I-See

Ušetrite palivo na známych cestách.
Aj na tých, po ktorých ste ešte nešli.

5 % úspora paliva so systémom I-See

Znížte spotrebu o 5 %.
Stačí, ak zapnete tempomat.

Skombinujte prevodovku I-Shift a systém GPS s inteligentným tempomatom a dostanete systém I-See. Je to jedinečný systém, ktorý zaznamenáva topografiu vozovky a ukladá ju do centrálnej databázy. Neskôr, keď šoférujete, automaticky použije tieto poznatky, aby ušetril palivo – až 5 % v jednom jazdnom cykle (ak je po celý čas zapnutý tempomat I-Cruise).

Funkcia databázy typu cloud systému I-See

Nech sa nachádzate kdekoľvek,
môžete získať pomoc z databázy.

I-See sa nespolieha na mapy. Keďže skutočnosť býva presnejšia, I-See si namiesto toho pamätá konkrétne svahy. Preto teraz nemusíte cestu najskôr prejsť, aby ste ušetrili palivo. Nová verzia I-See, ktorej používanie je pre všetky nákladné vozidlá zadarmo, ukladá do databázy všetky kopce. Ak už po danej ceste niekto jazdil, systém I-See si môže prevziať údaje a začať okamžite šetriť palivo. Môžete teda nejaké ušetriť už aj na svojej úplne prvej ceste vo vašom novom Volve FM.


Ako to funguje

Ako funguje systém I-See

1. Začiatok stúpania: rozjazd.
Keď I-See rozozná blížiace sa stúpanie, zvýši rýchlosť až na najvyšší stupeň, aby nabral hybnosť. Nákladné vozidlo môže mať dlhšie zaradený vyšší stupeň.

2. Jazda do kopca: bez zbytočného podraďovania.
Počas stúpania využíva I-See svoje uložené poznatky na to, aby sa vyhol nepotrebnému podraďovaniu pri jazde do kopca. Vaša jazda na vrchol bude hladká, bez plytvania palivom na nižšom prevodovom stupni.

3. Na horizonte: udržanie rýchlosti.
Pri jazde z kopca I-See zabezpečí, aby nákladné vozidlo zbytočne nezrýchľovalo.

4. Pred klesaním: jazda na voľnobeh.
Tesne pred klesaním sa dočasne vypne hnacia línia, čo umožní nákladnému vozidlu ísť na voľnobeh. Výsledkom je úspora paliva a obmedzenie nutnosti brzdenia.

5. Jazda z kopca: včasné brzdenie.
I-See vie, kedy končí svah. Preto dokáže pri naberaní rýchlosti počas jazdy dolu kopcom včas jemne využiť motorovú brzdu s cieľom pripraviť sa na novú topografiu namiesto toho, aby prudko zastavilo na konci.

6. V dolinách: lepší rozbeh.
I-See skutočne uplatní svoje vlastnosti, keď po jazde dolu z kopca okamžite nasleduje jazda do kopca. Umožňuje nákladnému vozidlu ísť na voľnobeh, nabrať rýchlosť a hybnosť pre jazdu do kopca s vynaložením menšieho úsilia.