Bezpečné kabíny

Bezpečné kabíny

Priestor s výhľadom
Kabíny spoločnosti Volvo Trucks sú navrhnuté tak, aby maximalizovali viditeľnosť na všetky strany. Veľké okná, výkonné stierače a široké spätné zrkadlá umožňujú mať prehľad v každej situácii.

Pomocou efektívnych reflektorov so žiarovkami HID (s vysoko intenzívnym výbojom) získate osvetlenie ako cez deň, ktoré je príjemnejšie pre oči. Žiarovky HID majú tiež dlhšiu životnosť ako bežné žiarovky.

Ak chcete vidieť, čo sa deje za nákladným vozidlom, k dispozícii máte spätnú kameru s integrovaným displejom.


Automatický systém klimatizácie
Testy ukazujú, že pri príliš vysokej teplote robí vodič viac chýb či dokonca zle odhaduje situácie. Pre nákladné vozidlá Volvo sme preto vyvinuli jedinečný systém elektronickej regulácie klimatizácie (ECC).

ECC je zdokonalený systém, ktorý monitoruje teplotu v kabíne a vonku, teplotu odparovača, otáčky motora za minútu a niekoľko ďalších parametrov.

Vychutnajte si to ticho
Priveľa zvukov môže pôsobiť stresujúco. A stres býva častou príčinou dopravných nehôd. Spoločnosť Volvo vyvinula množstvo prvkov, ktoré pomáhajú znižovať hluk, medzi ktoré patrí napríklad:

  • Hrubá izolácia motora pod kabínou.
  • Aerodynamický dizajn kabíny a spätné zrkadlá, ktoré znižujú aerodynamický šum.
  • Tlmič výfuku v nových vozidlách Volvo FH a Volvo FM tlmí nízkofrekvenčné zvuky, ktoré sú veľmi otravné.
  • Hrubá izolácia celej kabíny znižuje hladinu hluku okolitej premávky.

 

Žiadny nevítaní návštevníci
Pre každú prepravnú spoločnosť je vodič tou najcennejšou investíciou. Pomocou systému zabezpečenia proti krádeži Volvo môžete nákladné vozidlo zamknúť a aktivovať alarm. Potom môžete spokojne oddychovať, pretože siréna s výkonom 105 dB (A) dokáže spoľahlivo odplašiť aj tých najodhodlanejších zlodejov.