Technické parametre kabíny nového Volvo FE

Na tejto strane nájdete:
  • Rozmery kabíny
  • Prvky kabíny

Prevziať špecifikácie všetkých prvkov vybavenia (PDF)Rozmery kabíny


Denná kabína Komfortná kabína Spacia kabína
Denná kabína s pohodlným a
ergonomickým prostredím pre vodiča.
Výška interiéru 1 605 mm, dĺžka interiéru 1 600 mm, šírka interiéru 2 300 mm.
Komfortná kabína ponúka miesto navyše, kam možno namontovať lôžko pre jednu osobu alebo ho využiť ako „kanceláriu“ s úložným priestorom navyše. Výška interiéru 1 605 mm, dĺžka interiéru 2 000 mm, šírka interiéru 2 300 mm. Spacia kabína s lôžkom pre jednu osobu. Výška interiéru 1 605 mm, dĺžka interiéru 2 200 mm, šírka interiéru 2 300 mm.


Denná kabína vozidla Volvo FE, bočný pohľad

Komfortná kabína vozidla Volvo FE, bočný pohľad

Spacia kabína Volvo FE, bočný pohľad

Denná kabína vozidla Volvo FE, pohľad zhora

Komfortná kabína vozidla Volvo FE, pohľad zhora

Spacia kabína Volvo FE, pohľad zhora

Denná kabína Volvo FE, bočný pohľad zvnútra Komfortná kabína Volvo FE, bočný pohľad zvnútra Spacia kabína Volvo FE, bočný pohľad zvnútra


Kabína s nízkym vstupom
Kabína s nízkym vstupom má nízke schodíky a priestor až pre troch pripútaných pasažierov. Výška interiéru 1 605 mm, dĺžka interiéru 2 200 mm, šírka interiéru 2 300 mm.

Kabína s nízkym vstupom Volvo FE, bočný pohľad

   
Kabína s nízkym vstupom Volvo FE, pohľad zhora    


Prvky kabíny


Odpruženie kabíny
Mechanické odpruženie prednej a zadnej časti: vinutá pružina a tlmič nárazov. Pneumatické odpruženie prednej a zadnej časti: vzduchové mechy.

Sedadlo vodiča
Tri rôzne úrovne pohodlia: Komfort, Štandard a Economy. Všetky tri varianty umožňujú nastavenie operadla, dĺžky, výšky a naklonenia dopredu a vo všetkých troch je integrovaná opierka hlavy.

Sedadlo spolujazdca
K dispozícii sú tri rôzne úrovne pohodlia: Štandard, Economy a Základná.

Farebné odtiene
V ponuke je približne 232 stálych farebných variantov. Okrem nich si možno objednať aj ďalšie farby podľa priania zákazníka.

Volant
V závislosti od konfigurácie vozidla je priemer volantu 460 alebo 500 mm a jeho poloha sa dá pneumaticky nastaviť.

Strešné okno
Kabína môže byť vybavená strešným oknom, ktoré sa dá otvoriť na 50 mm. Okno môže mať sklenú alebo oceľovú výplň. Ovláda sa manuálne alebo elektronicky.

Vyhrievanie kabíny
Vykurovanie kabíny sa dodáva v dvoch rôznych vyhotoveniach: samostatné kúrenie s manuálnym ovládaním alebo kúrenie a klimatizácia s manuálnym ovládaním. Ako voliteľná výbava je k dispozícii 2 kW nezávislé kúrenie.

Úložný priestor v interiéri
V interiéri kabíny je množstvo praktických ľahko dostupných úložných priestorov na uchovávanie dokumentov a osobných predmetov. Nad čelným sklom sú dva úložné priestory a štyri priehradky DIN. Ako voliteľná výbava je dostupná široká škála úložných priestorov, tunelových priehradiek, podložiek na písanie a háčikov na oblečenie.

Klaksóny
Môžete si vybrať z dvoch typov prídavných klaksónov – elektrický alebo pneumatický. Buď dva pneumatické klaksóny namontované na streche alebo elektrický pod prednou kapotou.

Lôžko
Posteľ sa môže skladať z jedného alebo dvoch kusov. Jej šírka je 580 alebo 780 mm. Voliteľnou výbavou je ochranná tyč.