Jednoducho pridajte nadstavbu.

Vozidlo so sklápacou nadstavbou, ťahač, žeriav, skriňové vozidlo, automobilový prepravník, hasičské vozidlo… Bez ohľadu na spôsob použitia si s nimi nový model Volvo FM poradí.

Vďaka zvýšenému množstvu možností úprav a niekoľkým dômyselným prvkom podvozka je práca výrobcov nadstavieb jednoduchá a rýchla.

Ako vám môžu prípravy vo výrobe ušetriť čas a peniaze – s Johanom EknanderomFlexibilita nadstavby Volvo FM

Od 4×2 do 10×4 – optimalizované na každú úlohu.

Volvo FM je dostupné vo veľkom výbere rôznych konfigurácií, vrátane novej päťnápravovej konfigurácie 10×4. Veľa možností úprav umožňuje prispôsobenie presne podľa vašich požiadaviek. Vďaka tejto flexibilite získate Volvo FM, ktoré je dokonale prispôsobené na vaše úlohy.

Ušetrite čas pri montáži nadstavby

Úspora času pri montáži nadstavby.

Čím lepšie pripravíme nákladné vozidlo na montáž nadstavby, tým menej času strávi vaše Volvo FM v servise. Hneď po objednaní získa výrobca nadstavby prístup k výkresom 3D vášho nákladného vozidla v systéme pokynov pre montáž nadstavieb (Volvo Bodybuilder Instructions). Všetko v prospech výraznej úspory času a nákladov.

Prečítajte si príbeh o flexibilite a nákladoch

Kovový znak Volvo

Nič však neznižuje kvalitu služieb.

Keď je vozidlo dôsledne pripravené už vo výrobe, výrobca nadstavieb nebude musieť vykonávať zbytočnú prestavbu vášho nákladného vozidla. Ušetríte tak čas a zároveň sa môžete spoľahnúť na to, že vaše nákladné vozidlo si zachová pôvodnú kvalitu vozidiel Volvo.
Medzi kľúčové prvky pre výrobu nadstavieb patria:

Rozhranie systému Pokyny pre montáž nadstavby Volvo Pomocný pohon
Pokyny pre montáž nadstavby Volvo.

Hneď po objednaní vášho Volva FM máte na portáli VBI k dispozícii presné výkresy vášho konkrétneho vozidla. Výrobca nadstavby môže začať pracovať ešte počas výroby vozidla, čím sa výrazne skráti finalizácia. Prečítajte si pokyny pre montáž nadstavby Volvo

Pomocný pohon (PTO) na každý účel.

Na pohon všetkých zariadení nadstavby je k dispozícii široký sortiment pomocných pohov nezávislých a závislých od spojky. Pozrite si úplný zoznam.

Konštrukcia podvozka nového Volvo FM, pohľad zhora Rám Volvo FM, bočný pohľad
Rám je rovný.

Na rozdiel od iných nákladných vozidiel má Volvo za kabínou úplne rovný a súbežný rám. Výrobcom nadstavieb to výrazne uľahčuje prácu.

Nepliesť sa výrobcovi nadstavieb do cesty.

Nedovolíme našim konštruktérom umiestniť nič nad úroveň rámu. Táto oblasť patrí výhradne výrobcovi nadstavieb – čo značne zvyšuje flexibilitu.

Horný rad otvorov rámu vozidla Volvo FM Možnosti dĺžky zadného presahu
Rad vyhradených otvorov.

Rám sa dodáva s vrchným radom otvorov určených pre nadstavbu. Keďže tu nepoužívame žiadne nity, výrobca nadstavby môže zariadenie upevniť jednoducho.

Zvoľte si presný presah zadnej časti.

Dĺžka zadnej časti rámu sa teraz dá prispôsobiť presne podľa vašich potrieb – v 50-mm intervaloch – aby dokonale vyhovovala vašej nadstavbe. Bez ohľadu na to či potrebujete extrémne krátky alebo dlhší presah.

Voliteľné špecifikácie Zakončenia vozidla
Kvantá voliteľných špecifikácií.

Čím viac dostupných možností, tým jednoduchšie je zostaviť nákladné vozidlo na mieru. Preto má teraz nové Volvo FM viac možností pri konfigurácii náprav, výške podvozku a rázvore náprav ako kedykoľvek predtým. Pozrite si všetky technické parametre podvozka.

4 typy zakončenia vozidla.

Volvo FM môže mať teraz od výroby štyri rôzne typy zakončenia rámu vzadu: horné (vyklápače, hákové nakladače a smetiarske vozidlá), spodné (prívesy s centrálnou nápravou), ohnuté (ťahače) alebo rovné (vozidlá určené na dostavbu).

Umiestnenie systému proti podbehnutiu zozadu Výška rámu
Poloha systému proti podbehnutiu.

Ponuku zadných častí vozidla ešte rozširuje možnosť umiestniť zadný systém proti podbehnutiu do viacerých pozícií.

Dve rôzne výšky rámu.

V závislosti od typu nadstavby si vyberte medzi 266-mm a 300-mm rámom.

Modul nadstavby Výmenná nadstavba
Modul nadstavby.

Zjednodušuje výrobcovi pripojenie nadstavby k elektrickému systému vozidla a upraviť jej funkcie podľa potreby. Pohodlný prístup k funkciám je zabezpečený prostredníctvom flexibilných spínačov palubnej dosky a diaľkového ovládania Work Remote.

Ideálne pre výmenné nadstavby.

Nie všetky nadstavby sú permanentné. Vzduchové odpruženie so zdvihom 295 mm spolu s mimoriadne nízkym podvozkom sú ideálnym riešením, ak prevážate dočasné nadstavby.

Pripojovacie konzoly pre nadstavbu Prípravy vozidla pre žeriav
Pripojovacie konzoly.

Pripojovacie konzoly môžu byť namontované na ráme vozidla Volvo FM počas výroby. Teraz môžu byť namontované aj na zadnom presahu. Nielen medzi nápravami.

Pripravené na montáž žeriavu.

Nízky podvozok a vysoké zaťaženie náprav. To je snom každého výrobcu žeriavov. Volvo FM má teraz oboje. Navyše teraz môžeme blízko kabíny vytvoriť voľný priestor v ráme a dokonca dodať vaše vozidlo so žeriavovými platňami od výroby.

Vnútorné vložky rámu
Viac výstuží ako kedykoľvek predtým.

Niektoré ťažké nadstavby vyvíjajú na rám veľký tlak. Nič sa však nedeje. Nové Volvo FM má viac možností vnútorných vložiek ako kedykoľvek predtým, čím je zabezpečené akékoľvek potrebné vystuženie.