Nový podvozok. Jedným slovom: dynamický.

Jazdné vlastnosti vozidla Volvo FH sú viac ako výnimočné. Každú časť nákladného vozidla sme navrhli tak, aby prispela k pocitu stability
a presného riadenia.
 
A ešte tu máme samostatné zavesenie predných kolies a systém Volvo dynamické riadenie. Dva míľniky v odvetví nákladných vozidiel, ktoré posúvajú jazdné vlastnosti na úplne novú úroveň. 
 
Podvozok tiež ponúka možnosť jednoduchej montáže nadstavby. Existuje niekoľko spôsobov, ako sa vozidlo dá prispôsobiť na mieru.
Samostatné zavesenie predných kolies

Samostatné zavesenie predných kolies. Jazdné vlastnosti podobné osobnému autu.

Stabilita na rovných cestách ako na koľajisku. Vyrovnaná jazda v zákrutách. Samostatné zavesenie predných kolies predstavuje revolúciu v ovládaní na ceste. Musíte si to vyskúšať na vlastnej koži, inak neuveríte.

Získajte viac informácií o samostatnom zavesení predných kolies

Volvo dynamické riadenie 

Volvo dynamické riadenie. Dokonalé ovládanie – bez námahy.

To, čo je nazývané najväčším objavom od čias posilňovača riadenia, je teraz dostupné pre všetky konfigurácie náprav vrátane tých s dvojitými prednými nápravami. Keď prechádzate úzkymi priestormi, patentovaný systém Volvo dynamické riadenie vám poskytne dodatočný točivý moment, pričom výrazne znižuje zaťaženie vašich svalov. Doslova budete môcť točiť volantom nákladného vozidla jedným prstom. Pri vyšších rýchlostiach systém odfiltruje vibrácie spôsobené výmoľmi, koľajami, dopravným značením, naklonenými cestami a bočným vetrom atď., pričom vám vždy zaručuje dokonalú smerovú stabilitu a úplnú kontrolu.

Získajte viac informácií o systéme Volvo dynamické riadenie

Zdvíhanie tandemovej nápravy 

Zdvihnutá hnaná náprava – nižšia spotreba paliva. Predstavujeme funkciu Zdvíhanie tandemovej nápravy.

Premeňte svoju konfiguráciu 8×4 na 6×2. Alebo 6×4 na 4×2. Volvo FH je teraz dostupné s úplne novou, prelomovou funkciou Zdvíhanie tandemovej nápravy, ktorá umožňuje uvoľnenie a zdvihnutie zadnej hnanej nápravy po vyložení nákladu. Rovnako ako pri vlečenej náprave, aj táto funkcia výrazne znižuje polomer otáčania a spotrebu paliva – až do 4 % pri jazde naprázdno.

Viac informácií o funkcii Zdvíhanie tandemovej nápravy

Zvýšené zaťaženie predných náprav 

Dve tony navyše na predných nápravách. Na každý cyklus.

Ak pracujete s ťažkými nákladmi, máme pre vás dobré správy. Nové Volvo FM bolo navrhnuté na ešte väčšie zaťaženie náprav. Listové odpruženie prednej nápravy teraz zvládne zaťaženie až 10 ton na jednej náprave a 20 ton na dvojitých predných nápravách. Tým sa zväčší rezerva a zjednoduší sa manipulácia s ťažkým alebo nerovnomerne rozloženým nákladom.

Vzduchové odpruženie do náročného terénu 

Vzduchové odpruženie do náročného terénu.

Ak musíte pri prepravných úlohách občas zísť z dokonalej vozovky, toto odpruženie je pre vás to pravé. Bolo špeciálne vyvinuté pre stavebné nákladné vozidlá, poskytuje veľkú svetlú výšku (aspoň 300 mm) a je zároveň dosť odolné na prácu v náročnom teréne. Vzduchové odpruženie je zárukou plynulej jazdy bez ohľadu na cestné podmienky, takže znižuje dodatočné opotrebovanie nákladného vozidla, poškodenie nákladu a, čo je najpodstatnejšie, únavu vodiča.

Získajte viac informácií o vzduchovom odpružení pre stavebné účely.

Nižšia hmotnosť

Nižšia hmotnosť. Vyššia ložná kapacita a nižšie náklady na palivo.

Zatiaľ čo väčšina nákladných vozidiel sa rozhodla zvýšiť hmotnosť, aby splnili normu Euro 6, toto vozidlo sa vybralo opačným smerom. Optimalizovali sme mnoho štandardných technických parametrov a podarilo sa nám výrazné znížiť hmotnosť Volvo FH. Bežný 4×2 ťahač určený na diaľkovú prepravu teraz váži o viac ako 100 kíl menej než jeho predchodca vo verzii Euro 5.

Tlačené a vlečené nápravy 

Podvozok Tridem. Lepšie ovládanie v zákrutách, vyššia úspora paliva.

Vďaka podvozku tridem má nákladné vozidlo oveľa užší polomer otáčania v porovnaní s dvojitými prednými nápravami. Vyberte si vlečenú alebo tlačenú nápravu (alebo obe s konfiguráciou 8×2). Obe sú hydraulicky riadené a možno ich dvihnúť pri jazde naprázdno, a znížiť tak spotrebu paliva a zbytočné opotrebovanie. Podvozok tridem je schválený pre zaťaženia do 36 ton, takže pri konfigurácii 10×4 môžete dosiahnuť maximálnu celkovú hmotnosť súpravy až do 56 ton.

Výrobcovia 

Ďalšie možnosti. Úspora času pri montáži nadstavby.

Vďaka mnohým možnostiam úprav je Volvo FH pripravené na akúkoľvek prepravnú aplikáciu, vrátane pripojenia nadstavieb. Nový modul pre montáž nadstavieb je samostatná elektronická jednotka uľahčujúca pripojenie nadstavieb. Pokyny pre nadstavbu Volvo (VBI) poskytujú online prístup ku všetkým technickým výkresom a elektrickým schémam v prípade potreby.

Prečítajte si pokyny pre montáž nadstavby Volvo

10x4 

Päť náprav z výroby.
Žiadna dodatočná montáž.

Teraz môžeme ponúknuť päťnápravové nákladné vozidlá z výroby. V porovnaní s dodatočnou montážou je to oveľa výhodnejšie riešenie. Vaše nákladné vozidlo dostanete s úplným schválením typu vozidla. Bude hotové rýchlejšie a vyhnete sa nákladnej rekonštrukcii. Navyše dostanete aj plnú záruku a popredajnú podporu od spoločnosti Volvo, ktoré vám z dlhodobého hľadiska znížia prevádzkové náklady.

Získajte viac informácií o päťnápravových nákladných vozidlách

EBS pre bubnové brzdy 

Systém EBS. Teraz aj pre bubnové brzdy.

Vďaka najnovšej inovácii nášho programu brzdenia nie je výber bubnových bŕzd ústupkom. Elektronicky riadené brzdy (EBS) ponúkajú množstvo dôležitých výhod v porovnaní s bežným systémom a poskytujú oveľa lepšiu odozvu, výkon a reakciu pri brzdení. Okrem toho získate prístup k širokej ponuke užitočných funkcií ako synchronizácii bŕzd (keď pomocné brzdy pomáhajú prevádzkovým brzdám), Pomoc pri rozjazde do kopca a Ovládanie rozjazdu (keď brzdy spolupracujú s prevodovkou I-Shift). Systém EBS je dostupný pre vybraný sortiment konfigurácií náprav a výšok podvozka.Prvky konštrukcie podvozku

Možnosti usporiadania podvozku ťahača Volvo FH 

1. Skriňa akumulátora (BBOX-L)
Je posunutá o 300 mm dopredu než v predchádzajúcom modeli. Ťahače tak majú o 100 až 120 litrov väčší objem pre palivo.

2. Skriňa akumulátora (BBOX-EF)
Umiestnená vzadu v ráme podvozku, voliteľná výbava pre ťahače.

3. Nádrže AdBlue
Na ťahačoch môže byť nádrž AdBlue namontovaná na vrchu rámu, za kabínou, čo umožňuje väčší objem pre palivo (ADTP-BC).

4. APM
Modulátor tlaku vzduchu (APM) je na ťahačoch umiestnený vo vnútri rámu podvozku, aby bolo viac miesta pre vybavenie namontované na podvozku, ako napríklad palivové nádrže.
Možnosti usporiadania podvozku určeného pre dostavbu Volvo FH 

5. Voľný priestor na podvozku
Súčasti podvozku sa môžu posunúť dozadu, aby vytvorili priestor pre podpery hydraulickej ruky alebo iné príslušenstvo. (FAA10; pribl. 500 mm), (FAA20; pribl. 600 mm).

6. Extra otvory v ráme pre nadstavbu
Horný rad otvorov je vyhradený pre montáž nadstavby. Všetky držiaky majú odsadenie
a 8-milimetrovú rozperu. V hornej rade otvorov nie sú použité žiadne nity.

7. Príprava pre hydraulickú ruku
Výstužné platne na podvozku sa dajú namontovať už vo výrobe.

8. Odpruženie zadnej nápravy a krátky zadný previs
Zadný previs môže byť kratší vďaka prepracovanému stabilizátoru, ktorý je posunutý dopredu. To je výhodné pre stavebné aplikácie vozidiel napr. pri výstavbe ciest a vozidlá s výmennou nadstavbou.