Kráska na povrchu. Zviera pod kapotou.

Volvo FH16 má všetko, čo by ste od tohto modelu mohli očakávať. A navyše ďalšie novinky. Ak nemáte radi kompromisy v oblasti výkonu, či štýlu, ste na správnom mieste.

Volvo FH engine Euro6

16 litrov čistej sily

Doteraz najsilnejší motor spoločnosti Volvo D16K, ponúka obrovský výkon 750 koní s 3 550 Nm. Môžete si zvoliť z troch úrovní výkonu a štyroch úrovní krútiaceho momentu, všetky spĺňajú emisné požiadavky normy Euro 6. Tento motor v kombinácii s prevodovkou I-Shift (posilnená verzia je súčasťou štandardnej výbavy) a výberom robustných zadných náprav si sám nastavuje latku pre najťažšie prepravné úlohy.

Pozrite si všetky možnosti hnacej línie

Dizajn exteriéru Volvo FH16

Exteriér

1. Rafinované doplnky
Na bočných stranách kabíny sa nachádzajú plochy z tónovaného skla, ktoré dodávajú vozidlu FH16 jedinečný vzhľad. Neslúžia na výhľad smerom von. Ale na to, aby pútali pozornosť.

2. Nová čierna verzia
Nová farba modelu FH16 je tmavá. Veľmi tmavá. Ale pod týmto povrchom sa skrýva unikátny odtieň. Voláme ho Mystic Fjord (Tajomný fjord). Musíte ho vidieť.

3. Dôraz na detaily
Drobné detaily sú rozhodujúce. Najmä vo výraznom pochrómovanom vyhotovení, ako sú predné schodíky, mriežka, kľučky na dverách a znak Volvo, ktoré robia toto vozidlo výnimočným.

4. Mriežka pre najlepších
Saténová tmavo-strieborná mriežka chladiča zanechá na každej ceste jednoznačný dojem. Rovnako aj  zrkadlá a slnečná clona prispievajú
k tomuto prvotriednemu vzhľadu.

Interiér

 

Sedadlo vodiča Volvo FH16   Volant Volvo FH16   Úprava interiéru Volvo FH16
 
Jedinečný dizajn sedadiel.
Za volantom Volvo FH16 sa budete cítiť kráľovsky. A tu je váš trón. Jedinečné sedadlo
s osobitným dizajnom
z vysokokvalitnej kože alebo kombinácie koža/textil, ktoré zaručuje skutočne prvotriedny pocit. Pre váš chrbát a vaše oči. Samozrejme, sedadlá sú
v ponuke aj s ventiláciou.
  Havran.
Volant Havran, ktorý ešte umocňuje pocit hladkej jazdy, je dostupný len pre model Volvo FH16. Volant je potiahnutý tmavou kožou s kontrastným žltým prešívaním a jemne dotvára vzhľad interiéru a sedadiel.
  Prvotriedny zážitok.
Interiér je vybavený jedinečným čalúnením dverí, stien, pochrómovanými dekoračnými prvkami, záclonami, čalúnením lôžka a prídavným osvetlením dverí. Spolu dodávajú interiéru kabíny prepychovú atmosféru.