Je jedno, na čo potrebujete priestor, je ho tu dostatok.

Viac miesta pre palivo

Viac miesta pre palivo...

Čím viac paliva dokážete odviezť, tým zriedkavejšie ho bude treba doplniť. V novom Volvo FM sme všetko presunuli tak, aby sme získali viac miesta pre palivo. Nádrže sa vyrábajú v rôznych veľkostiach a možno ich pridávať v rôznych kombináciách, čo zvyšuje možnosť odviezť maximálne povolené množstvo paliva.

Nadstavba Volvo FM

...alebo zložité nadstavby

Niektoré úlohy kladú veľmi špecifické požiadavky na konštrukciu podvozka. V novom modeli Volvo FM možno niektoré časti podvozka presunúť tak, aby sa získal priestor na nadstavbu a poskytla sa tak značná flexibilita.

Prečítajte si príbeh o flexibilite a nákladoch

Prvky konštrukcie podvozku

A. Skriňa akumulátora.

Posunuli sme skriňu akumulátora o 300 mm, čím sme získali priestor pre 100 – 120 litrov paliva navyše. To ale nie je všetko. Môžete sa jej zbaviť úplne a nainštalovať ju vzadu (u ťahačov so vzduchovým odpružením). Získate tým priestor pre ďalších 300 litrov paliva, prípadne zjednodušíte umiestnenie nadstavby.

B. Nádrž AdBlue.

Na ťahačoch môže byť nová 50-litrová nádrž AdBlue namontovaná na vrchu rámu za kabínou, čím sa uvoľní priestor na bočnej strane podvozku.

C. Palivové nádrže.

Podobne ako väčšina ľudí, máte zrejme radi ak je palivo čo najlacnejšie a nemusíte často tankovať. Volvo FM preto môže byť vybavené širokou škálou palivových nádrží v rôznych polohách. Je na výber množstvo tvarov, výšok, objemov a materiálov. Objemy sa pohybujú od 150 do 900 litrov, pričom je možné ich rôzne kombinovať na dosiahnutie maximálnej kapacity paliva.

D. Modulátor tlaku vzduchu (APM).

Ovládacia jednotka kompresora bola na ťahačoch presunutá do vnútra rámu podvozku, aby bolo viac miesta pre vybavenie namontované na podvozku alebo palivové nádrže.

E. Zásobníky vzduchu.

Zásobníky vzduchu môžu byť nainštalované na rôznych miestach, v závislosti od špecifikácie vozidla. Dôsledkom je ešte vyššia flexibilita.

F. Prázdna bočná strana podvozku.

V prípade niektorých nadstavieb je možné umiestniť všetku výbavu Volva FM na jednu stranu, čím sa uvoľní celá druhá strana pre výrobcu nadstavby.

Podvozok ťahača Volvo FM 4x2, pohľad zhora
Podvozok určený na dostavbu Volvo FM 6x2, pohľad zhora