Blíži sa niečo, čo si nemožno zameniť.

Spoločnosť Volvo Trucks je presvedčená, že každý člen rodiny Volvo má vlastnú personalitu. Exteriér kabíny vozidla Volvo FE v tomto zmysle vyčnieva z radu. Toto vozidlo vyžaruje sebavedomie a jeho vyrovnaný uhladená predná časť mu vytyčuje teritórium najkvalitnejšieho vozidla vo svojej kategórii.  


Kovový znak Volvo FE

Buďte pyšní na to, že riadite Volvo.

Najnovší dizajn stavia na jedinečnej osobnosti vozidla Volvo FE a vzniká tak úplne moderný vzhľad, ktorý zároveň optimalizuje funkčnosť. Typické svetlomety v tvare písmena V sú jedným z najľahšie rozpoznateľných znakov. Predná mriežka má vzor včelieho plástu, ktorý umožňuje efektívnejšie prúdenie vzduchu, čím sa zlepšuje chladenie motora a úprava výfukových plynov. Prestížny železný znak Volvo je umiestnený vysoko vpredu na vozidle. Bližšie k vám, vodičovi. Volvo FE – s prihliadnutím na všetky fakty je unikátne.


Zosilnená kabína

Robustný a bezpečný exteriér.

Volvo FE podstúpilo najprísnejšie testy podľa vašich očakávaní. Vďaka nim je to najbezpečnejšie vozidlo svojho druhu. Naše nákladné vozidlá podrobujeme jedinečnému švédskemu nárazovému testu a zaručujeme tak najvyšší štandard ochrany na ceste. Je to najprísnejší test bezpečnosti na svete na odolávanie sile, ktorá pôsobí pri rôznych druhoch nehôd.


Aerodynamicky tvarované

Aerodynamicky tvarované.

Exteriér kabíny vozidla Volvo FE má aerodynamický tvar a je zľahka zaoblený, čím sa znižuje odpor vzduchu. Okrem šetrenia paliva to zvyšuje ovládateľnosť vozidla.

Prečítajte si ďalšie informácie o dizajne vozidla Volvo FE


Systém proti podbehnutiu Volvo FE

Systém proti čelnému podbehnutiu zachráni množstvo životov.

Spoločnosť Volvo je prvý výrobca systému proti čelnému podbehnutiu. Tento systém predstavila oveľa skôr, ako sa stal povinným. Systémy proti podbehnutiu spredu (FUP) a zozadu (RUP) boli vyvinuté ma maximalizáciu bezpečnosti ostatných účastníkov premávky. V prípade kolízie zabraňujú zaklineniu malých áut pod nákladné vozidlo.

Galéria fotografií exteriéru