Podvozok vozidla Volvo FM

Vyvinuté pre vodičov a výrobcov nadstavieb.

Všestranný a s možnosťou jednoduchej výroby nadstavieb – to sú dve z najlepších vlastností vozidla Volvo FM. Všetko je to vďaka podvozku, ktorý je navrhnutý na jednoduchú a rýchlu montáž nadstavieb.

Na jazdné vlastnosti nákladného vozidla má vplyv aj dynamika podvozku. V novom vozidle Volvo FM sú lepšie, ako kedykoľvek predtým.

Približné výšky podvozkov
  • Extra nízky (ťahač): 810 mm
  • Nízky: 850 mm
  • Stredný: 900 mm
  • Vysoký: 1000 mm
Rázvory náprav
  • Ťahač: 2 850 až 4 100 mm
  • Podvozok určený na dostavbu: 3 200 až 6 700 mm

Pozrite si všetky technické parametre podvozka


Rozhranie systému Pokyny pre montáž nadstavby Volvo

Dajte výrobcom nadstavby náskok.

Volvo bolo medzi výrobcami nadstavieb vždy populárne. Niekoľko dôvtipných prvkov, ako napríklad úchytky pre nadstavby, rôzne verzie zadnej časti a Pokyny pre montáž nadstavby Volvo, šetrí výrobcom nadstavieb prácu a čas. V prípade nového modelu Volvo FM sme rozšírili ponuku podvozkov, aby bolo ešte jednoduchšie prispôsobiť vozidlo potrebám nadstavby.

Získajte viac informácií o rozhraní pre nadstavbu.

Ako vám môžu prípravy vo výrobe ušetriť čas a peniaze – s Johanom Eknanderom

Prvotriedne ovládanie

Vynikajúce ovládanie ako štandard.

Nové Volvo FM je založené na rovnakej podvozkovej platforme ako nové Volvo FH. Výrazne sme zlepšili systémy odpruženia a stabilizátory a poskytli sme vozidlu prvotriedne jazdné vlastnosti. Okrem toho máte k dispozícii systém Volvo dynamické riadenie, ktorý umožňuje kontrolu nad riadením bez akejkoľvek námahy pri každej rýchlosti.

Získajte viac informácií o systéme Volvo dynamické riadenie

Niklas Fröjd vysvetľuje, ako zabezpečuje nová geometria jazdné vlastnosti podobné osobného automobilu.

Zdvíhanie tandemovej nápravy

Zdvihnutá hnaná náprava – nižšia spotreba paliva. Predstavujeme funkciu Zdvíhanie tandemovej nápravy.

Premeňte svoju konfiguráciu 8×4 na 6×2. Alebo 6×4 na 4×2. Volvo FM je teraz dostupné s úplne novou, prelomovou funkciou Zdvíhanie tandemovej nápravy, ktorá umožňuje uvoľnenie a zdvihnutie zadnej hnanej nápravy po vyložení nákladu. Rovnako ako pri vlečenej náprave, aj táto funkcia výrazne znižuje polomer otáčania a spotrebu paliva – až do 4 % pri jazde naprázdno.

Viac informácií o funkcii Zdvíhanie tandemovej nápravy

Konštrukcia podvozka nového Volvo FM, pohľad zhora

Stanovte si konštrukciu podvozku sami.

Chcete odviezť toľko paliva, koľko je maximálne možné? Alebo vaša nadstavba má osobitne náročné požiadavky? Nevadí. Konštrukcia podvozku nového modelu Volvo FM ponúka viac možností ako kedykoľvek predtým, takže je jednoduché nájsť riešenie vyhovujúce vašim potrebám.

Získajte viac informácií o konštrukcii podvozka

Volvo FM sa zbavilo niekoľkých kilogramov

Volvo FM sa zbavilo niekoľkých kilogramov. Výsledkom je zvýšenie ložnej kapacity a zlepšenie úspory paliva.

Zatiaľ čo iné nákladné sa rozhodli zvýšiť hmotnosť, aby splnili normu Euro 6, my sme sa vybrali opačným smerom. Optimalizáciu štandardných technických parametrov (napríklad pri ťahačoch 4×2) sa nám podarilo dosiahnuť výrazné zníženie celkovej hmotnosti vozidla. V skutočnosti je vozidlo Volvo FM ľahšie o 75 kg ako jeho predchodca spĺňajúci normu Euro 5. Výsledkom je väčšia ložná kapacita a nižšia spotreba paliva.

Pozrite sa, ako môže zníženie hmotnosti o 75 zväčšiť ložnú kapacitu o 225 kg

Zaťaženie nápravy 10 ton

Zvýšené zaťaženie náprav.
Väčšia rezerva.

Ak pracujete s ťažkými nákladmi, máme pre vás dobré správy. Nové Volvo FM bolo navrhnuté na ešte väčšie zaťaženie náprav. Listové odpruženie prednej nápravy teraz zvládne zaťaženie až 10 ton na jednej náprave a 20 ton na dvojitých predných nápravách. Tým sa zväčší rezerva a zjednoduší sa manipulácia s ťažkým alebo nerovnomerne rozloženým nákladom.

Technici vysvetľujú, ako môžu silnejšie nápravy zvýšiť vašu ziskovosť.

10x4

Päť náprav z výroby.
Žiadna dodatočná montáž.

Teraz môžeme ponúknuť päťnápravové nákladné vozidlá z výroby. V porovnaní s dodatočnou montážou je to oveľa výhodnejšie riešenie. Vaše nákladné vozidlo dostanete s úplným schválením typu vozidla. Bude hotové rýchlejšie a vyhnete sa nákladnej rekonštrukcii. Navyše dostanete aj plnú záruku a popredajnú podporu od spoločnosti Volvo, ktoré vám z dlhodobého hľadiska znížia prevádzkové náklady.

Získajte viac informácií o päťnápravových nákladných vozidlách