Volvo FE – pohon

Sila a výkon podľa potreby.

Flexibilita, výkon, rýchla odpoveď – a je šetrnejší k životnému prostrediu. Hnacia línia vozidla Volvo FE zabezpečuje výkonnosť, vďaka ktorej je vozidlo nenahraditeľným profesionálnym nástrojom na rozvoz tovaru v meste a malých regiónoch.

Vďaka využitiu najnovších strojárenských technológií je Volvo FE dokonalou dlhodobou investíciou, ak potrebujete mať istotu maximálnej prevádzkyschopnosti a produktivity.
 


Volvo D8K
– všetko, čo by ste chceli od motora Volvo.
Volvo D8K je úplne nový 6-valcový, 8-litrový motor s výkonom 250, 280 alebo 320 koní. Vďaka optimálnej schopnosti prispôsobiť sa a vysokému výkonu sa dokonale hodí k vozidlu Volvo FE.

Motor D8K vyvinula a skonštruovala spoločnosť Volvo. Poskytuje výnimočný výkon a krútiaci moment, ako aj systém dočisťovania výfukových plynov, ktorý splní aj tie najprísnejšie emisné normy. Motor má okrem toho bleskové reakcie – užitočné napríklad v mestskej premávke.

Prečítajte si viac informácií o vznetových motoroch Volvo
Prevodovky
Manuálne prevodovky majú pomocný posilňovač. Krátka radiaca páka je umiestnená motorovom tuneli v prípade manuálnych aj automatických prevodoviek. Automatická prevodovka sa ovláda tlačidlami. Všetky prevodovky môžu umožňujú pripojenie pomocného pohonu.

Zadné nápravy
Pre nové Volvo Fe sú k dispozícii štyri rôzne zadné nápravy. Maximálne zaťaženie nápravy sa pohybuje v rozmedzí 13 až 23 ton. Všetky nápravy sú vybavené uzávierkou diferenciálu.

Prečítajte si ďalšie informácie o technických údajoch hnacej línie


Prevodovka I-Shift

Prevodovka I-Shift. Konečne je tu.

Vodiči, ktorí skúsili jazdu s prevodovkou I-Shift, ju často opisujú ako bezproblémovú. Bez spojkového pedálu sa môžete bezpečne posadiť a sústrediť sa na ostatné dva pedále. Prevodovka I-Shift využíva svoju zabudovanú inteligenciu na rýchlu a automatickú voľbu správneho prevodového stupňa pri každej príležitosti. Softvér zabezpečí optimálne radenie, ktoré neprekoná ani ten najlepší vodič.

Ak sa však rozhodnete inak, Tlačidlá na radiacej páke vám umožňujú zasiahnuť do činnosti automatického systému a preradiť manuálne.

Prečítajte si viac informácií o prevodovke I-Shift pre vozidlo Volvo FE


Euro 6

Euro 6.

Spoločnosť Volvo Trucks považuje normu Euro 6 len za jeden krokov na ceste. Znížením spotreby paliva sa ešte viac znižujú celkové emisie – tým sa ešte viac znížia vaše náklady.


Servisné intervaly Volvo Trucks

Servisné intervaly ani požiadavky na údržbu sa nezmenili.

Majitelia vozidiel Volvo FE sa, napriek zvýšeným požiadavkám normy Euro 6 na motory a servisných technikov, nemusia trápiť pre servisné intervaly alebo zvýšené požiadavky na údržbu. Tieto požiadavky sa nezmenili.


Prevodovka Volvo FE

Naším cieľom je flexibilita.

Volvo FE je vybavené manuálnou aj automatickou prevodovkou. Môžete si teda vybrať, ktoré riešenie vyhovuje vašim jazdným podmienkam.

Manuálna prevodovka môže byť šesťstupňová pre jazdu v meste alebo deväťstupňová pre náročnejšie podmienky.

Automatická prevodovka je praktická, ak musíte často zastavovať a pohýnať sa. Vynikajúco sa dopĺňa s motorom D8K

Prečítajte si ďalšie informácie o flexibilite a efektívnosti