Svetlomety nového Volvo FM:

Budúcnosť vyzerá jasne.
Rovnako ako zákruty.

To, čo potrebujete na zachovanie bezpečnosti na ceste, je dobré osvetlenie. Svetlomety Volvo FM boli zlepšené a majú teraz:

  • zlepšený hlavný svetlomet,
  • dynamické svetlomety,
  • zdokonalené statické svetlá do zákrut,
  • približovacie svetlo.
Vyššie uvedené porovnanie zobrazuje typ osvetlenia pri štandardných halogénových svetlách.

Hlavný svetlomet.

Volvo FM je veľmi dobrým priateľom najmä počas jazdy v noci. Svetlomety vydávajú silné svetlo a v predstihu vám poskytujú prehľad o tom, čo sa deje na ceste pred vami. A čo je rovnako dôležité, ostatní účastníci premávky vás jasne uvidia v tme.

Dynamické svetlomety

Dynamické svetlomety.

Po prvý krát boli uvedené u Volva FH. Teraz sú dostupné aj u Volva FM. Tento systém umožňuje tlmeným svetlám natáčať sa v smere cesty. Keď zatočíte, urobia tak aj svetlá. To vedie na mnohých úsekoch k obrovskému rozšíreniu zorného poľa.

Statické svetlá do zákrut

Statické svetlá do zákrut.

Keď v tme idete do zákruty, pomôžu vám zdokonalené statické svetlá do zákrut. Po aktivácii smerových svetiel sa osvetlí najbližšie okolie na bočnej strane vozidla a pomôže vám rozoznať nechránených účastníkov premávky.

Približovacie svetlo

Približovacie svetlo.

Keď sa v noci blížite k nákladnému vozidlu, len stlačte tlačidlo na elektronickom diaľkovom kľúči. Zapne sa osvetlenie interiéru a exteriéru, ktoré vám umožní jednoducho nájsť vaše vozidlo a bezpečne doň nastúpiť.

Prepínanie svetlometov

Aktivuje sa za súmraku, vypína za úsvitu. Automaticky.

Svetlomety môžu byť teraz voliteľne vybavené automatickým spínačom. Snímač rozozná, kedy treba aktivovať tlmené svetlá, a automaticky ich zapne, podobne ako v osobnom automobile. Hneď ako to svetelné podmienky umožnia, snímač ich automaticky prepne späť na denné svetlá.

Detaily svetlometov nového vozidla Volvo FM
1. Bočné smerové svetlá

2. Hlavný svetlomet

3. Tlmené svetlo

4. Obrysové svetlo a denné svetlo

5. Smerové svetlo

6. Pomocné svetlomety
Miesto na hmlové svetlá, spolu so statickými svetlami do zákrut alebo prídavnými svetlometmi.