Staňte sa pánom svojho času

Vlastnosti motora sú ideálne pre jazdu v uliciach centra alebo mestskom prostredí, takže s novým Volvo FE dodržíte plán a vodiči môžu rýchlo a efektívne rozvážať dodávky.

Volvo FE má nové motory prepracované a navrhnuté spoločnosťou Volvo. Tieto motory boli vyvinuté s rovnakou koncepciou a filozofiou ako motory v našich väčších nákladných vozidlách. Charakterizuje ich širšia a plochejšia krivka krútiaceho momentu, čo poukazuje na rýchlejší nárast výkonu už pri nízkych otáčkach. Samotná jazda preto poskytuje rýchlejšiu odozvu, vyššiu priemernú rýchlosť a lepšie jazdné vlastnosti, čo vodičom umožňuje efektívnejšie zvládať premávku v meste.

Širšia a plochejšia krivka krútiaceho momentu a rýchlejší nárast výkonu pre pohotovú odozvu a vynikajúce jazdné vlastnosti.

Prevodovka I-Shift zvyšuje úsporu paliva a znižuje fyzické nároky na vodiča.
I-Shift
Svetová novinka – prevodovka I-Shift vo vozidle Volvo FE

Volvo FE je prvýkrát dostupné s prevodovkou I-Shift. To znamená, že okrem menej namáhavého pracovného dňa sa vodič môže tešiť na optimálne fungujúce vozidlo, ktoré šetrí palivo. Rovnako ako v prípade väčších nákladných vozidiel, možno aj tu základný softvér systému I-Shift jednoducho prispôsobiť tak, aby spĺňal špecifické požiadavky prostredníctvom dvoch ďalších balíkov – Distribúcia a stavebníctvo alebo Hospodárnosť.

Výkon v súlade s normou EURO 6 bez kompromisov

Nové vozidlo Volvo FE spĺňa všetky právne požiadavky normy Euro 6, pričom sa v porovnaní s 
normou 5 nezvýšila spotreba paliva, no skrátili sa servisné intervaly.

Úplne nová ponuka motorov vyvinutých spoločnosťou Volvo zabezpečuje požiadavky na výkon od 250 do 320 k.
Motory Volvo
5
Efektívnosť