Nové Volvo FM na ceste

I-Shift. Zabudnite na prevodovku.
Vychutnajte si jazdu.

Radiaca páka I-Shift

Upokojí vašu myseľ.
A dopraje oddych vašej ľavej nohe.

Jazda s prevodovkou I-Shift je skutočne príjemná. Bez spojkového pedálu sa môžete bezpečne posadiť a sústrediť sa na ostatné dva pedále. Prevodovka I-Shift využíva svoju zabudovanú inteligenciu na rýchlu a automatickú voľbu správneho prevodového stupňa pri každej príležitosti. Softvér zabezpečí optimálne radenie, ktoré neprekoná ani ten najlepší vodič. Ak však máte potrebu zasiahnuť, môžte. Tlačidlá na radiacej páke vám umožnia zasiahnuť do činnosti automatického systému a preradiť manuálne.

Tlačidlá prevodovky I-Shift na prístrojovom paneli

Neočakávaná možnosť.
Prevodovka I-Shift bez radiacej páky.

Ak ste zvyknutí jazdiť s prevodovkou I-Shift, pravdepodobne ste si už všimli, že prakticky nepoužívate páku. Vo Volve FM sa jej preto môžete zbaviť úplne a nahradiť ju štyrmi spínačmi na palubnej doske (samozrejme na dosah ruky). Uvoľnením tohto drahocenného miesta sa pohyb v kabíne stane opäť jednoduchším.

Ušetrite palivo s prevodovkou I-Shift

Dovoľte prevodovke I-Shift ušetriť palivo.
Peniaze sa prikotúľajú samé.

Prevodovka I-Shift je navrhnutá tak, aby ušetrila palivo. Vnútorné straty energie sú nižšie než pri manuálnych prevodovkách. Skutočný rozdiel však spočíva v elektronike. Počas jazdy v úspornom režime je každá zmena prevodového stupňa presne načasovaná, aby umožnila motoru pracovať s najúčinnejším rozsahom otáčok.

A potom tu máme funkciu I-Roll. Ide o jedinečný prvok, využívaný počas jazdy dolu kopcom, ktorý automaticky odpojí hnaciu líniu, aby využil hybnosť nákladného vozidla namiesto paliva. Výsledok? Až o 2 % nižšia spotreba. Nestačí? Pridajme systém I-See.

Získajte viac informácií o systéme I-See.

Prevodovka I-Shift pre náročné úlohy

Posilnená prevodovka I-Shift.
Pre náročné úlohy.

If you drive in extremely tough conditions, you will appreciate the reinforced I-Shift. It has been designed exclusively for environments where you frequently climb or descend gradients of above 10%, or drive in extre

Ako funguje prevodovka I-Shift

Ako to funguje.

Môže to vyzerať zvláštne. Pod povrchom prevodovky I-Shift, predstavujúcej míľnik moderných prevodoviek, sa skrýva klasická nesynchronizovaná manuálna prevodovka. (Dôvod kompaktného dizajnu a nízkych vnútorných strát.) V prevodovke I-Shift sa, samozrejme, skrýva oveľa viac. Tajomstvo spočíva v inteligentnej jednotke elektronického ovládania. Tá je zodpovedná za ovládanie pneumatického systému, ktorý riadi spojku a radenie prevodov. Vďaka neustálemu prijímaniu informácií o rýchlosti vozidla, jeho zrýchlení, hmotnosti, stúpaní cesty, potreby krútiaceho momentu a ďalších podmienkach môže vykonať každé preradenie s najvyššou presnosťou. Tiež podrobne komunikuje s motorom, ktorý zas prispôsobuje otáčky a výkon motorovej brzdy na dosiahnutie rýchleho a plynulého radenia.

Ponuka prevodoviek I-Shift, Volvo FM.

Typ Najvyšší prevod Krútiaci moment motora Zaťaženie nápravy/podvozku (tony)
AT2412E Priamy 2 400 Nm 44 t
AT2612E Priamy 2 600 Nm 60 t
ATO2612E Rýchlobeh 2 600 Nm 60 t


Aká by mala byť prevodovka I-Shift?

Softvér umožňuje prispôsobiť prevodovku I-Shift vašim podmienkam jazdy


Softvér prevodovky I-Shift – Distribúcia a Stavebníctvo Softvér prevodovky I-Shift – Diaľková preprava a hospodárnosť paliva
Distribúcia a stavebníctvo

Prispôsobuje funkciu prevodovky distribúcii a stavebným prácam. Obsahuje funkcie, ktoré pomáhajú vodičovi pri rozjazde a manévrovaní v obmedzenom priestore.


Diaľková preprava a hospodárenie s palivom

Obsahuje inteligentné funkcie, ktoré znižujú spotrebu paliva. Tento programový balík je preto vhodný najmä pre diaľkovú prepravu.


Softvér prevodovky I-Shift – Diaľková preprava a hospodárnosť paliva so systémom I-See Softvér prevodovky I-Shift – Preprava ťažkých nákladov
Diaľková preprava a hospodárenie s palivom
s I-See

Balík Diaľková preprava a úspora paliva s I-See vrátane I-Cruise pre ešte väčšiu úsporu paliva.

Preprava ťažkých nákladov 

Optimalizuje činnosť prevodovky I-Shift pre veľkú celkovú hmotnosť súpravy (>85 ton).

 Preprava ťažkých nákladov so systémom I-See    
Preprava ťažkých nákladov so systémom I-See
Balík Preprava ťažkých nákladov so systémom I-See vrátane I-Cruise pre ešte väčšiu úsporu paliva.

Pozrite si celý obsah balíka