Nenápadný dizajn,
ktorý vynikne

Nové Volvo FE si s hrdosťou zaslúži svoje miesto v ponuke nákladných vozidiel Volvo. Je síce menšie ako jeho mohutní súrodenci pôsobiaci v diaľkovej preprave, ale už prvý pohľad vám napovie, že je súčasťou rodiny.

LED denné svetlá v tvare V sú teraz súčasťou štandardnej ponuky.
Denné LED svetlá

Pri uvedení nového vozidla Volvo FE je na prvý pohľad jasné, že spoločnosť Volvo Trucks používa jasnú a konzistentnú dizajnovú koncepciu na všetky svoje modely. Predstavuje nový prístup a identitu značky, charakteristickú výraznými líniami a nápadným grafickým dizajnom. Dizajnové prvky, ako sú výrazné vertikálne svetlomety s dennými svetlami v tvare V a jasné kontúry umocnené čiernou mriežkou vás nenechajú na pochybách – pozeráte sa na zaslúženého člena rodiny Volvo.

Na ulici ako doma

Klasická značka Volvo bola v rámci nového dizajnu z mriežky presunutá na vyššie a nápadnejšie miesto pod čelným sklom. To vyvoláva dojem väčšieho čelného skla a následne vytvára pocit väčšej blízkosti vodiča voči ulici. Tento typ prístupu je základným aspektom práce s najkompaktnejšími vozidlami, ktoré sa používajú najmä v prostredí obklopené množstvom ľudí.

Na prvý pohľad je jasné, že toto nákladné vozidlo má rovnakú DNA ako jeho väčší súrodenci.

Nový vzhľad je v súlade s tematickým dizajnom Volvo.
Predná mriežka

Príslušník rodiny s vlastnou identitou

Ďalším dôvodom zmien, okrem splynutia s prostredím, je dosiahnutie súladu v celej modelovej rade vozidiel. Nový dizajn prednej časti je dôkazom spoločnej DNA s legendárnymi väčšími súrodencami, ale zároveň si uchováva svoju individuálnu osobnosť.

Ako zanechať dojem

Ako by mali vlastníci, vodiči, ale aj obyvatelia mesta zareagovať pri pohľade na nové Volvo FE? Očakáva sa, že vďaka novému dizajnu sa ľudia na ulici a iní účastníci premávky budú v prítomnosti tohto nákladného vozidla cítiť príjemne. Majitelia a vodiči by mali byť hrdí na to, že sú spojení so značkou Volvo a tešiť sa z vozidla, ktoré výborne vykonáva svoju prácu.

Nový trojdielny nárazník s oceľovými rohmi sa ľahšie opravuje.
Trojdielny nárazník
3
Dizajn