Podvozok vozidla Volvo FE

Základ úspechu.

Pri prispôsobovaní podvozku využili dizajnéri svoju predstavivosť. Flexibilný model je výsledkom spoločnej vízie podvozku, ktorý sa dá využiť takmer na akýkoľvek účel.

Vyvinuli teda pevný a odolný podvozok, ktorý napriek nízkej hmotnosti unesie ťažké náklady a dá sa podľa potreby upraviť.

Výsledky ich snahy môžete teraz sami otestovať.
 


Jednoduché a rýchle naloženie

Jednoduché a rýchle naloženie.

Systémom elektronického riadenia (ECS) môžete ovládať výšku vzduchového odpruženia pomocou spínačov na palubnej doske alebo diaľkovom ovládaní. Uľahčuje a zrýchľuje sa tým nakladanie, bez ohľadu na výšku nakladacej rampy.


Euro 6 – obvyklý obchod

Obvyklý obchod.

Vylepšené prispôsobenia podvozka kompatibilné s normou EURO 6 zabezpečujú rovnakú flexibilitu vozidla ako pred zavedením prísnejších emisných noriem.

Prečítajte si ďalšie informácie o podvozku vozidla Volvo FE


Flexibilné odpruženie

Flexibilné odpruženie.

Plynulú jazdu zabezpečuje najmodernejšie odpruženie kabíny. Kabína môže byť odpružená mechanicky vinutými pružinami a tlmičmi nárazov vpredu aj vzadu. Vzduchové odpruženie zabezpečujú mechy v prednej a zadnej časti.


Pokyny pre montáž nadstavby Volvo

Pokyny pre montáž nadstavby Volvo.

Keď si objednáte Volvo FE, váš výrobca nadstavby sa môže prihlásiť do systému pokynov pre montáž nadstavieb (Volvo Bodybuilder Instructions), kde nájde presné špecifikácie vozidla. Prácu na tvorbe vášho vozidla môže začať s použitím nákresov v systéme. Vaše vozidlo tak bude dodané rýchlo a účinne.

Prečítajte si ďalšie informácie o Pokynoch pre montáž nadstavby Volvo


Elektronicky riadený brzdový systém

Rýchla a bezpečná reakcia bŕzd.

The Volvo FE has pneumatic brakes with lightweight discs at both front and rear.
 Elektronicky riadený brzdový systém (EBS) s funkciou proti zablokovaniu bŕzd reaguje rýchlejšie, poskytuje vyššiu bezpečnosť a znižuje opotrebovanie obloženia. Medzi vlastnosti systému patria funkcia ABS, uzamknutie diferenciálu a systém kombinovaného brzdenia Brake Blending.

Rozšírený balík EBS je doplnený funkciou asistencie štartu do kopca. Brzdové disky sú v závislosti od aplikácie rôznej veľkosti.