Súčasť rodiny. Žiadne pochybnosti.

Spoločnosť Volvo Trucks je presvedčená, že každý člen rodiny Volvo má právo na vlastnú personalitu. Exteriér kabíny vozidla Volvo FL vás o tom v tom najpozitívnejšom zmysle veľmi rýchlo presvedčí. Najmenší súrodenec je drzý a má vlastný štýl – stále je však nepochybne súčasťou rodiny Volvo Trucks. Znamená to bezpečnosť, výkonnosť a spoľahlivosť. Všetky tieto vlastnosti sú zabalené v príťažlivom balíčku.


Predná časť vozidla Volvo FL

Spoznáte ho už na míle ďaleko.

Typické svetlá LED v tvare V spolu s prednou mriežkou sú najcharakteristickejšími črtami exteriéru vozidla Volvo FL. Prestížny železný znak Volvo je umiestnený vysoko vpredu na vozidle. Bližšie k vám, vodičovi.

Pozrite si technické údaje kabíny


Robustná a bezpečná

Robustný a bezpečný exteriér.

Volvo FL podstúpilo najprísnejšie testy podľa vašich očakávaní. Vďaka nim je to najbezpečnejšie vozidlo svojho druhu. Naše nákladné vozidlá podrobujeme jedinečnému švédskemu nárazovému testu a zaručujeme tak najvyšší štandard ochrany na ceste. Je to najprísnejší test bezpečnosti na svete na odolávanie sile, ktorá pôsobí pri rôznych druhoch nehôd.


Úspora paliva

Znížený odpor vzduchu šetrí palivo.

Exteriér vozidla Volvo FL má aerodynamický tvar a je zľahka zaoblený, čím sa znižuje odpor vzduchu. Okrem šetrenia paliva to zvyšuje ovládateľnosť vozidla.


Pruhy 4x4

Zosilnite svoj vzhľad

Vyčnievajte v dave a upravte vzhľad vašej kabíny pomocou týchto robustných pruhov 4×4, ktoré boli špeciálne navrhnuté pre nové Volvo FL. Spoľahlivý spôsob, ako zdôrazniť výnimočnosť vášho vozidla Volvo FL.


Ochrana proti podbehnutiu spredu

Systém proti čelnému podbehnutiu zachráni množstvo životov.

Spoločnosť Volvo je prvý výrobca systému proti čelnému podbehnutiu. Tento systém predstavila oveľa skôr, ako sa stal povinným. Systémy proti podbehnutiu spredu (FUP) a zozadu (RUP) boli vyvinuté ma maximalizáciu bezpečnosti ostatných účastníkov premávky. V prípade kolízie zabraňujú zaklineniu malých áut pod nákladné vozidlo.


Schodíky vozidla Volvo FL

Jednoduché nastupovanie a vystupovanie.

Na minimalizáciu námaha spôsobenej častým nastupovaním a vystupovaním sú schodíky do kabíny umiestnené v čo možno najprístupnejšom uhle. Majú tiež protišmykový povrch, voliteľné osvetlenie a ľahko prístupné držadlá prispôsobené vodičovi.

Prečítajte si viac informácií o schodíkoch vozidla Volvo FL


Predná mriežka vozidla Volvo FL

Predná mriežka – dizajn a funkčnosť.

Pôsobivá čierna predná mriežka má vzor včelieho plástu, ktorý umožňuje efektívnejšie prúdenie vzduchu, čím sa zlepšuje chladenie motora a úprava výfukových plynov.

Prečítajte si viac informácií o dizajne vozidla FL
Galéria fotografií exteriéru