Bezpečnosť kabíny

Bezpečnosť kabíny

Kabíny odolné proti nárazom
V súvislosti s nehodami sa najčastejšie hovorí o čelných nárazoch a prevrátení vozidiel. Pri týchto rovnako ako pri iných nehodách, pri ktorých do kabíny narazí predmet, je prvoradou úlohou kabíny preniesť vzniknutú energiu smerom dozadu, aby sa vnútri zaistil dostatočný priestor na prežitie.

V spoločnosti Volvo Trucks dôkladne testujeme kabíny v rámci niekoľkých sérií vrátane testu na náraz spredu. Všetky kabíny spĺňajú striktné švédske normy týkajúce sa kabín - prísnejšie normy nikde inde na svete nenájdete.

Absorpcia energie vzniknutej pri náraze
V prípade nehody vzniká neskutočná sila. Energia, ktorej je telo vystavené, sa rovná minimálne dvojnásobku hmotnosti vášho tela. Interiér kabíny preto musí byť schopný absorbovať energiu, aby ochránil ľudské telo pred silou nárazu.

 

Vo všetkých našich kabínach absorbujú energiu volant, prístrojový panel a čalúnenie vo výške kolien. Textílie čalúnenia sú zároveň vyrobené z ohňuvzdorných materiálov.

Doplnky interiéru, ako napríklad mikrovlnná rúra a kávovar, sú pevne pripevnené ku konštrukcii kabíny. V prípade kolízie alebo núdzového brzdenia je preto isté, že zostanú na mieste.