Nový podvozok. Jedným slovom: dynamický.

Jazdné vlastnosti vozidla Volvo FH sú viac ako výnimočné. Každú časť nákladného vozidla sme navrhli tak, aby prispela k pocitu stability
a presného riadenia.
 
A ešte tu máme samostatné zavesenie predných kolies a systém Volvo dynamické riadenie. Dva míľniky v odvetví nákladných vozidiel, ktoré posúvajú jazdné vlastnosti na úplne novú úroveň. 
 
Podvozok tiež ponúka možnosť jednoduchej montáže nadstavby. Existuje niekoľko spôsobov, ako sa vozidlo dá prispôsobiť na mieru.
Samostatné zavesenie predných kolies

Samostatné zavesenie predných kolies. Jazdné vlastnosti podobné osobnému autu.

Stabilita na rovných cestách ako na koľajisku. Vyrovnaná jazda v zákrutách. Samostatné zavesenie predných kolies predstavuje revolúciu v ovládaní na ceste. Musíte si to vyskúšať na vlastnej koži, inak neuveríte.

Získajte viac informácií o samostatnom zavesení predných kolies

Volvo dynamické riadenie 

Volvo dynamické riadenie. Dokonalé ovládanie – bez námahy.

Považujú ho za najväčší objav od čias posilňovača riadenia a dôvod je očividný. Keď prechádzate úzkymi priestormi, patentovaný systém Volvo dynamické riadenie vám poskytne dodatočný točivý moment, pričom výrazne znižuje zaťaženie vašich svalov. Doslova budete môcť točiť volantom nákladného vozidla jedným prstom. Pri vyšších rýchlostiach systém odfiltruje vibrácie spôsobené výmoľmi, koľajami, dopravným značením, naklonenými cestami a bočným vetrom atď., pričom vám vždy zaručuje dokonalú smerovú stabilitu a úplnú kontrolu.

Získajte viac informácií o systéme Volvo dynamické riadenie

Volvo FH GRAS-G2 rear suspension 

Vzduchové odpruženie, GRAS-G2.

Vyskúšajte novú vzduchom odpruženú zadnú nápravu s vysokou svetlou výškou. Dalo by sa povedať, že je to zem-otriasajúca zmena, určené práve na prácu v štrkovej jame.

Získajte viac informácií o vzduchovom odpružení

Nižšia hmotnosť

Nižšia hmotnosť. Vyššia ložná kapacita a nižšie náklady na palivo.

Zatiaľ čo väčšina nákladných vozidiel sa rozhodla zvýšiť hmotnosť, aby splnili normu Euro 6, toto vozidlo sa vybralo opačným smerom. Optimalizovali sme mnoho štandardných technických parametrov a podarilo sa nám výrazné znížiť hmotnosť Volvo FH. Bežný 4×2 ťahač určený na diaľkovú prepravu teraz váži o viac ako 100 kíl menej než jeho predchodca vo verzii Euro 5.

Tlačené a vlečené nápravy 

8×2 s riadenou tlačenou a vlečenou nápravou.

Kapacita konfigurácie 8×2, ale pohodlie a úspora paliva charakteristické pre konfiguráciu 4×2 – všetko v jednom vozidle. Do vášho Volvo FH môžeme teraz vo výrobe namontovať tlačenú aj vlečenú nápravu. Ak chcete dosiahnuť ešte menší polomer otáčania, vyberte si hydraulicky riadené nápravy.

Výrobcovia 

Ďalšie možnosti. Úspora času pri montáži nadstavby.

Vďaka mnohým možnostiam úprav je Volvo FH pripravené na akúkoľvek prepravnú aplikáciu, vrátane pripojenia nadstavieb. Nový modul pre montáž nadstavieb je samostatná elektronická jednotka uľahčujúca pripojenie nadstavieb. Pokyny pre nadstavbu Volvo (VBI) poskytujú online prístup ku všetkým technickým výkresom a elektrickým schémam v prípade potreby.

Prečítajte si pokyny pre montáž nadstavby VolvoPrvky konštrukcie podvozku

Možnosti usporiadania podvozku ťahača Volvo FH 

1. Skriňa akumulátora (BBOX-L)
Je posunutá o 300 mm dopredu než v predchádzajúcom modeli. Ťahače tak majú o 100 až 120 litrov väčší objem pre palivo.

2. Skriňa akumulátora (BBOX-EF)
Umiestnená vzadu v ráme podvozku, voliteľná výbava pre ťahače.

3. Nádrže AdBlue
Na ťahačoch môže byť nádrž AdBlue namontovaná na vrchu rámu, za kabínou, čo umožňuje väčší objem pre palivo (ADTP-BC).

4. APM
Modulátor tlaku vzduchu (APM) je na ťahačoch umiestnený vo vnútri rámu podvozku, aby bolo viac miesta pre vybavenie namontované na podvozku, ako napríklad palivové nádrže.
Možnosti usporiadania podvozku určeného pre dostavbu Volvo FH 

5. Voľný priestor na podvozku
Súčasti podvozku sa môžu posunúť dozadu, aby vytvorili priestor pre podpery hydraulickej ruky alebo iné príslušenstvo. (FAA10; pribl. 500 mm), (FAA20; pribl. 600 mm).

6. Extra otvory v ráme pre nadstavbu
Horný rad otvorov je vyhradený pre montáž nadstavby. Všetky držiaky majú odsadenie
a 8-milimetrovú rozperu. V hornej rade otvorov nie sú použité žiadne nity.

7. Príprava pre hydraulickú ruku
Výstužné platne na podvozku sa dajú namontovať už vo výrobe.

8. Odpruženie zadnej nápravy a krátky zadný previs
Zadný previs môže byť kratší vďaka prepracovanému stabilizátoru, ktorý je posunutý dopredu. To je výhodné pre stavebné aplikácie vozidiel napr. pri výstavbe ciest a vozidlá s výmennou nadstavbou.