Dvojspojková prevodovka I-Shift – hladké a dynamické zrýchľovanie.

Inšpirovali sme sa svetom pretekov a vyvinuli sme novú prevodovku s funkciami, ktoré v odvetví nákladných vozidiel ešte nik nevidel – dvojspojkovú prevodovku I-Shift. Vďaka dvojitej spojke zažijete radenie prevodových stupňov s plynulým krútiacim momentom a výkonom. Navyše nemusíte mať obavy z vysokej spotreby paliva. Keď vaše prepravné úlohy vyžadujú vysoký výkon a časté preraďovanie, dvojspojková prevodovka I-Shift vám poskytne bezkonkurenčné pohodlie počas jazdy.


I-Shift dual clutch unit

Aké výhody získate s dvojspojkovou prevodovkou I-Shift? 

Plynulý výkon bez prerušenia krútiaceho momentu a hladké, dynamické zrýchľovanie – to sú hlavné výhody jazdy s dvojspojkovou prevodovkou I-Shift. Ide o radenie bez prerušenia výkonu, takže vaša jazda bude ešte pohodlnejšia a pokojnejšia.

Určite vám neunikne ani okamžité zrýchlenie, ktoré vodičovi uľahčuje držať krok s premávkou. Dvojspojková prevodovka I-Shift je perfektná voľba pre náročné úlohy.

Dvojspojková prevodovka I-Shift je dostupná spolu s motormi D13K s výkonom 460, 500 a 540 koní.

Prečítajte si viac o výhodách dvojspojkovej prevodovky I-Shift.

Volvo FH i-Shift Dual Clutch well proven

Nová, ale osvedčená. 

Jazda do kopca na klzkom povrchu vozovky? Žiadny problém. Dvojspojková prevodovka I-Shift poskytuje podporu prostredníctvom hladkého a rýchleho preraďovania, čím minimalizuje riziko uviaznutia alebo straty kontroly.

Áno, dvojspojková prevodovka I-Shift je úplná novinka. Bola však riadne otestovaná a odskúšaná. Od roku 2009 sme prevodovky podrobili každodenným jazdám, takže majú za sebou milióny kilometrov.

Vďaka inovatívnej platformovej architektúre je možné aktuálnu výbavu prevodovky I-Shift, ako pomocný pohon a retardér, nainštalovať na dvojspojkovú prevodovku I-Shift.I-Shift Dual Clutch front

Ako to funguje. 

Dve suché spojky sú umiestnené na prednej strane prevodovky. V bežnej prevádzke sa využíva len jedna spojka. Spojky a preraďovanie je ovládané pneumatickým systémom podobným známej prevodovke I-Shift.

Prevodovka s dvoma spojkami dokáže počas jazdy predvoliť ďalší prevodový stupeň. Počas preraďovania sa používaná spojka uvoľní a zároveň sa zapne druhá spojka, ktorá bola dovtedy nečinná. To znamená, že preraďovanie prebieha bež prerušenia výkonu.

Vďaka dvom vstupným hriadeľom a ozubeným kolesám a dômyselnému umiestneniu funkcií je možné zvoliť dva prevodové stupne naraz.


Dvojspojková prevodovka I-Shift

Typ Najvyšší prevod Krútiaci moment motora (Nm) Schválená celková hmotnosť súpravy (v tonách)
SPO2812 Rýchlobeh 2800 60


I-Shift software Long Haul and Fuel Economy

Diaľková preprava a hospodárnosť paliva
Obsahuje inteligentné funkcie, ktoré znižujú spotrebu paliva. Tento programový balík je preto vhodný najmä pre diaľkovú prepravu.
I-Shift software Long Haul and Fuel Economy with i-See

Diaľková preprava a hospodárnosť paliva so systémom I-See
Balík Diaľková preprava a úspora paliva s I-See vrátane I-Cruise pre ešte väčšiu úsporu paliva.


Pozrite si celý obsah balíka