu URL
  3. Vložte ju do programu pre čítanie kanálov RSS