I-See
Ušetrite palivo na kopcoch
so systémom I-See

Keď sa v novom Volvo FH blížite ku svahu, systém I-See načíta informácie o jeho stúpaní a klesaní, aby mohol s maximálnou efektívnosťou riadiť vašu rýchlosť a meniť prevodové stupne. Táto technológia je veľkým krokom vpred, ktorý vám umožní ušetriť až 5 % paliva.

„Ak ide nákladné vozidlo po ceste prvýkrát, jednoducho si stiahne údaje z databázy typu cloud systému I-See,‟ objasňuje Anders Eriksson. „Ak potrebné údaje chýbajú, vozidlo si počas jazdy zapamätá stúpania a klesania a nahrá ich do databázy pre neskoršie použitie. Vďaka tomuto systému budete mať čoskoro prístup ku všetkým údajom potrebným na úsporu paliva.‟

Až 5 % úspora paliva so systémom I-See

Využite každý kopec

Systém I-See vie, ako čo najlepšie využiť kinetickú energiu kopca, a odovzdáva tieto údaje inteligentnej prevodovke I-Shift. Celkovo sa na zníženie spotreby paliva vykonáva šesť rôznych manévrov. Napríklad včas akceleruje, aby sa maximálne využila gravitácia – zabraňuje sa tak nepotrebnému používaniu motora.

„Presne takto to už robia skúsení vodiči. Ak však jazdíte s nákladným vozidlom ešte len osem hodín, je nepravdepodobné, že to budete robiť rovnakým spôsobom. Keď sa o kopce postará systém I-See, môžete sa namiesto toho sústrediť na iné aspekty jazdy,“ hovorí Anders Eriksson.

Spolu s najefektívnejším nastavením ovládania jazdy môžete na úsekoch, kde sa používa systém I-See, znížiť spotrebu paliva až o 5 %. Úspora závisí od rozsahu používania systému I-See. Keďže systém sa učí samostatne, nie sú potrebné žiadne mapy ani aktualizácie. Aj to šetrí peniaze.


I-See 

Šetrenie vďaka systému Úspora paliva

Program rozvoja vodičov spoločnosti Volvo zdokonaľuje metódy úspory paliva pre vodičov na všetkých úrovniach s cieľom maximalizovať úspory. Ale čo sa týka udržania úrovne šetrenia, nič sa nevyrovná neustálej kontrole a konzultáciám s osobným poradcom.

Manažér pre prepravné riešenia, Jarkko Aine, vysvetľuje podstatu novej služby Úspora paliva: „Kľúčom k dlhodobým úsporám je systematické sledovanie. Služba Úspora paliva umožňuje prostredníctvom údajov získaných z vozidla hodnotenie techník jazdy, ako napríklad prispôsobenia rýchlosti a radenia rýchlostných stupňov. Je možné predplatiť si ju na tak dlho, ako potrebujete. Po každej analýze dostane vodič správu s predpísanými činnosťami. V prípade akýchkoľvek otázok je možné obrátiť sa na poradcu, ktorý vypracováva správu.‟

Majster úspor

Nová služba obsahuje Poradenstvo v oblasti paliva, Nástroje na manažment paliva a Pomoc pri manažmente paliva. Cieľom je poskytnúť prepravcovi potrebné zdroje a zabezpečiť plynulosť prevádzky na udržanie dlhodobej úspory paliva. „Najlepšie výsledky dosiahne prepravca vtedy, keď navrhne svojho vlastného Majstra úspor – niekoho, kto preskúma správy a poskytne vodičom spätnú väzbu,‟ radí Jarkko Aine. „Týmto spôsobom sa dá každý mesiac dosiahnuť maximálna úspora paliva.‟

„Po každej analýze dostane vodič správu s predpísanými činnosťami. V prípade akýchkoľvek otázok je možné obrátiť sa na poradcu, ktorý vypracováva správu.‟ So službou Úspora paliva môžete znížiť spotrebu paliva až o 5 % a naďalej znižovať mesačné výdavky na palivo.


3
Palivo